Buď sleduje TV nebo spí...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jitul
Stálice 99 příspěvků 15.03.10 13:12
Buď sleduje TV nebo spí...

Zdravím všechny, které si o mým potížích přečtou a případně mě nějak „nakopnou“. Mám s manželem 14ti měsíčního Adama, oba ho milujeme, všechno zdánlivě klape. Já jsem ale čím dál nespokojenější. Celý den jsem sama s A. (pražské sídliště na kraji města), navíc máme období teplot nezjištěných příčin (nejspíš zuby), tak se ho bojím brát mezi děti… Měla bych kam - mám v okolí kamarádky s malýma dětma, mám v Praze ségru s dětma… Ale takhle jsme zavřený doma… Hrajeme si, vařím, uklízím. Večer přijde manžel, pustí TV, nají se a usne. A já si tolik potřebuju s někým povídat! Něco zažít za den jinýho, než jen ten koloběh. pak si naliju jednu dvě skleničky vína, sedím sama a nevím, co si o všem myslet, je mi smutno, jsem naštvaná, a k tomu ještě má manžel řeči, že každej den piju a jestli bych s tím neměla něco dělat. Tak to mě může úplně dorazit. Mám takovej pocit, že bych potřebovala asi i nějakou práci, klidně někde vařit kafe dvakrát týdně dopoledne, když má manžel volno, víc kontaktu s lidma. No jsem v tom pěkně zahrabaná. A ještě mám výčitky, že mám krásný zdravý dítě, „hodnýho“ muže a že si stěžuju a lituju se…

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

eva76
Ukecaná baba ;) 1180 příspěvků 15.03.10 13:21

jíťo, a co takhle nechat manželovi hlídání a vyrazit si s kamrádkama někam večer? :palec:

badela
Echt Kelišová 8924 příspěvků 15.03.10 13:22

Ahoj Jitul, to přejde s příchozím jarem. To jsou normální stavy a dočasné. Jen vydrž, že nemůžete teď s malým moc ven a pak to půjde. S manžou si naplánujte aspoň nějaký výlet o víkendu. My máme to samé. Dost často mi chodí drahý z práce tak unavený, že si kolikrát ani nepopovídáme. Co takhle sehnat pro malého nějaké hlídání u vás doma a vyrazit si sama do kina nebo na cvičení? Držím palce!

pavlak5
Ukecaná baba ;) 1853 příspěvků 15.03.10 13:28

Byla jsem na tom podobně .Manža dělá 6dní v týdnu celej den,na okrajovém sídlišti jsem nikoho neznala ,rodina 300km daleko a mezi lidi jsme nemohli o jeho 1 roku pak už jsem s ním mohla třeba na nákup ,ale do dět.kolektivu ne,tak jsem doma hodně uklízela a 2× denne chodila s kočárem na procházku do lesa (2× 4km svižné chůze 2×denne)vyčistila jsem si hlavu ,bylo to super -doporučuju ti taky.Moc se v tom nimráš a za 3 roky doma z tebe bude úspěšná alkoholička,když si nedáš bacha. :wink:

jitul
Stálice 99 příspěvků 15.03.10 13:32

No, někdy jdu s kámoškou do sauny, to je na pokec dobrý, i to, když vyrazím sama plavat, na nákup :-? , to už je míň zábavný, ale aspoň něco. Mě ale připadá, že pořád nedělám dost, že jsem nevyužitá, že potřebuju vyloženě být s lidmi a mluvit a že taky někdo projeví zájem o mě… Což bych u manžela čekala především, kámošky mají taky svůj život. Ale buď jsem naivní, nebo jsem se sekla s výběrem, nebo je to jarní krize.

jitul
Stálice 99 příspěvků 15.03.10 13:34

Jo a ještě k tomu pití, 4 deci vína je fakt taková trága? Manžela nemůžu brát jako „normu“, ten ani nedopije to jedno pivo po večeři, neboť u něj usne :roll:

katka-m
Zasloužilá kecalka 781 příspěvků 15.03.10 13:38

Myslím, že 4dcl vína není žádná „trága“, pokud to ovšem není každý den a pokud nepiješ sama, to je fakt nejlepší cesta k alkoholismu :(.

A píšeš, že má manžel dvakrát týdně dopoledne volno, tak toho využij, co by za to jiné daly (třeba já ;) ). Jdi si zacvičit, do knihovny, nakoupit něco jiného než jídlo, bude hezky, tak sednout s knížkou do parku nebo někam do kavárny, … Nebo si klidně najdi to vařit někde kafe, ale pozor na to, aby tě to pak neštvalo, až bude hezky, že musíš někde pravidelně být a nemůžeš/nemůžete si všichni společně užívat sluníčka.

Příspěvek upraven 15.03.10 v 13:45

Romik
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 15.03.10 13:40

Jitul, na to pití fakt bacha. Záleží na hodně okolnostech, genech… ale jakákoliv dávka alkoholu - pokud je pravidelná - je nebezpečná.
Jinak souhlasím s holkama, vyraž večer ven, manželovi nech prcka a jdi si třeba zacvičit.

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22832 příspěvků 15.03.10 14:37

Jitul já mám podobný stavy poslední dva měsíce. Mám to většinou každý rok touhle dobou leden až březen. Předloni to ještě šlo, protože jsem pracovala, ale loni jsem byla na rizikovým a letos s malým. Ven se moc jít nedá, pač ať se oblíkneme sebetepleji, stejně je mi zima. Řeším to tak, že jednou za čas nechám hlídání na chlapovi a razím do víru města. Ne často ale alespoň 1× do měsíce. Pít z osobních důvodů nemůžu a nechci. Opravdu si na to dej pozor. Protože pokud je to každý den, tak se postupně ta dávka bude zvyšovat a nebude to jenom večer bude to i během dne a je z tebe alkoholička ani nemrkneš. Věř mi vím o čem mluvím.

irinek 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.03.10 15:03

Ahoj,tak když zatím nikam nemůžeš tak zkus sipro sebe něco ušít, nebo vyrobit dekoraci, pro mě je to celkem relax. Můžeš vyrazit do města až budeš mít volno, na masáž...... Je toho celkem dost. Jestli máš ráda kytky, zkusit zasadit nějaké semínka letniček, aby ti to přiblížilo jaro. Můj manžel je to samé a to ještě stím, že se vrátí z práce a jde dělat doma
na rekonstrukci takže si sním pomalu vůbec nepopovídám. Jo a moje kamarádky jsou bezdětné takže se se mnou tak nějak přestaly bavit. U mě je to dost složitý, takže se snažím tui sněkým seznámitz města, kdo by měl děcka, ale celkem se daří, i když už si člověk tak nějak zvyk.

babetka333
Echt Kelišová 9015 příspěvků 15.03.10 15:31

Koukam ze to mame vsechny plus minus stejny, manzel cely dny v praci a kdyz uz konecne prijde domu, tak je tak unaveny ze nema silu si s nama povidat neco jinyho nez my povidame na deti.

taky bych potrebovala zmenit obcas prostredi, ale babicky jsou daleko a nikoho jinyho na hlidani nemam. Manzel je az do vecera v praci a to je pak o pobyt v blazinci, kdyz si cely dny povidam jen s dcerkou a ta mi zatim toho moc neodpovida, co bych mohla povazovat za rozumnou komunikaci :-)

az prijde jaro nedelam si iluze to to bude jiny, bude to stejny, jen bude dyl videt a bude se dat byt dyl venku, ale to je asi tak cely :)

jitul
Stálice 99 příspěvků 15.03.10 16:02

Souhlasím s babet, moc si nedělám iluze, že se něco zásadně změní s počasím. I když mi přes jaro a léto bývá opravdu celkově líp, nic to nemění na tom, že se cítím sociálně „out“. Mám pocit, že mi vymýšlení zábavy venku přináší pocit samoúčelnosti, něco vymyslím, jdu, pak si říkám, že to k ničemu nebylo, že jsem akorát utratila a efekt je krátkodobej. malej. Víc by mi pomohlo něco hmatatelnýho vyrábět, jenže když je to k ničemu, tak si pak připadám stejně: hm, tak jsem si něco vyrobila a můžu si to strčit někam :-? Takže jsem zralá na nějakou terapii a není to poprvé v životě. :zed:

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22832 příspěvků 15.03.10 16:14

Jitul já netvrdím, že se zlepšením počasí se zlepší moje sociální oploštělost, ale minimálně nálada jo :)

jitul
Stálice 99 příspěvků 15.03.10 16:35

Chápu, lentilko, to nebylo nic osobního, já se prostě musím nějak prohlodat k tomu, abych zvládla roli mámy bez pocitu, že dělám málo a že mám málo uznání a pozornosti. To ani tak nesouvisí s náladou, ani s počasím, ani s osttaními lidmi (i když by mi nějaká pomoc bodla)

ginche
Závislačka 3201 příspěvků 15.03.10 16:36

jitul promluvila bych si s manzelem a vysvetlila mu, jak se citim. Ona ta materska neni az tak jednoducha, jak si chlapi mysli. S manzelem mame dohodu - vecery jsou nase, tv se pusti pokud se chceme divat oba, doprejeme si dlouhou veceri a dlouhe povidani.....­.o problemech se musi mluvit :wink:

Stránka:  1 2 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Doma a s vínem! Menzelovi zveřejnili spokojenou fotku z rodinné večeře

Rodina Jiří Menzela (80) slaví! Slavný režisér se po téměř roce, který... číst dále >

Radku, děkujeme: Djokovič připravil pro Štěpánka překvapení, přáli i Nadal a Federer

„Hodně štěstí do další životní etapy,“ to slýchal Radek Štěpánek nejčastěji.... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Krásné dcery, které své slavné rodiče rozhodně nezapřou

Být dcerou slavných rodičů nemusí být vždycky lehké, zejména když vaše... číst dále >

Oblečení v dobových filmech bývá nesmyslné, říká historička

Od dětství ji zajímala móda, ale v praxi se k ní dostala až oklikou přes... číst dále >