Brnění těla, motání - v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.19 19:14
Brnění těla, motání - v těhotenství

Ahoj, maminky, posledních pár dnů se necítím dobře. Jsem aktuálně na konci 4. měsíce a poslední týden se mi dějou následující věci: brní mě ruce, nohy, střídavě na různých místech, motá se mi hlava, nohy si jdou, kam chtějí (chci jít rovně, ale jde mi to třeba doleva), nohy se mi podlamují, a občas mi mezi krkem a hlavou vzadu u páteře praská (ne klouby, ale je to zvuk praskání nebo prskání jakoby uvnitř páteře), mám mžitky před očima. Muž tvrdí, že i v předchozích těhotenstvích jsem toto měla a vždy to za pár týdnů přešlo, ale já si na to úplně nevzpomínám. Vzpomínám si akorát s prvním dítětem, že mě brněly ruce (ale to byly čistě jen ruce, a bylo to až na konci těhotenství, kdežto teď jsem v půlce). Je pravda, že mám hodně starostí a stresu s dětmi a v práci, do toho další těhotenství, to je samozřejmě taky záhul, jsem věčně unavená. Chci se zeptat, jestli jste to nějaká zažila? Úplně se mi nechce hned běžet k obvoďákovi, když je to teprve týden. Jak ho znám, vypíše mi akorát žádanku po dalších doktorech, a člověk ztratí x dnů běháním po doktorech a třeba jen s výsledkem, že za to může těhotenství. Ale samozřejmě když to nepřejde třeba za další týden, určitě k Dr. půjde. Zatím děkuju za vaše zkušenosti! Prosím o anonym, nechci, ať každý ví, jak na tom jsem zdravotně.

Reakce:
Ou
Echt Kelišová 8995 příspěvků 11.09.19 19:26

To bude od páteře - zašla bych na fyzioterapii a řešila to, s dalším zatížením jak dítě poroste by se to mohlo horšit.

Ideálně se ještě před tí stavit na neuro, aby se vyloučily horší příčiny.

paandatko
Ukecaná baba ;) 1299 příspěvků 11.09.19 19:34

Obcas jsem mivala ve druhem tehotentstvi, kdyz jsem byla unavena, bylo toho moc. Pomohl mi horcik, nohy do teple vody s epsomskou soli. :slight_smile:
A co nejvic se snazit odpocivat, nohy nahoru. I kdyz vim, ze to moc nejde. Drz se :mavam: :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.19 19:39

@paandatko Děkuju. Hořčík mám předepsaný od Dr. (Magnosolv) a taky mám předepsané železo (Maltofer) + beru těhotenské vitamíny, tak snad minerálů a vitaminů bych měla mít dost. Ale odpočívat bych víc měla, pokusím se to dohnat o víkendu.

Tucnak123
Stálice 75 příspěvků 12.09.19 06:49

Taky tipuju pretizenou krcni pater a zkusila bych fyzio…taky sem urcite obdobi to mela, ale az dyl.

Váš příspěvek
Reklama