Brno MUNI FSS (Masarykova univerzita Fakulta sociálních studií)

Anonymní
20.10.20 15:06

Brno MUNI FSS (Masarykova univerzita Fakulta sociálních studií)

Ahoj holky,

najdu tady nějakou dobrou duši, která by se podělila o své zkušenosti ohledně studia na MUNI FSS?

Před lety jsem ze zdravotních důvodů ukončila studium jednoho humanitního oboru. Teď po letech vidím, o jak obrovskou chybu se jednalo. A snažím se dílčími kroky připravit na možné pokračování (samostudium - příprava na přijímací testy; oprášení starých skript a knih podle sylabu předmětů, které bych v případě přijetí absolvovala; odkládání financí; teoretické probádání překážek).

Změnila jsem místo bydliště, a tak se upínám právě ke zmíněné univerzitě a především pak fakultě.

Dělám si iluze, že prostředí FSS je méně snobské než na fildě?
Jak se na škole cítíte?
Jaká tam panuje atmosféra?

Mám zkušenosti jen z fildy a bylo to peklo.

Děkuji za každou zkušenost týkající se FSS. Hodí se mi opravdu jakákoli informace, která Vás jen napadne. Vše je podstatné.

Prosím o anonym (vzhledem k informacím o lokalitě bydliště).

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
20.10.20 18:07

Já jsem na FF a snobské prostředí jsem fakt nikde nepostřehla :mrgreen:
Zkus napsat na studentskoufb stránku fakulty, děcka jsou sdílní a někdo ti rád poskytne aktuální informace :dance:

• Citovat
  • Nahlásit
37
20.10.20 19:30

Já tu fakultu moc nemusím, zejména kvůli objemu, nebo spíš neobjemu učiva a špatnému uplatnění. Ale na druhou stranu, měla jsem tam pár zajímavých předmětů, které bych na jiné fakultě nenašla a cítila jsem se tam dobře. Na mě to celé působilo pohodově, zejména co se týká vyučujících. Byli vždycky vstřícní, hodní, uvědomělí…opravdu bezvadní. Cítila jsem se tam dobře. Ale co se týká samotných studentů tak zkušenosti nemám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.10.20 20:00
@Anonymní píše:
Já jsem na FF a snobské prostředí jsem fakt nikde nepostřehla :mrgreen:
Zkus napsat na studentskoufb stránku fakulty, děcka jsou sdílní a někdo ti rád poskytne aktuální informace :dance:

Moc díky za reakci! Pohledám na Facebooku.

@dedex Děkuju moc, moc! Já byla na fildě a nezvládla jsem tam chodit kvůli té atmosféře, připadala jsem si, že tam nepatřím… A nevíš náhodu, jaké je prostředí na katedře psychologie?

A jak je to prosím u státnic? Náročné? Nebo hooodně moc náročné? Ve smyslu, že to prostě nechtějí dát všem…

A hlavně seminárky? Prosím tě, jakou vyžadují úroveň? Zní to jako hloupá otázka a vlastně je… Ale…

Obecně spoléhám na vědomosti, jenže emoce nedokážu plně ovládnout. A proto nechci jít někam, odkud zase uteču…

Děkuji za každý podnět!

• Citovat
  • Nahlásit
37
20.10.20 20:38

S psychologií teda nemám moc zkušenosti. Já jsem vždycky měla za to, že psychologie je v rámci FSS nejtěžší. Mám spolužačku a ta měla spolubydlící na psychologii. Byla z ní vždycky na prášky že nedělá žádná cvika, protokoly. Samozřejmě seminarky byly a byly podle všeho náročnější. Ale zase záleží že jo, já studuju PřF a tam jsou seminarky povětšinou praktičtějšího ražení. Což jako na té psychologii je to víc o teorii. Taky říkala že psala hodně esejí. Se statnicema ti teda neřeknu nic :/ to sama nevím. Zkusím napsat té spolužačce třeba bude vědět víc ;). Jako minimálně třeba na PřF je jeden humanitní obor, kdyby si chtěla (nábor na fakultu :D ). Prostředí je opravdu fajn, ale asi by to teda byla větší dřina než na FSS. Odhaduju že i uplatnění by bylo lepší.

Jinak s fildou souhlasím a snad se neboudou ostatní moc mračit, ale to prostředí není dobré ani na pajdaku. Dost podobne jak si to popsala. Aspoň tak na mě pusobili ti lidi tam. A z doslechu vím, že učitele byli drsní. Ale aspoň mají opravdu skvostný areál :D. To u nás je to bída.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.10.20 22:39

To je opravdu zvláštní, takové zkušenosti s FF já vůbec nemám :nevim:
Jak je to na Pdf nevím, ale byla jsem rok na ESF a tam to bylo opravdu snobské, musela jsem si hodně hlídat oblečení, profesoři povětšinou přísní a nároční, byla to hrůza.
Na FF jsem teď dodělala Bc. a pokračuju Mgr. a tam to vnímám úplně jinak. Seminárky pohoda, vždy se můžeš domluvit, prostředí supr, u státnic byli snad nejvhodnější :palec:
Ale každý má asi jiné zkušenosti :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.10.20 22:44

Studovala jsem na FF i na FSS. Pokud se ti nelíbilo na fildě, na FSS se ti líbit taky nebude. Do toho prostředí ne každý zapadne. Taky bych se tam už asi z vlastního rozhodnutí nevracela.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.10.20 22:48

Ohledně té uplatitelnosti - FSS se ráda chlubí, že její absolventi nacházejí práci snadno. Háček je v tom, že řada z nich pracuje v oblastech, které jsou specifické a závislé na řekněme širší politické situaci. Pokud by se například nějak změnil vztah ČR a EU, bude to na ně mít dopad.

• Citovat
  • Nahlásit
139
27.10.20 04:23

S FF v Brně zkušenost nemám, nemůžu porovnávat. Na FSS jsem ale byla spokojená. Prý se tam občas vyskytuje tzv. zlatá mládež (naopak třeba z ESF jsem znala pár normálních pohodových lidi), ale nepřišla jsem s nima až tak do kontaktu. Mě studium přišlo v pohodě, nebylo to ani tak náročné na objem látky, ale hodně na vlastní práci v semestru - kratší i delší semestálky, prezentace a jiné aktivity. Obor nechci zveřejňovat.
Co se týká uplatnění, asi dost záleží, ale kdo chce, tak se dřív nebo později uplatní, když zabere a má na to. Ti, kdo chtěli a pracovali na tom, tak podle mě s uplatněním problémy neměli. Mozna je to ale tím, že fakulta podle mě přitahuje spíš ambicioznejsi lidi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama