Buď žádná menstruace, nebo neustálé krvácení

12
27.4.21 15:31

Buď žádná menstruace, nebo neustálé krvácení

Dobrý den, potřebovala bych radu. Před sedmi měsíci jsem jsem po deseti letech vysadila hormonální antikoncepci a od té doby se mi střídá období, kdy nemám MS vůbec (dva nebo tři měsíce) a pak krvácím třeba dva měsíce v kuse. Nekrvácím hodně, je to spíše tzv. špinění, ale nepřestává to. Doktorka mi řekla, že po vysazení HA se dějí různé věci a že by počkala, jestli se to samo spraví, protože nechce zase uměle zasahovat do cyklu. Při vyšetření nic špatného neviděla, jednou mi řekla, že je ovulace na spadnutí, jinak ji ale nepoznám a nevím, jestli ji mám. Nicméně je mi 33 a rádi bychom se s partnerem pokusili o dítě. Mám doktorku přesvědčovat, že již chci s cyklem pomoci, i když umělými preparáty, nebo ještě čekat? Zkouším pít kontryhel, beru Gynex. Děkuji. 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
912
27.4.21 16:21
@Elishka píše:
Dobrý den, potřebovala bych radu. Před sedmi měsíci jsem jsem po deseti letech vysadila hormonální antikoncepci a od té doby se mi střídá období, kdy nemám MS vůbec (dva nebo tři měsíce) a pak krvácím třeba dva měsíce v kuse. Nekrvácím hodně, je to spíše tzv. špinění, ale nepřestává to. Doktorka mi řekla, že po vysazení HA se dějí různé věci a že by počkala, jestli se to samo spraví, protože nechce zase uměle zasahovat do cyklu. Při vyšetření nic špatného neviděla, jednou mi řekla, že je ovulace na spadnutí, jinak ji ale nepoznám a nevím, jestli ji mám. Nicméně je mi 33 a rádi bychom se s partnerem pokusili o dítě. Mám doktorku přesvědčovat, že již chci s cyklem pomoci, i když umělými preparáty, nebo ještě čekat? Zkouším pít kontryhel, beru Gynex. Děkuji. 🙂

Tak hlavne nekombinujte Gynex a kontryhel. Vyberte si jen jedno z toho.
Jinak sedm mesicu po deseti letech brani HA… jeste bych chvili vydrzela. U nekoho holt trva, nez se cyklus spravne nastartuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31265
27.4.21 16:39
@Elishka píše:

Změnila bych gynekologa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
27.4.21 17:02

@janikema90 Ajo, to jsem jsem nevěděla. Je ale pravda, že bylinkové čaje nesnáším, tak jsem ho moc nevypila.
@Russet Já nevím, myslíte, že už je na čase něco dělat? Podle mě to lékařka myslí dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31265
27.4.21 18:18
@Elishka píše:
@janikema90 Ajo, to jsem jsem nevěděla. Je ale pravda, že bylinkové čaje nesnáším, tak jsem ho moc nevypila.
@Russet Já nevím, myslíte, že už je na čase něco dělat? Podle mě to lékařka myslí dobře.

Přijde mi, že 7 měsíců je docela dost. Ale my nevíme, jakou MS jsi měla před hormony. Taky ti haprovala a doktorka ti nasadila HA?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
27.4.21 20:09

@Russet Jsem děsná, ale já už si to ani moc nepamatuju, vůbec jsem to neřešila. Antikoncepci jsem chtěla spíš sama, protože to bylo prostě pohodlné řešení. Ale vím, že jsem měla hodně krátký cyklus, což mě taky štvalo. Tak já to s doktorkou ještě proberu. Díky :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat