Reklama

Brněnské maminky, prosím o radu - kam na výlet parníkem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jana206
Nadpozemská drbna 26376 příspěvků 18.07.11 10:25
Brněnské maminky prosím o radu - kam na výlet parníkem?

Ahoj,
Prosím o radu maminky z Brna.
Chtěli bychom jet s dětmi na výlet parníkem po Brněnské přehradě - více rodin, banda lidí a děti zhruba od roku a půl do 5 let, takže nejmenší kočárkové(vzledem k celodennímu výletu asi terénní hluboký,ne golfky)..

Loni jsme jeli z přehrady na hrad Veveří, naší malé bylo rok a půl a tak nějak jsme nebyli spokojeni. Šlapat k hradu bylo docela náročné, štreka, měla jsem co dělat sama. Navíc, na této zastávce bez pomoci někoho kočárek nedostaneme, bylo tam moc schodů..Prohlídka hradu ani toho „nádvoří“ není pro tak malé děti.

Cesta parníkem je sama o sobě pro děti zážitek, to si užili,tak bych potřebovala poradit nějakou pěknou procházku, kde se po výstupu z parníku dá jít s dětmi, houpačky, posezení.. A potom zpět..

Přemýšlíme i o Brněnské ZOO, tam jsem několikrát byla, naposledy asi před 6 lety ještě bez dětí a taky si pamatuju nezvykle kopcovitý terén..
Jak zvládáte Brněnskou ZOO s malými dětmi v kočárcích nebo kolem 3 až 5 let, které toho tolik neujdou?
Vláčkem v ZOO jet nechceme, starší syn se chce všude podívat, v ZOO ho to baví, ale při dlouhých trasách taky bolí nohy,na to moc není :mrgreen:

Vím, že hodně lidí vystupovalo na zastávce „Kotva“, ale tam je jen zahradní restaurace, nebo by se tam dala vymyslet nějaká trasa s dětmi?
Co jet až na konečnou do Veverské Bytýšky? Jak tam by se dal strávit čas s dětmi? Nikdy jsem až na konečné nebyla..

Děti cesta parníkem loni bavila a vzhledem k tomu, že to u nás nemáme, jezdíme jednou za prázdniny, po 10 minutách jízdy vystupovat nechceme..

Tak díky za případné konkrétní rady, nastupovat budeme asi klasicky na přehradě(myslím, že tramvajová zastávka Přístaviště), tam jsme parkovali..
Ale uvítám jakékoliv návrhy a rady, konkrétní zastávky, konkrétní posezení, trasy..

Co se týče kočárku na parník, loni nebyl problém, ale byli jsme tam s kočárkem(skladný sporťák) jediní. Kolik maximálně kočárků parník vezme?
Jeli jsme až koncem srpna a loď jela tam i zpět poloprázdná..

Díky moc :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

RyBANA
Neúnavná pisatelka 17856 příspěvků 18.07.11 10:37

ZOO s kočárkem pohoda, vláčkem vyjedete jen nahoru - pak už to není tak namáhavý projít tu ZOO :wink: Jdete vlastně celou cestu z kopce.

Nechápu kdo tu naši ZOO tak debilně vymyslel :lol:

Jinak procházku neporadím, spíš se přidám a ráda najdu tip kam, parník máme v plánu :-)

ivuska.h
Echt Kelišová 8651 příspěvků 18.07.11 10:39

Tak já mám pár takových kusých návrhů:

• co zkusit vzít místo kočáru nosítko? Pak byste byli plně mobilní bez omezení
  • brněnská zoo sice je kopcovitá, ale právě hned zdola (no dobře, kousek vyjít musíš, od pokladen k tygrovi) jede ten vlak, ten tě vyveze až úplně nahoru (shodou okolností téměř úplně k části s dětskými hřišti, kozami a dalšími zvířaty, za kterými děti můžou) a odtam pak prostě procházíš zoo směrem z kopce. Vlak jede pár minut a jízda děti velmi baví. S kočárkem se na něj dostat dá, ale se složeným.
  • kam jinam parníkem než k hradu – můžeš vystoupit prakticky kdekoliv, podél přehrady jsou různě roztroušená hřiště a hospůdky, všude se dá slušně projít.
  • Bítýška – parník staví nedaleko od „centra“, je to úplná rovina, kopec žádný. Na náměstí je dobrá hospoda, jinak s atrakcema pro děcka je to tam slabší, celkem nic zajímavého tam není. Dá se ale jít podél Svratky nebo Bílého potoka, tam je moc hezká procházka, ale nic „akčního“ pro děcka.
  • kočárek na parník – bývá jich tam vždycky hodně, místa je tam dost…

Jana206
Nadpozemská drbna 26376 příspěvků 18.07.11 10:41

Ryb, díky :kytka:
Pokud bychom vyjeli vláčkem nahoru a potom šli vlastně dolů, tak by to bylo fajn..Děti mají zvířátka rády a po ZOO jezdíme, v Brně jsme z tohoto důvodu nebyli..

Kdybychom chtěli jet parníkem do ZOO, četla jsem na netu, že se prodává jízdenka parníkem zároveň se vstupenkou do ZOO..
Je možné jet z přehrady z té hlavní zastávky? Jak se jmenuje zastávka parníku u ZOO?

RyBANA
Neúnavná pisatelka 17856 příspěvků 18.07.11 10:41

Kočárek ani nemusí být složený - v tom vláčku, syn v něm dokonce seděl a vezli jsme se hore :mrgreen:

Jana206
Nadpozemská drbna 26376 příspěvků 18.07.11 10:42

Ivusko, taky díky :kytka:
Budu ráda za každý návrh :-)

RyBANA
Neúnavná pisatelka 17856 příspěvků 18.07.11 10:44

http://www.dpmb.cz/ldjr.asp

http://www.dpmb.cz/ldmapa.asp

Do ZOO podle mě musíte normálně pěškobusem/autem a pak až dojít na nástupiště bo jak se tomu u lodi říká a vyrazit někam :wink:

Příspěvek upraven 18.07.11 v 10:45

teresa20 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.07.11 10:45

Jani, nejsem tedy brněnská, ale v zoo v Brně jsem byla a už nikdy více. Měla jsem malýho v golfkách a byla jsem tak uřícená jak nikdy. Furt jsme lezli z kopce do kopce a ze samotné prohlídky neměli skoro nic. Malýmu se stejně nejvíc líbily surikaty u vchodu, takže jsme tam klidně mohli zůstat :mrgreen:

RyBANA
Neúnavná pisatelka 17856 příspěvků 18.07.11 10:46

jo nástupiště ty vole, přístav jsem myslela :lol: :lol:

ivuska.h
Echt Kelišová 8651 příspěvků 18.07.11 10:52
Jana206 píše:
Kdybychom chtěli jet parníkem do ZOO, četla jsem na netu, že se prodává jízdenka parníkem zároveň se vstupenkou do ZOO..
Je možné jet z přehrady z té hlavní zastávky? Jak se jmenuje zastávka parníku u ZOO?

Z Přístaviště do ZOO se jet nedá, protože ZOO už je mimo trasu, je už za přehradou směrem k centru…

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 18.07.11 11:04

Byla jsem tam s kocarkem.Jak tu pisi holky nejlepe se nechat vy vezt vlackem.My meli sice kocar ale mala to cele odslapala az na hriste.
Jinak na pristavisti sjedes jednu zastavku tramvaji.Prejdes most a das se do leva.Je to 5minut od zastavky.

Jana206
Nadpozemská drbna 26376 příspěvků 18.07.11 11:15

http://www.dpmb.cz/ldtarif.asp

Holky všem díky :kytka:

A co tedy ta pojízdná vstupenka do ZOO?
Nebo čtu blbě?
Tramvají vím, jak se do ZOO dostanu, ale chtěli bychom hlavně jet tím parníkem. Takže spojit to s návštěvou ZOO v rámci celodenního výletu není možné?

ivuska.h
Echt Kelišová 8651 příspěvků 18.07.11 11:24
Jana206 píše:
http://www.dpmb.cz/ldtarif.asp

Holky všem díky :kytka:

A co tedy ta pojízdná vstupenka do ZOO?
Nebo čtu blbě?
Tramvají vím, jak se do ZOO dostanu, ale chtěli bychom hlavně jet tím parníkem. Takže spojit to s návštěvou ZOO v rámci celodenního výletu není možné?

Ta jízdenka znamená, že se můžeš v rámci ní svézt šalinou z Přístaviště k Zoo a jít do Zoo bez nákupu další vstupenky.

Pokud bys to chtěla využít s parníkem, museli byste na něj nastoupit někde po cestě, prostě zaparkovat třeba u toho hradu, parníkem dojet na Přístaviště, odtam do Zoo a pak zas zpět parníkem (nebo autobusem, ale na to musíš už mít extra jízdenku) zpět k hradu.

Jana206
Nadpozemská drbna 26376 příspěvků 18.07.11 11:28

Ivushko, díky :kytka:
Ale v tom předposledním „odstavci“, tabulce je vyloženě napsáno „plavba plus vstup do ZOO a vedle plavba plus vstup na hrad“ Šalina neplave, ale asi to tak bude :lol: :lol:
Právě toto mě zmátlo..

ivuska.h
Echt Kelišová 8651 příspěvků 18.07.11 11:29
Jana206 píše:
Ivushko, díky :kytka:
Ale v tom předposledním „odstavci“, tabulce je vyloženě napsáno „plavba plus vstup do ZOO a vedle plavba plus vstup na hrad“ Šalina neplave, ale asi to tak bude :lol: :lol:
Právě toto mě zmátlo..

Oni možná primárně počítají s tím, že to dojdeš pěšky, je to fakt kousíček, jen jedna zastávka.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováková si říká o článek sdílením „intimča“ ve vaně. Prý je to skandál. Není

Tomuhle se říká účelová provokace! Nela Slováková si s přítelem udělala... číst dále >

S přítelem předvádějí svaly a filtry na Instagramu. Andreu omlouvá, že je zamilovaná

Andrea Pomeje (30) patří k nejkrásnějším ženám našeho showbyznysu, má velké... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >