[b]Ubytování, a 9ti měsíční mimi u moře[/b]

978
15.5.06 13:49

[b]Ubytování, a 9ti měsíční mimi u moře[/b]

Ahoj holky (nic podobného jsem nenašla, snad to tu už 100× nebylo)

přemýšlíme nad letním pobytem u moře, tedy spíše až v září, kdy malé bude cca 9 měsíců, takže už nějaký ten měsíc bude papkat svoje dobrůtky a chlapská část osazenstva se vzhlídla v „all inclusive“ což mi přijde zbytečné a kdo ví jak to dopadne, nicméně většinou se all inclusive neslučuje s pokojem, kde by byla i kuchyňka, kde by bylo možno mimču něco uvařit. Chtěla jsem se proto zeptat zkušenějších, jak to takhle u moře s mimčama praktikujete, zase, že by se mi jí chtělo krmit 8-10 dní dovezenýma skleničkama, pokud to vůbec jde…no nevím. Je jen málo hotelů-aparthotelů, kde se jde centrálně stravovat a ještě si třeba uvařit dát něco v pohodě do ledničky a tak.
Jinak by se nám líbilo Španělsko či ŘEcko a jejich ostrovy, to jen kdyby některá z vás měla super zkušenost s některým místem.

Díky moc za rady a názory

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

440
15.5.06 13:58

Ahojky. Jsme sice o trochu starší, ale já bych brala jedině ALL INCLUSIVE. Můžeš dítěti vybrat co má nejraději a co hodí k jeho věku. Pro mě by to lepší než se celou dovču vařit s obídkama. Navíc by jsi musela s sebou vézt suroviny na vaření, pochybuju že byste chodili někam nakupovat. Nebo pak ty skleničky - mikrovlnky mají sand v každém hotelu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
472
15.5.06 14:16

ahoj JaničkoB

my také plánujeme moře, nakonec asi Řecko, protože do Španělska je to většinou jen do hotelu, kde povětšinou nemají ani ledničku (ve Španělsku jsem byla 2×, před 3 a 5 lety), apartmány se tam moc nepěstují a povětšinou nějsou ani ve valné kvalitě.

Zase třeba v Santa Suzaně (Costa brava) je velký nákupní středisko něco jak Tesco a ceny srovnatelné jako u nás. Ale polopenze či plná penze pro Vás jako dospělé se určitě vyplatí, hodně cestovek ji mají i jako k ceně grátis a katalánci vaří dobře, povětšinou švédské stoly, vybereš si na co máš chuť a i množství.

My poletíme v září a zatím plánuji asi Pargu, kde jsem byli s manžou před 2 lety na dovči. Tedymu v té době bude 10měsíců. Řekové mají zase apatrmány i studia s kuch. koutem, studia bývají dost malá, ale zvládnout se to dá, mají je čistá a českého turisty si povětšinou považují. Hotely mají často i tu ledničku.
Jídlo v Řecku pokuď si vezmete nějakou polopenzi asi se to moc nevyplatí, vyjde Vás to nastejno jako když si zajdete do restaurace a vyberete si konkrétně co chcete. Cena za jídlo se pohybuje okolo 200,–kč bez pití na osobu. Pokuď nepodražili … :roll:
Jinak v Parze je taková 1 menší samoobsluha a pár obchůdků jako pekárna a nějaké cukrárny a zeleniny. Zelenina a ovoce mají levnější než u nás ( a kvalitnější ), těstoviny a olej stojí stejně jak u nás i méně, za vyšší cenu mají třeba vajíčka nebo sýry a jogurt mají z kozího mléka okolo 2-3EUR, takže dražší.
Co nevím, neboť v té době jsem se o to ještě nezajímala, zda se tam dají koupit plínky a voda vhodná k přípravě koj.mléka. Takže tyto infa sháním !!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
953
15.5.06 15:35

Ahoj, my se chystáme v září na Krétu, taky s „all inclusive“. Taky budem v hotelu bez kuchyňky, ale lednici na pokoji máme. Zatím to plánuju tak, že vezmu sebou rychlovarnou konvici, abych mohla uvařit mlíko a kaši. A pak taky pár skleniček, který nechám případně ohřát. Jinak se budu snažit Mišáka krmit ze švédských stolů, uvidíme. Když mu tam nic nevyberu, přijdou na řadu skleničky.
Jinak výhoda globalizace spočívá v tom, že většinu dětských značek jídla, plen atd. seženeš v celé Evropě :-)).

Přejeme krásnou dovolenou
P+M

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1436
15.5.06 17:40

Ahojky, my sme boli vo veku tvojho syna v priebehu mesiaca 2× v chorvatsku, jedol len sklenicky, alebo sa kojil. Isli mu zuby, takze vsetko odmietal, dalo sa to zvladnut, len nam tam trocha pochudol :-(
Teraz sme sa vratili z Egypta, mali sme AI, malemu som bola nakupit v rakusku, vyborne su od Nestle Alete sklenicky, nieco tam robi aj Billa, je tam neporovnatelny vyber, maly uz je nasich objedeny a varene moc nechce, takze od cca 9m je prevazne na sklenickach a nemam pocit, zeby mu to nejak skodilo. Urcite tyzden-dva sa nic nestane.
No a nas jedalnicek. Ranajky Nestle jogurt (nemusia byt v chlade), olovrant ovocna fruktipura, alebo nestle, obed sklenicka, olovrant ovocie a vecera kasa (instantna milupa) mali sme so sebou rychlovarnu kanvicu. A okrem toho dostaval hocico varene ked sme jedli my, dostaval zemle, rozky. Nic mu z toho nebolo. Takze fakt skor ako varit, tak kombinovat sklenicky s hotelovou stravou. Ale len bezpecne veci. Ja som sa v tych 8-9m este v chorvatsku bala a davala som radsej len sklenicky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama