Broušení zubů na můstek

33
22.5.18 17:42

Broušení zubů na můstek

Ahoj všichni :)
Dnes jsem byla na broušení dvou ŽIVÝCH zubů na můstek. Zubař říkal, že u jednoho se dostal dost blízko nervu a je možné, že dostanu zánět. Obroušené zuby zadělal nějakou pryskyřicí, upozornil mě na citlivost studená/teplá a šla jsem domů. Cca hodinu od zákroku mě ten zub bolí šíleně! Pravděpodobně je to ten, který má blízko nerv, nicméně je to bolest, která co chvilku projede zubem jako při vrtání, až z toho mám husí kůži. Nic nejím ani nepiju, dělá to jen tak, v klidu, ale je to fakt šílené. Nesetkal se s tímto někdo? Že by to třeba byl jen nějak podrážděný nerv a zlepšilo se to? Jsem v 19tt a prášky do sebe cpát nechci, nicméně to alespoň na paralen vidím, je to děs :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6361
22.5.18 17:48

Já byla na broušení živých zubu nedávno a nic mě takhle extrémně nebolelo..
ale třeba to každý snáší jinak :nevim: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
22.5.18 17:54

Já si právě myslím, že je to tím nervem. Ten druhý zub je úplně v pořádku, vůbec nic necítím. No tak snad bude jen podrážděný a nebude mi ty nervy muset tahat :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2628
22.5.18 18:49

Taky jsem byla a šílené mě to teda nebolelo. Spíš mě zaráží že ti to obrousil v těhotenství.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
22.5.18 19:27

@reny14
No moje gyndařka říkala, že není problém. A zubař měl strach, že ta pilířová šestka (sedmička mi nikdy nevyrostla) už nevydrží do konce těhotenství a pak už mi ten můstek vůbec udělat nepůjde.
Nicméně teď si taky vyčítám, že jsem tam šla, pokud mi bude ještě tahat nervy a plnit kanálky :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6813
22.5.18 19:35

@lemouriska já sice neměla broušení, ale dvě stoličky velmi velké kazy jak z hora tak z boku, zuby musel dr obrousit na max a ještě cca další 2 měsíce mě zlobila takováto bolest, vždy přišla z ničeho nic a pak zase zmizela, prý to bylo tím že se také musel dostat blízko nervu, naštěstí to přestalo… každopádně pokud to vydržíš jako prevenci zánětu doporučuji kloktat šalvěj, jitrocel nebo heřmánek :) a od bolesti si udělej vývar z hřebíčku a vyplachuj, tlumí bolest :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
130
22.5.18 20:30

@lemouriska pokud Vás už zub bolí sám od sebe a je to pulzující, vystřelující bolest, tak už se jedná o zánět zubní dřeně a bude potřeba zub devitalizovat(vytáhnout z něho nerv a zaplnit) - není to žádná hrůza, v celku běžný zákrok :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
23.5.18 07:37

@Karolka89
Právě zánět jsem už měla a takové to tepání to přímo není. Je to spíš jakoby mi co chvíli zajel někdo vrtačkou k nervu, strašně nepříjemná ostrá bolest. A pak je zase chvíli klid. Uvidím dneska, ale pro klid duše se tam asi odpoledne stavím. Achjo, kdybych nečekala mimi, tak jsem klidnější, ale s ním se vyhýbám každému zákroku navíc :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
23.5.18 07:40

@brumi
A byla to tedy taková ta ostrá bolest, skoro jako při vrtání zubu? On se právě dostal hooodně blízko nervu, že se prostě uvidí, zda si s tím vůbec ten zub poradí a nezačne umírat. Ale říkal, že to bude bolet jen na teplé a studené, ne že to bude samo zlobit. Tak snad to přejde :roll: hřebíček jdu nachystat :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6813
23.5.18 08:01

@lemouriska jojo byla třo přesně taková ta ostrá bolest jako při vrtání nebo když je v zubu velký kaz a dostane se na něj cokoliv ledového, bolest přicházela odcházela různě, také mi hrozila zda zuby neodumřou jak byly ve špatném stavu, ale musím klepat, fakt cca dva měwsíce se ty ozývaly postupně míň a míň, teď už mám pár týdnů zcela klid a vůbec o nich nevím…pokud by zub začal odumírat tak mi dr říkla že to určitě poznám hned protože to je bolest kerá se nedá vydržet, vůbec nic neuleví ani silné léky a i ti nejodolnější jsou hned v 7 hod ráno v čekárně…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6813
23.5.18 08:04

@lemouriska promiň za chyby ale píšu za pochodu s malým :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.10.20 19:33

Dobrý den měla jsem ulomeny zub paní doktorka mi ho vytrhla a ještě jeden řekla mi že mi udělá můstek za 24000 a ani mi nedala vybrat jestli implantáty nebo můstek. Nevím jestli to není zbytečné kvůli dvoum zubum ☹️ jestli by nebyli lepší implantáty. ☹️

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama