Reklama

Broncho-vaxom - reakce a zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Věrka..
Závislačka 3148 příspěvků 06.02.11 12:40
Broncho -vaxom reakce?Zkusenosti.

Ahoj, holky mam dotaz, maly bere 3m kuru broncho-vaxom, vzdy 1Odni v mesici pak 20 pauza.Ted zacal brat druhou davku, asi po 3dnech se mu objevila ryma, ne nejak silena, kychal a ma plnejsi nos, zacal ale taky po 2m chodit do skolky, myslite ze to muze zpusobit ten broncho-vaxom?? Ze skolky se mu ryma vzdy rozjela po kychani do jednoho dne, ted kychal 2dny a ryma se nerozjela, jen trochu huhna :think: :think:
Jesli jste brali, nebo teda vase deti, pomohl??

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Reakce:

Sati
Extra třída :D 11521 příspěvků 06.02.11 12:45

Broncho-vaxom to určitě nezpůsobil. Celá republika se plácá v chřipce, viděla bych to na tu školku. My jsme doma taky všichni nemocní.
Brali jsme před 2 lety a asi pomohl. Těm školkovým nemocem se prostě nevyhneš.

Hanulínek
Ukecaná baba ;) 2409 příspěvků 06.02.11 14:31

Taky jsme brali- ekekt nic moc. Během podávání se vždy kolem 5.dne objevila rýma, pokašlávání, mírné teploty a nedalo se s mrňousem vydržet. Bral to ve 2 nebo 3 kůrách za sebou, takže min.půl rok v háji a efekt opravdu nic moc. Nemocný je téměř pořád.
Teď zkoušíme Ribomunyl a vypadá to obdobně. :cry: :mavam:

PV 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.11 07:29

ahoj, my jsme brali taky Broncho-Vaxom, byli jsme upozorněni na možnost rýmy a kašle (rýma i kašel byli). Prý to je reakce na podání přípravku. Brali jsme i Ribomunyl a tam to bylo stejné. Výsledek po Broncho-Vaxom nemůžu říct, jelikož jsme v zápěstí byli na vytržení nosní mandle. Po Ribomunylu byl výsledek docela dobrý. Je potřeba tuto kůru zopakovat min. 2 roky po sobě.

Věrka..
Závislačka 3148 příspěvků 07.02.11 11:26
PV píše:
ahoj, my jsme brali taky Broncho-Vaxom, byli jsme upozorněni na možnost rýmy a kašle (rýma i kašel byli). Prý to je reakce na podání přípravku. Brali jsme i Ribomunyl a tam to bylo stejné. Výsledek po Broncho-Vaxom nemůžu říct, jelikož jsme v zápěstí byli na vytržení nosní mandle. Po Ribomunylu byl výsledek docela dobrý. Je potřeba tuto kůru zopakovat min. 2 roky po sobě.

Aha tak diky, ono se mu k te ryme dnes pridal i kasel, no parada. Trvalo to dlouho??Dnes je 7den z 10, tak snad pak se to uklidni :(

PV 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.11 11:34

Abych pravdu řekla, nevím jak dlouho to trvalo, ale brala jsem to, že je to k tomu. Velká rýma to nebyla a ani kašel nebyl výrazný. Pozvolna se to uklidnilo a pak byl klid.
Mimojiné dnes končíme s ant. na angínu a dr. synovi dala ještě Ribymunylové tabety (4 ks)na doléčení, aby se dotvořila mikroflora v krku. Vůbec jsem nevěla, že něco takového existuje.
Nebojte u Vás bude taky vše v pohodě.

RRR 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.06.12 13:42
rrr

Ja mam ties doma bronchovaxon a raz som to skusil a po par dnoch my bolo hrozne mal som aj velku unavu a zacali ma bolet aj ladviny ale radsej to nebudem uz nikdy brat pretoze vsetko je chemia a vsetko chemicke skodi ja chodi do hori si zbierat repik a vselico ine imunita sa da aj inak spravit treba si precitat na internete prirodne lieciva ale nie chemicke take co si mozes doma spravit imunitu si len kazime tim ze doktor predpise lieky clovek vizdravie ale zasa sa mu to vrati ja som uz vise roka nebol chory a to preto lebo pijem bilinkove caje na imunitu a ktomu vela sportu a zdrava strava a na imunitu dobre pomaha aloe vera uzival som 3 measiace mam aj overenu stranku a pomohlo to a ziadne chemie ale prirodne lieciva a som zdravy .. predstavte si ze vase deti ziedna chipsi co to vsetko obsahuje a telo sa snazi od seba viplavit ties kodlivi a tim ako ho namahate tim slabne imunita preto hovorim ze zdrava strava vsetko jest okrem cukrikov chipsou a nechodit do fastoodou a atd a potom budete zdravy a nezabudnite kazdy vecer uz nejest tažke jedla ale urobit misu ovocia posipat skoricou a hotovo

Gret
Kecalka 237 příspěvků 01.06.12 15:07

U nás určitě zabral. Rýma může být ze školky. Nikdy jsme neměli reakci na B-V. Chvíli ale trvala, než zabral. Potom byl klid od všech nemocí i na rok.

madeto
Závislačka 2527 příspěvků 21.10.13 08:38

..

Příspěvek upraven 11.12.13 v 11:57

Gerberka
Závislačka 3167 příspěvků 21.10.13 08:57

@zikado

kolik je malému roků? je to jeho první kúra?

těžko říct…dneska bych zavolala doktorce, řekla jí o průjmu a teplotách a že mu byl od čtvrtka nasazen broncho-vaxon a jestli to může souviset..

Můj syn začal letos na začátku října brát už 3. kúru tohoto léku - on má vždycky první balení každý den (30 sáčků) a další balení až do jara obden…

pamatuju si, že před těma 2 lety po podání úplně prvního sáčku (bere večer nalačno), tak druhý den 38,5 horečka (ráno mu nic nebylo, jenom trochu rýma, šel do školky a pak mi volali v poledne ze školky…), takže byl marod, dostal Klacid. Ten den jsem volala na alergo, odkud ten broncho-vaxon dostal, že druhý den horečka a doktorka mi řekla, že v žádném případě to nemáme vysazovat, že ta horečka s tím pravděpodobně nesouvisela, že už v něm nějaká nemoc asi „začínala“. Ale podle příbalového letáku může být reakce právě ta zvýšená teplota (horečka) - fakt nevím… :nevim: Žádné průjmy, nic takového neměl - možná, že ho to jenom trochu „víc“ jako „prohání“, ale průjmy nemívá…

Jenom chci napsat, že několikrát jsem ještě alergoložce volala, když malý onemocněl, jestli bronchovaxon vysadit nebo ne a ona mi OPAKOVANĚ kladla na srdce, že v žádném případě, že bakteriální lyzáty se berou bez ohledu na antibiotika nebo akutní onemocnění prostě pořád…dokonce při spálové angíně malému opět doporučila brát každý den 14 dnů a pak zase obden…co doktor, to asi jiný názor. Ale říkám - letos už ho bere 3. sezonu. Prý největší účinek má bronchovaxon PO vysazení kúry - čili od cca toho května do října by měl být v nejlepší kondici - ten účinek se projeví až NÁSLEDNĚ.

ve vašem případě bych dneska zavolala dr.

dej vědět, jak jste dopadli a jak je malý na tom!!!

naprosto soucítím, kdo nezažil permanentně nemocné dítě, tak nepochopí!!! :( Pro nás byl zázrak, když malý vydržel UŽ ve školce celý 1 měsíc v kuse - protože předtím jeden celý rok marodil po 1 odchozeném týdnu školky, samá atb. pořád dokola, nosní mandle pryč, alergo+imuno vyšetření…

madeto
Závislačka 2527 příspěvků 21.10.13 09:19

"

Příspěvek upraven 11.12.13 v 11:58

Gerberka
Závislačka 3167 příspěvků 21.10.13 09:35

@zikado

a kolik má malý let? chodí prvním rokem do školky?
dobře, žes zavolala dr. - mně OPAKOVANĚ pořád dokola alergoložka tvrdila, že v zásadě NEPŘERUŠOVAT ani v době horeček a braní atb…

Jediné, co pomůže, je ČAS, opravdu zatnout zuby, obrnit se trpělivostí, pečlivě vykurýrovat každé onemocnění a VĚŘ, že opravdu BUDE LÍP!!! Já jsem byla šílená, fakt úplně na konci všech sil, naprosto s tebou soucítím. Věčně na ošetřovačkách, zaměstnavatel má naštěstí pochopení, jinak bych byla už dávno někde v háji…

Opravdu jsem si nedovedla představit, že synek bude NORMÁLNĚ chodit do školky - třeba dva, tři měsíce v kuse - a letos KONEČNĚ chodí od začátku září nonstop, nezakašlal ani jednou, jenom slabounká rýma, která je za 2 dny pryč.

Letos chodí už 4. rokem, má odklad školní docházky z důvodu té velmi vysoké nemocnosti, já jsem hrozně ráda, protože za ten rok zase posílí a zvykne si na ty hnusné bacily…u nás byl problém jedině, když šel do školky, jinak vůbec ne, všechno dotáhnul odtam - už jsem uvažovala, že jsme někdo z rodiny bacilonosič, chtěla jsem celou rodinu nahnat na nějaké odběry, ale naše dětská dr. mi pořád tvrdila, že to nevypadá, že to spíš je tak, že jemu to furt někdo „předává“…

Vydrž, časem se to určitě zlepší…pokud synek nemá vyloženě z krve prokázanou sníženou imunitu - tak je to opravdu kolektivem a těma věčnýma bacilama, které se ve školce točí dokola…jak píšeš, že má alergii na kvetoucí stromy a vitamin c - tak to bohužel neporadím…bere Aerius?? Je výborný - ORL dr. ho doporučovala i při běžné rýmě, že prý dobře „oplaskává sliznice“

Já jsem jinak nechala tisíce za všelijaké ty podpůrné preparáty v lékárnách, časem se to tak „ustálilo“, že synek bere:

• ráno než jdeme do školky, tak vypije co nejteplejší čajík s citronem, k tomu rakytníkový sirup a iskial (olej ze žraločích jater) a pořádně prostříknout nosík vincentkou (preventivně), cestou do školky vycumlá preventan junior (je výborný!! beru i v dospělé formě - už od poloviny srpna, aby měl „hladinku“)
  • odpoledne má ten bronchovaxon (jak jsem psala už 3. kúru letos)

zkoušeli jsme echinaceu - bral dlouhodobě přepoctivě, ale nic moc…

Určitě se to časem zlepší. Já tomu nevěřila, ale je to tak.

VYDRŽET!!! :kytka:
:kytka:

Gerberka
Závislačka 3167 příspěvků 21.10.13 09:36

Jo, už to vidím - synek má 5 let…a chodí druhým rokem do školky nebo teprve teď začal??

kokos
Ukecaná baba ;) 1475 příspěvků 21.10.13 09:41

@zikado náš malej měl podobný problém-vodnatý průjem a horečka přes 39. Doktorka tvrdila, že to nebylo z toho :nevim: Broncho jsem vysadila a když jsem ho zkusila zase nasadit, tak se to opakovalo… Vyměkla jsem a nedobral to :nevim:

Gerberka
Závislačka 3167 příspěvků 21.10.13 09:44

Jinak už jsem to psala tu mockrát…

chce to určitý pravidelný režim pro toho malého, hodně spát, pít, hodně za každého počasí venku, my vůbec nejezdíme do nějakých vydýchaných obchodních center - to úplně nesnáším. Vymýšlím výlety a prochajdy na víkendy za každého počasí, i v dešti na chvilku ven. Alergoložka doporučila hory nebo moře - letos jsme byli už podruhé na 14 dnů v Beskydech, celé jsme to prochodili v 1000 m. n.m., aby dýchal čistý vzduch…

Mě právě nejvíc dožíralo, když někdo se soucitně na malého podíval a prý „jaký je to chudáček, co s ním doma děláme, že je pořád marodný“ apod.- to mě fakt nas… nejvíc!!! :cert:

S oběma klukama jsem od mimina jezdila za každého počasí na několik hodin v kočárku ven, v mrazu atd., každý den jsem nachodila x-kiláků po okolí, jezdili jsme i ve chřipkové sezoně mhd a NIKDY jsme nic nechytnuli. Pro staršího kluka jsem chodila do družiny, malý se tam vždycky doválel v šatně, tam přetopeno, děcka kašlali - a malý NIC nechytnul. Doma stavíme, malý doválený od písku, cementu, přelíval si vodu - prostě ta „zdravá“ špína, žádná skleníková květinka, nic takového.

A jakmile vlezl do školky - tak jsme za pár dní nebo v lepším případě po 1 odchozeném týdnu zas léčili horečky, angíny, průdušky, spálové bacily atd. atd., samozřejmě zelené rýmy (to jsem zapoměla) - ven má tu nosní mandli - zpětně jsem ráda, pomohlo mu to.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejslavnější „ubeři“ v Česku: Koho z řad hvězd jako taxikáře můžete potkat i vy?

Exekuce, trestní stíhání nebo dokonce pobyt ve vězení. To jsou hlavní důvody,... číst dále >

Mišíka a Arichtevu podržely divačky: Kdyby Bagárová hrála v seriálu...

Zatímco si publikum pochvaluje nadupadný ročník, soutěžící StarDance 2018... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Imunoložka: Nežvýkáme proutí, ale spolkneme acylpyrin. Šetříme přírodu

Od ambiciózního projektu, jak léčit rakovinu pomocí vakcín na bázi... číst dále >