Brýle ve 3 letech, nustnost?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Koty
Závislačka 3801 příspěvků 21.12.16 17:31
Brýle ve 3 letech, nustnost?

Ahoj holky, dnes jsme byli s dětma u očního. Starší nosí brýle od malička, ale dnes jsem taková na vážkách z vyšetření mladší. Dr jí rozkapal oči a naměřil hodnoty na jednom oku 0,2 dioptrie a na druhém 0,5 dioptrie a chtěl psát brýle. Pak zjistil, že ještě neměla 3 a půl a objednal si nás za čtvrt roku na přeměření. Opravdu se taková odchylka řeší brýlemi? z vlastní zkušenosti vím, že mi moje oční půlky ani psát nechtěla :nevim: Jakoby proti brýlím naprosto nic nemám, ale zas na druhou stranu si říkám, že takovou drobnou odchylku může mít kdekdo a vůbec o tom neví a váhám, jestli to prostě nebudou vyhozené peníze. Dr totiž mluvil, že by je měla třeba jen na půl roku :think: Zas na druhou stranu bych nerada něco zanedbala. Jak byste se k tomu stavěly vy?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

mazlík.čtyřnohý
Kelišová 5752 příspěvků 21.12.16 17:34

Já měla brýle od 3 let a od pěti let jsem chodila do oční školky, kde jsme očko trénovali, aby se dioptrie spravili či úplně vymizeli.
Takže pokud už má problémy s očky, brýle doporučuju. Nosila jsem i okluzor, abych jedno oko cvičila. Doktorka kdysi tvrdila, že do 6 let dítěte - pokud se trénuje - dioptrie zmizí.

Koty
Závislačka 3801 příspěvků 21.12.16 17:38
@hudečice píše:
Já měla brýle od 3 let a od pěti let jsem chodila do oční školky, kde jsme očko trénovali, aby se dioptrie spravili či úplně vymizeli.
Takže pokud už má problémy s očky, brýle doporučuju. Nosila jsem i okluzor, abych jedno oko cvičila. Doktorka kdysi tvrdila, že do 6 let dítěte - pokud se trénuje - dioptrie zmizí.

Ano, ale na cvičení děto chodí, když očičko zajíždí. Na cvičení chodím se starším. Mladší tuto vadu nemá.

Tichošlápek
Extra třída :D 10472 příspěvků 21.12.16 17:39

Dala bych brýle ;) lepší to podchytit a srovnat než zanedbat

Koty
Závislačka 3801 příspěvků 21.12.16 17:45
@Tichošlápek píše:
Dala bych brýle ;) lepší to podchytit a srovnat než zanedbat

Jj, taky jsem nakloněná této variantě. Hodně mě viklá chlap. Akorát musím zjistit, jestli se vůbec 0,2 dělá :lol: No za čtvrt roku uvidíme, třeba to už nebude potřeba ani řešit…

ještěřice
Kecalka 188 příspěvků 79 inzerátů 21.12.16 17:47

@Koty rozhodne bych bryle nedavala. Do 6 let se oko vyvyji a muze se samo doostrit. Jak se natahoje ten ocni nerv. Kontrola ano ale ne bryle.

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 63328 příspěvků 3 inzeráty 21.12.16 17:51

@Koty Přijde mi blbost takového hodnoty dítěti dávat… 0,2 se nedělá, minimum je 0,25.

Bibi30
Extra třída :D 10453 příspěvků 11 inzerátů 21.12.16 17:53

@Koty mně ta odchylka přijde v rámci normy a tak bych brýle nedala. Syn mívá pravidelně měření očí ve školce, také mu tam něco málo naměřili (něco kolem 0,5 dioptrie), ale ve výsledku napsali, že je to fyzilogická odchylka a není potřeba to řešit dál. Minulý týden jsem s ním byla i na očním se zánětem spojivek, byl preventivně přeměřen, výsledek stejný jak ve školce a doktor řekl, že to v pořádku. Takže pokud tam není žádný další problém, např. tupozrakost, tak bych brýle nedávala

Koty
Závislačka 3801 příspěvků 21.12.16 17:58

@ještěřice @j.a.n.i1 @Bibi30 holky díky za reakci. Žádný jiný problém jako tupozrakost nemá. Prostě jen tu malou odchylku. Jsem přesvědčená, že kdyby nerozkapával, tak nenaměří nic.

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 63328 příspěvků 3 inzeráty 21.12.16 18:00

@Koty Hlavně moje zkušenost je, že já sama mnohdy nejsem schopna rozhodnout přes co vidím lépe, když se rozhoduje o 0,25… a to jsem dost citlivá na ostré vidění.

Mexie
Závislačka 2882 příspěvků 21.12.16 18:34

Určitě bych brýle dala. Takto je bude mít půl roku a očička se srovnají. Když to zanedbáš tak bůh ví jak uvidí treba v 15ti :nevim:

Moise
Hvězda diskuse 36461 příspěvků 21.12.16 18:37

@Koty naší malé skoro čtyřleté byla teď naměřena necelá jedna dioptrie na jednom oku - brýle nemá :nevim: Asi záleží, co za vadu tam zjistili, je jich víc druhů..

JayLee 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.16 18:37
@Koty píše:
Ahoj holky, dnes jsme byli s dětma u očního. Starší nosí brýle od malička, ale dnes jsem taková na vážkách z vyšetření mladší. Dr jí rozkapal oči a naměřil hodnoty na jednom oku 0,2 dioptrie a na druhém 0,5 dioptrie a chtěl psát brýle. Pak zjistil, že ještě neměla 3 a půl a objednal si nás za čtvrt roku na přeměření. Opravdu se taková odchylka řeší brýlemi? z vlastní zkušenosti vím, že mi moje oční půlky ani psát nechtěla :nevim: Jakoby proti brýlím naprosto nic nemám, ale zas na druhou stranu si říkám, že takovou drobnou odchylku může mít kdekdo a vůbec o tom neví a váhám, jestli to prostě nebudou vyhozené peníze. Dr totiž mluvil, že by je měla třeba jen na půl roku :think: Zas na druhou stranu bych nerada něco zanedbala. Jak byste se k tomu stavěly vy?

nebudou to vyhozene penize urcite bych ji je nechala udelat i to nase ocarka doporucuje a ma to svuj vyznam ;)

Moise
Hvězda diskuse 36461 příspěvků 21.12.16 18:41
@Mexie píše:
Určitě bych brýle dala. Takto je bude mít půl roku a očička se srovnají. Když to zanedbáš tak bůh ví jak uvidí treba v 15ti :nevim:

hele, já jsem měla brýle od malička. A oči se mi horšily každou kontrolu až do 18 let, kde se to zastavilo skoro na 5 dioptriích. Každý rok se přidávala čtvrtka, půlka.
O tom to není. Když bude nosit brýle, tak si oči spíš zvyknou na to, jak to je než aby se lepšily 8o

Kejdík
Závislačka 3487 příspěvků 21.12.16 18:41

@Koty náš tříletý má asi 1,25 a brýle nedostal, že to v tomto věku není nutné pokud nemá jiný problém. Byli jsme na ortoptice, kde se zabývají očmími vadami. Kontrolu má za rok. Paní docentka dokonce říkala, že je lepší, když se to očko trénuje. On tedy po naměření hodnot ještě musel číst obrázky, jestli vidí.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Janeček se sápal po Brožové, ta uhýbala, až se se málem zlomila v pase

Patří k nejobávanějším producentům Česka a bývaly časy, kdy mávnutím prstu... číst dále >

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >