Brzké příznaky těhotenství a negativní TT po interrupci

Anonymní
18.5.21 11:24

Brzké příznaky těhotenství a negativní TT po interrupci

Dobrý den,
20.4. jsem byla ze zdravotních důvodů na farmakologické interrupci, bohužel nebyla jiná možnost. Bylo mi řečeno, že po tomto typu interrupce se šestinedělí dodržovat nemusí, proto jsme měli přesně 3 týdny po interrupci pohlavní styk s prezervativem.
Nyní od tohoto styku uběhlo 6 dnů a mě pobolívají prsa a je mi celý den nevolno. Test je ale negativní (pravděpodobně je stejně brzo). Problém je, že po interrupci nelze zjistit, kdy příjde menstruace, může teď a může i například za 3 týdny, proto bohužel ani nemám informaci o tom, kdy a jestli u mě proběhla už ovulace.
Myslím si, že je velmi nepravděpodobné, abychom si nevšimli například prasklého, či jinak poškozeného kondomu a přesto bych otěhotněla, ale nikdy nevíte. Tak nad tím teď stále přemýšlím a jsem z toho ve stresu. Ze zdravotních důvodů teď těhotná být bohužel opravdu nemůžu.
Myslíte, že je vůbec možné mít tak brzo po oplodnění tyto příznaky? A zároveň mít negativní TT?
Také to samozřejmě může být blížící se menstruace, či opožděná ovulace, nebo jen zkrátka zmatené hormony po zmíněné interrupci, vysvětlení se nabízí mnoho, jen mi něco říká, že se něco děje..
Asi jen potřebuji uklidnit :D
Předem mockrát děkuji za odpovědi :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9830
18.5.21 11:29

Na priznaky je brzo. Prasklyho kondomu by jste si všimli. Test si můžeš udělat cca 14 dny po styku. Pokud je těhotenství nežádoucí tak si porid ještě další formu antikoncepce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.5.21 11:32

@JancaS84 Ano, to je jasné. Jsme už s doktorkou domluvení na tělísko, to se ale zavádí během menzes, tak čekáme, až to příjde. To jsem zapomněla dodat, díky za reakci :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
802
18.5.21 11:42

6 dní po styku by test byl negativní tak jako tak. Bolest prsou může být PMS i těhotenství, to se takhle nedá určit. Jestli tě ale prsa bolí i normálně před menstruací, tak bych to těhotenství nepřipisovala. Těhotenské nevolnosti obvykle začínají až po 6tt, ne hned po oplodnění. Takhle brzy bývají nevolnosti spíš ze stresu.

Jak se tělo chová po interrupci nevím, ale některé z těch příznaků samozřejmě můžou být ovlivněné i tím.

Každopádně si za týden udělej test znovu a uvidíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1722
19.5.21 09:48

Těhotenské příznaky se objevují jako důsledek zvýšeného HCG, takže je velmi nepravděpodobné, že by test HCG neukázal, ale tělo už reagovalo. Navíc 6 den po styku vajíčko tak zhruba doputovalo do dělohy a teprve se chystá zahnízdit, takže tělo ještě o těhotenství neví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat