Brnění nohou a rukou v těhotenství

240
10.1.11 09:48

Brnšní nohou a rukou v těhotenství

Maminky,prosím o radu.V noci se hodně budím a dosti mě brní ruce a nohy je to hodn nepříjemné čím by to mohlo být???Jsem ve 23+1tt.Děkuji. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1648
10.1.11 09:52

mám to taky a nevím čím to je asi už od 20tt, teď jsem 34+5 tt a dělá mi to občas pořád, způsobuje mi to nízký tlak, mám ho hodně dole, kdyby jsi měla vysoký, tak ihned oznámit doktorovi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
240
10.1.11 09:55

Já mám také hodně nízký tlak pořád se mě motá hlava a v noci,když jdu na záchod,tak kolikrát mám pocit,že omdlím,tak snad to bude jen tímto.Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
merett
10.1.11 09:57

ahoj, mě v těhotenství taky brněly nohy, bylo to strašně nepříjemný hlavně v noci, budilo mě to. Dr mě říkal že je to tím jak mi roste bříško že se mění poloha páteře a že to tlačí na nějaký nervy, nic na to nepomáhalo, trošku to mírnilo magnézium co jsem brala před spaním. Ale po porodu vše zmizelo, tak asi budeš muset vydržet

• Citovat
  • Nahlásit
240
10.1.11 09:59

To já to určitě vydržím děkuji jen mám vždycyk strach o miminko aby bylo v pořákdu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
merett
10.1.11 10:02

pokud náš nízký tlak, to by ti měli říct na poradně jestli tě měří, tak si zkus dát slabší kávu, dětátku to určitě neublíží a třeba ti bude líp

• Citovat
  • Nahlásit
240
10.1.11 10:08

Zkusím,já totiž vůbec kávě neholduji,ale už mě to říkala kamarádka.děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
merett
10.1.11 10:23

pokud ne kávu tak klasickou červenou Colu, on ten kofein zvedne tlak a měla by se přestat motat hlava

• Citovat
  • Nahlásit
andrejka87
10.1.11 10:28

Teda tak já na brnění rukou a nohou nic nebrala prostě jsem to brala jako fakt :nevim: ,měla jsem to od 17tt až do konce a porodem to skončilo,oba kluci byli vždy ok takže bych se nebála asi to opravdu patří k těhu.Ale ten tlak určitě hlídat..

• Citovat
  • Nahlásit
1648
10.1.11 10:34

:-P já mám povolené 2 kávy denně, heč :palec: ono co taky s tlakem 98/60 a porod za humny, tak se mi dělalo mdlo, že jsem pomalu pořád někde usínala, to brnění mi to taky trošku zmírnilo. Zkus to, miminku to opravdu neuškodí, to by jsi toho musela pít litry

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
240
10.1.11 10:37

Děkuji!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
epid
5.6.11 00:45

Ahoj, jsem doktorka, nyní ve 31.týdnu a mám to samé cca od 20.týdne. V noci skoro nespím, jak mě ruce brní, přes den to jakž takž jde. Brnění rukou a nohou vzniká během těhotenství tím, že se v těle hromadí tekutina, vznikají otoky a ty pak utlačují nervy. U rukou je to typicky v oblasti karpálních tunelů. Zkouším na to užívat vitaminy B a magnesium, jiné léky si netroufnu kvůli kontraindikaci v těhotentsví. Pokud to nezabere, budu to muset vydržet, kamarádka říkala, že měla to samé a že porodem jako když utne.

• Citovat
  • Nahlásit
Qwentin
5.6.11 16:14

Ahoj taky jsem to měla, ale v prvním a druhém trimestru, bylo to fakt nepříjemné :-? , ale pak to nějak odeznělo.

• Citovat
  • Nahlásit
6220
28.11.11 07:23
epid píše:
Ahoj, jsem doktorka, nyní ve 31.týdnu a mám to samé cca od 20.týdne. V noci skoro nespím, jak mě ruce brní, přes den to jakž takž jde. Brnění rukou a nohou vzniká během těhotenství tím, že se v těle hromadí tekutina, vznikají otoky a ty pak utlačují nervy. U rukou je to typicky v oblasti karpálních tunelů. Zkouším na to užívat vitaminy B a magnesium, jiné léky si netroufnu kvůli kontraindikaci v těhotentsví. Pokud to nezabere, budu to muset vydržet, kamarádka říkala, že měla to samé a že porodem jako když utne.

Dobrý den, byli jsme o víkendu na návštěvě a najednou se mi udělaly mmžitky před očima začalo brnění levé ruky, šla jsem ven na vzduch( nebo měli hrozně přetopíno)brnění ruky přešlo, ale začalo brnění v levé části obličeje. Vše trvalo pár minut a jak rychle přišlo i odešlo :nevim: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15099
28.11.11 10:06
Lowel píše: :-P já mám povolené 2 kávy denně, heč :palec: ono co taky s tlakem 98/60 a porod za humny, tak se mi dělalo mdlo, že jsem pomalu pořád někde usínala, to brnění mi to taky trošku zmírnilo. Zkus to, miminku to opravdu neuškodí, to by jsi toho musela pít litry

téda oproti mě máš tak vysokej tlak =) mě se pohybuje kolem 85/50.. a denně mám nakázaný minimálně jedno kafe.. ale na brnění mi to teda nepomáhá.. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat