Reklama

Brnění ruky, půlky obličeje a jazyka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jajuj
Stálice 56 příspěvků 23.08.18 10:01
brneni ruky,pulky obličeje a jazyka

Ahoj holky chtěla bych se zeptat nemáte s tím někdo zkušenost dnes ráno když jsem vstala tak jsem měla trochu rozmazane vidění a strašně tupou bolest hlavy tak jsem si šla ještě na chvíli lehnout když jsem vstala začala mi tuhnou a brnět levá ruko od konečků prstu az k paží +brnění pulky obličeje které přecházelo na zuby a pak na jazyk ted me boli hlava jen mirne na prave straně temene nevíte co to může být?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Loll
Závislačka 2919 příspěvků 23.08.18 10:03

Mrtvice? Nač čekáš?

Avu
Ukecaná baba ;) 1265 příspěvků 23.08.18 10:05

Nechápu jak někdo může být tak nezodpovědný a místo toho, aby jel na pohotovost nebo volal sanitku, píše na emimino. Může to být klidně začátek mrtvice.

Příspěvek upraven 23.08.18 v 18:20

martina1988
Zasloužilá kecalka 934 příspěvků 23.08.18 10:26

Tady máš popis a příběh k tomu

Příznaky mrtvice.

Opravdová příhoda:

Na jednom grilování Lenka najednou omdlela a spadla. Bylo jí nabídnuto zavolat záchranku, ale ona každého ubezpečovala, že je jí dobře a že se jí jen udělalo špatně kvůli novým nerozchozeným bo­tám.

I přesto, že byla bledá a chvěla se, pomohli jí očistit a posadili jí ke stolu s jídlem. Celý zbytek večera byla Lenka v klidu. Pozdě večer po grilování Lenčin manžel všem zavolal a oznámil, že jeho manželka byla přece jen hospitalizována. O hodinu později náhle zemřela.

Při zahradní slavnosti totiž utrpěla mozkovou příhodu. Kdyby její přátelé věděli, jak se dají rozpoznat příznaky mrtvice, mohla Lenka ještě žít!

Někteří lidé nezemřou hned, ale zůstanou odkázáni na pomoc druhých s vědomím, že jsou v beznadějné a bezvýchodné situaci. Trvá jen 1 minutu si toto přečíst!

Neurologové tvrdí, že pokud se pacient dostaví nejdéle do 3 hodin od příhody, může být zachráněný. Tvrdí, že trik je vtom nejen rozpoznat a správně diagnostikovat mrtvici, ale i dopravit pacienta do 3 hodin k lékaři, který může pomoci.

Jak rozpoznat mrtvici:

Nejlehčí metoda jak ji poznat, je komunikovat s postiženým takto:

1. poprosit ho, aby se zasmál - což zřejmě nebude schopen
  1. poprosit ho, aby řekl jednoduchou větu - může mluvit nesrozumitelně a zmateně
  1. poprosit ho, aby zvednul obě ruce - což mu nepůjde, anebo jen velmi těžko
  1. poprosit ho, aby vyplázl jazyk - pokud je jazyk pokřivený a kroutí se ze strany na stranu, je to znak mrtvice

Pokud má postižený problém vykonat alespoň jeden shora vyjmenovaných kroků, je třeba ihned zavolat záchranku!

Jeden kardiolog tvrdí, že pokud každý člověk, který obdrží tento email a pošle ho dál alespoň dalším 10 lidem, si může být jistý, že bude zachráněn (i díky němu) alespoň jeden lidský život.

Denně nám přichází tolik otravných a nic neříkajících e-mailů, že bychom mohli aspoň jednou zaplnit síť něčím užitečným, nemyslíte?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.08.18 10:34

Precti si toto http://penzista.net/…ove-mrtvice/ a upaluj do nemocnice na urgent.

Mam s tim bohuzel velmi spatnou osobni zkusenost v blizke rodine.

Veveruska66
Nováček 6 příspěvků 23.08.18 10:36

@jajuj Cévní mozková příhoda okamžitě do nemocnice, udělají ct a další vyšetření.

Ela025
Kecalka 190 příspěvků 23.08.18 10:44

@jajuj může to být banalita jako přeležená krční páteř nebo migréna, ale klidně to taky může být cévní mozková příhoda…na nic bych nečekala a upalovala do nemocnice, jestli tě nemá kdo odvézt, klidně bych zavolala rychlou, může jít o minuty a ne, bohužel nemají mrtvici jen starší ročníky, ale i mladí lidé, takže jdi okamžitě do nemocnice, doufám, že po přečtení předchozích příspěvků už tam sedíš a že tě už viděl doktor

Leenvecka
Kecalka 350 příspěvků 23.08.18 12:04

horsi situace…mozkova prihoda…

u me se takto projevuje migrena…zmatlany videni…pak nasleduje znecitliveny pulky tela..brneni jazyka jako pri pichnuti lokalky na umrtveni…
kdyz si nevezmu vcas prasky tak bolest hlavy…zvraceni…

janickak00fil
Povídálka 44 příspěvků 23.08.18 12:16

Mně teda takhle začíná migrena, špatně a rozmazane vidění, brnění rukou, špatně se mi mluví začne mě bolet hlava a rozjede se.migrena.....

Mirčulka
Kecalka 108 příspěvků 23.08.18 12:28

@Leenvecka @janickak00fil mám úplně stejné příznaky, poprvé mě to vyděsilo a upalovala jsem do nemocnice, ale jestli to tu můžu zaplevelit tak se vás chci zeptat jestli máte vysledovaný po čem se vám migrena rozjede, někdo říká víno, čokoláda, ponocování, stres, ale u mě to není ani jedno a žádný spouštěč jsem u sebe neobjevila, chytne mě to tak 2× do roka

jopo
Ukecaná baba ;) 1220 příspěvků 23.08.18 12:36

@Mirčulka u mě jsou spouštěčem hormony.když migrena tak vždy cca 2 dny než to mám dostat. Když mě to chytne tak ráno. Někdy třeba 3× za rok někdy třeba 5 měsíců po sobě. Trvá to tak cca 30min. a netrpím u toho na bolesti hlavy.

Mirčulka
Kecalka 108 příspěvků 23.08.18 12:53

@jopo děkuju za tip, s hormanama jsem si to nespojovala, ale asi to tím bude. To teda moc neovlivnim, ale 2× za rok se to dá přežít, hlava mě u toho bolí jako střep, ale zabere mi i běžnej ibalgin a za 3 hoďky je po všem , vím že jsou na tom některé s migrénou nesrovnatelně hůř.

jopo
Ukecaná baba ;) 1220 příspěvků 23.08.18 13:24

@Mirčulka ja měla nejhorší migrena když jsem šla rodit. To mi začalo ráno ve 30ti min. Intervalech x krát za sebou. Oční auta do toho brnění ruky nosu jazyka. Mazec. Byla jsem i na magnet. Rezonanci a jsem naprosto ok. Ale když me to chytne mám zkažený den. Letos jsem to měla 2×.

janickak00fil
Povídálka 44 příspěvků 23.08.18 14:11

@Mirčulka Včera mě chytla ,,menší,, migrena a taky jsem si říkala, čím to tak může být? U mě vůbec netuším proč, nejhorší migreny jsem mela jako těhotná…

Mirčulka
Kecalka 108 příspěvků 23.08.18 14:52

@janickak00fil Jak už psala @jopo asi vždycky nějaká hormonální bouře a že jich v těhotenství je..

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Reklama