Brýle vs kontaktní čočky

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lacenka
Neúnavná pisatelka 18633 příspěvků 07.04.11 08:30
Brýle vs. Kontaktní čočky

Milé maminky, „kvízová“ otázka, Jaký máte rozdíl v dioptriích na brýlích a na čočkách? Já měla teď tři roky brýle -6,00 a -5,25 a protože už dosluhovali,začali jsme plavat a celkově mě už trochu vadí, tak jsem se rozhodla vrátit opět k čočkách, jenže…papírek na kterém jsem měla napsáno jaké mám čočky mi ukradli i s peněženkou a tak jsem si objednala čočky podle brýlí…No pěkná blbost, vím. Nikoho asi nepřekvapí že mi nesedí, teď mám aktuálně v obou očích tu -5,25 a i trochu vidím. Jsou na mě prostě moc silné a tak se ptám víte jaký máte dioptrický rozdíl mezi plastovou čočkou brýlovou a kontaktní?
O rady typu zajdi do optiky a nech si poradit si neříkám, optika s kontaktologem tu nikde poblíž není a zařizovat něco takového s Lídou je až poslední možnost.
Děkuji :mavam:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Reakce:
viky23
Neúnavná pisatelka 16885 příspěvků 07.04.11 08:53

rozdím by měl být čtvrt dioptrie, já mám dioptrií 5, brýle 4,75, čočky 4,5, ale v čočkách vidím stejně líp jak v brejlích, takže nosím jen čočky, večer doma před spaním brýle a ráno chvíli, když nikam nemusím. Asi to bude tím že je čočka rovnou na oku :nevim:

karkuš
Kecalka 256 příspěvků 07.04.11 08:57

Lacenko já mám rozdíl asi půl dioptrie, tedy čočky o půl dioptrie slabší než brýle. Ale říkám to jen z hlavy, už hodně dlouho jsem si nebyla pro nové brýle, takže nevím přesně, jen si vzpomínám, že jsem se divila, že mi doktor naměřil na jednom oku -6,5 dioptrie, když čočky mám -6,0 a -5,75. Takže docela podobně jako ty, myslím, že by ten rozdíl mohl být taky podobný, no ale přesný rozdíl by ti fakt řekl asi jen optik…

Macík74
Generální žvanilka 22163 příspěvků 07.04.11 09:04

tak to teda nevím.. ale brala bych to jako ty a myslela, že je to stejné… :think:
a čočky už mám asi sedm let… tak ani nevím jak silné jsem měla brýle.. :think:

Monny
Hvězda diskuse 36573 příspěvků 07.04.11 09:11

mno, to ti neporadím, já mám čočky už skoro 10let :roll: Takže ani nevím jak to bylo tenkrát když jsem byla dítě :lol:

lucipajda
Extra třída :D 10222 příspěvků 07.04.11 09:16

ja to mam taky rozdilny, ale bohuzel nevim o kolik. kdyz jsem byla v optice vymenit sklicka, tak mi zrak zmenila normalne prodavacka maji tam na to pristroj s tim, ze jakmile to bude mozny, tak si zajdu k ocari, bylo to totiz urgentni. no a pak mi z toho zmereni vypocitala kolik dioptrii na cocky, zeptala jsem se, ze kdyz mam jinou korekci, tak jaky cocky objednat. myslim, ze k ocari kvuli tomu nemusis. zkus to v optice, vis kolik dioptrii mas na brylych a treba ti to z toho spocitaji. hraje v tom roli nejake zakriveni ci co, uz nevim presne :oops:

Mišuna
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.04.11 09:35

Čau,

tak to ti můžu napsat, na přeměření očí jsem byla v lednu, cítila jsem že blbě vidím, postupně vyměňuju brýle a včera jsem si byla i pro nový čočky. Stanovila to podle jakési tabulky, s tím že já mám na obou očích nově 0,5 cylindr, což se zatím u čoček prý zohledňovat nebude.
Takže brýle -3 a -2,75 a čočky -3,25 a -3.

hanucha
Závislačka 3329 příspěvků 07.04.11 09:37

Teda to slysim poprve :nevim: ja tedy nosim cocky 15 let, bryle uz nemam, teda nekde mozna naky jsou, ale uz nekolik let jsem je nevidela, navic tam budou spatna skla, zrak se mi stale zhorsuje.
Naposledy jsem byla u ocarky predloni a to co mi namerila, jsem si objednala cocky, mam -3,00 a -3,50.
Mozna bych na tvem miste zkusila objednat treba mensi baleni jednodennich cocek nebo obcas nabizeji pary cocek zdarma na vyzkouseni, a i pro to kazde oko jinou a ne obe stejne (tj. napr. 5,75 a 5,00). Obcas se mi stane, ze si omylem nasadim cocky naopak a to pak taky vidim divne 8-)

abbee
Neúnavná pisatelka 18285 příspěvků 07.04.11 10:03

Lacenko, já nosím čočky už taky pěkných pár let, ale tehdy mi dala čočky stejné dioptrie jako brýle a máš pravdu, že čočky byly jakoby „silnější“, než jsem potřebovala - protože narozdíl od brýlí je má člověk přímo na oku (je to jako když člověk s brýlemi čočku přibližuje a oddaluje, tak se to rozmazává a ostří). Takže se u mě stalo, že na čočky jsem si zvykla a brýle, které mají stejné dioptrie a které používám jen doma, jsou moc slabé, tudíš bych do nich potřebovala o něco silnější. Jenže to bych nesměla být lenoch a jít si pořídit nové :lol:

LeeJorden
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.04.11 10:11

Tak abych také s něčím přispěla. Kontaktní čočky nosím asi 7 let. Dioptrie na brýlých mám -2,75 a -2,25 a čočky mám totožné !!! A vidím absolutně skvěle. Používám ty Night and Days - nosíte je měsíc bez přestávky a jsem nadmíru spokojená a bez problémů

Příspěvek upraven 07.04.11 v 10:12

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18633 příspěvků 07.04.11 10:11

holky díky za reakce, trochu jsem hledala info na netu tak mě tak vyděsili že nejspíš asi fakt zajdu do optiky si to nechat přeměřit, jen doufám že nebudu muset až do Brna. naštěstí jsem si teď koupila fakt levný čočky takže animoc velká ztráta nebude.
Mišuno - ty to fakt máš do plusu na těch čočkách? To mě teda nenapadlo :think: al eto asi nebude můj případ :nevim:

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18633 příspěvků 07.04.11 10:12
LeeJorden píše:
Tak abych také s něčím přispěla. Kontaktní čočky nosím asi 7 let. Dioptrie na brýlých mám -2,75 a -2,25 a čočky mám totožné !!! A vidím absolutně skvěle. Používám ty Night

Nevytahují se na noc? chápu to správně?

LeeJorden
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.04.11 10:14

Přesně tak - strčís si je do očí a vyndáš si je až za měsíc !!! Lepší luxus jsem si nemohla přát - třeba na dovolené když jezdíme - k moři - na hory.. furt se tahat s roztokama a hlídat si to a vyndavat si je… tohle je už pasé

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18633 příspěvků 07.04.11 10:17

co to stojí taková sranda?

LeeJorden
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.04.11 10:20

Noo něco kolem 800 stovek za 1 krabičku kde jsou tři čočky ( prodávají i kde jich je myslím 6, ale to jedna krabička stojí kolem 1600 a to se mi najednou dávat nikdy nechce )… já si musím kupovat vždycky 2 krabičky, protože mám odlišné dioptrie na očích .. takže to mám na 3 měsíce . A střídám to … jeden měsíc mám brýle.. pak vím že pojedem na hory, tak si je tam strčím a mám je celý měsíc… no většinou si je nasazuju v zimě a v létě :-)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Váš příspěvek
Reklama