Bude hyperaktivní, nebo je šance, že se uklidní?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Uživatel je onlineKakika
Neúnavná pisatelka 15022 příspěvků 27.01.10 20:44
Bude hyperaktivní, nebo je šance, že se uklidní?

To že děti nevydrží u jedné aktivity dlouho, to ani řešit nebudu. Spíš mě zajímá, jestli i vy to tak máte, že dítko nevydrží chvilku v klidu. I u kojení mě buď štípe, nebo houpe nohama, ale v klidu se nenají. Při příkrmech buď…

krmíme ve stoličce…to mu musím dát něco, s čím může třískat nebo to žmoulat, jinak nejí

krmíme v postýlce…obchází postýlku a já běhám okolo a při tom krmím. Jak se zastaví, opět nejí

I při uspávání se dá s určitostí říct, kdy už konečně zabral, protože konečně zůstanou všechny části těla v klidu 8-o

Jsou takové všechny (nebo většina) děti, nebo budu mít doma hyperaktivku?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 27.01.10 20:46

Kakiko, nelam si s tím hlavu, tvoje bejby se evidentně v životě neztratí. Z hyperaktivních dětí bývají ti nejprůbojnější manažeři… :dance: Nedávno jsem to sám zakusil na vlastní kůži… :cert:

Taminka
Extra třída :D 13486 příspěvků 27.01.10 20:52

Kakiko moje dcerka neni od te doby co vstane do te doby nez jde spat vklidu,furt beha,na miste se pohupuje,kdyz naaahodou sedi tak furt houpe nohama,kdyz sedi na sedacce tak na zadecku skace…Dokonce i kdyz je v postylce a jde spinkat tak se tam koliba ze strany na stranu nez usne.
V 7 mesicich je snad jeste hodne brzy neco takoveho jako je hyperaktivita resit ne :wink:

Uživatel je onlineKakika
Neúnavná pisatelka 15022 příspěvků 27.01.10 20:58

Já si s tím nedělám zas tak velkou hlavu, mám 3 bratry, z toho 2 hyperaktivní a je fakt, že až na školu (a nepochopení učitelů) se v životě mají líp než já puťka :lol:

Ale spíš už mě lehce vytáčí posměšky přítelových rodičů. Ti z toho mají vyloženě radost, že já lítám jak hadr na holi :twisted: . A to ještě sami přiznávají, že přítel je jedináček jen proto, že by další dítě už prostě nezvládli, že jim dal dost zabrat. No, to já se třeba ještě hodně zapotím, ale u jednoho nezůstanu :mrgreen: :srdce:

Martasaja
Ukecaná baba ;) 2138 příspěvků 27.01.10 20:59

Kakiko, mám doma úplně to samé a ptám se taky. Odpověď ještě nepřišla, prý je na to brzo a je to vcelku normální chování. Ale já nevím. Příjde mi, že jiné děti jsou rozhodně klidnější.
Občas zkoušíme nočník a rady typu nech ho tam sedět až se vyčurá a pak chválit jsou nerealizovatelné. Bych ho k němu musela přibít. Ne že by se ho bál, ale prostě nevydrží. Sedne si, hned vstává, dá si kolečko kolem stolu, sedne si vstává, tentokrát na kolečko bere s sebou i nočník a tak furt dokola…

Juro :lol: :lol: :lol:
U nás je to docela možný :roll:

Amber
Extra třída :D 14500 příspěvků 27.01.10 20:59

Kakiko, řekla bych, že máme to samé :) Nebála bych se hyperaktivity. Hold jenom nebudou sedět v koutě :) V židličce se točí ze strany na stranu, musí všechno vidět. Přebalování a oblíkání není na zádech, ale preme se spolu (trvá asi měsíc, dřív byl hodnější), obouvání bot hrůza, při kojení alespoň kope nohou nebo mě omatlává.. :) Asi je takových hodně dětí :)

andy01
Echt Kelišová 9797 příspěvků 27.01.10 21:05

Kakiko, buď v klidu, naše malá je taky pořád v pohybu..dokonce nemá čas ani na jídlo nebo na nočník..u jídla sedí v židličce, za chvíli si musí kleknout :roll: vždycky jsem říkala, že nechci mít dítě, za kterým budu běhat, aby něco snědla a už to taky dělám :roll: :roll: a to mi všichni říkají, že mám klidné dítě. Ve společnosti působí klidným dojmem a doma je fakt živel..navíc je dost nespavec, ale doktor mě ujistil, že na hyperaktivitu to nevypadá! Držím pěstičky a na rodiče přítele se vykašli!

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 27.01.10 21:09

Kakiko, to předsevzetí s počtem dětí ti chválím. Jedináčkovství bývá v životě hodně stresující - někdy pro jedince samotného, jindy pro jeho okolí. Teď nenarážím na tvého přítele - měl jsem babičku, která byla jedináček a ještě ke všemu narozená ve znamení Lva. teda silně dominantní. Celá zeměkoule se musela točit kolem ní… :evil:

asha
Nadpozemská drbna 29591 příspěvků 1 inzerát 27.01.10 21:25

Mam stejne stary sidlo :D Protoze je treti, chapu, ze se musi prosadit, mele sebou porad a moc toho nenaspi. Uvidime za par let, ted muzem akorat doufat…

AjkaZ
Kelišová 6512 příspěvků 27.01.10 22:03

Moje dite bylo to same, neskutecne ziva, stale aktivni, neustale v pohybu… To co Kakiko popisujes mam v zive pameti (s tim rozdilem, ze dostat do ni jidlo byla a je bojovka za kazdych okolnosti :roll: ).
Ale ted uz je jasne, ze hyperaktivni neni - dokaze se soustredit, udrzet pozornost… A na delani zaveru o hyperaktivite jsou vase deti jeste malicke :wink:
Verim, ze vetsina vasich deti budou pouze jenom takova ziva stribra jako to moje zlaticko :-D

filad
Kelišová 6336 příspěvků 27.01.10 22:23

Holky, netrapte se tim, na diagnozu je opravdu velice brzy… :-) pokud chcete o ADHD vedet vice, napriklad prave to, podle ceho se vetsinou usuzuje na tuto diagnozu, mrknete se na muj blog www.kathyalp.blog.cz
ale z toho co je psano, tak se opravdu vubec neda na hyperaktivitu soudit… :-)

blog jsem zalozila prave na jakousi pomoc a podporu rodicu takovych deti, vzhledem k tomu, ze sama mam takovou dcerku, tak snad vam to pomuze :-) a verim, ze i uklidni

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 27.01.10 22:29

Můj bratr byl honěn s rohlíkem celý život a hyperaktivní je, stejně jako má několik dys… Já jsem taková nebyla, hyperaktivní nejsem. Ale myslím, že jsme dost malý vzorek na nějaké závěry - on to čas ukáže - beztak s tím nic nenaděláš :roll: :lol:

Ale to, že si pohupuje nožkou u kojení a všecko ho zajímá bych snad za nějaký znak hyperaktivity nepovažovala :think: :nevim:

zuzka84
Kelišová 7267 příspěvků 27.01.10 22:29

kakika , ted hyperaktivitu urcite jeste nepoznas. moje mimco je taky takove a jeste byl drazdivy (jeste je, ale uz ne tolik) … a starsi je takovej hyperaktivec , ale se soustredenim vlastne problemy nema pokud ho neco zaujme a ma k tomu vhodne podminky (tzn. hlavne klid, nic ho nerusi) a jako dite si myslim nebyl tak moc mrskaci jako je jeho mladsi bracha (ale mel trmeny na kycle, tak to ho treba omezovalo) a rozhodne nebyl drazdivy, ale vzdy mel velke problemy se spankem, doted proste nevi kdy zastavit nebo nechce, usina nam tak v 9, 10 a to uz treba od 5 pada na hubu :roll:

Verulinka.K
Závislačka 4442 příspěvků 27.01.10 22:31

Tohle mi delal starsi synator taky.. ja jsem byla na nervy… ono i uspavani byl des, protoze ho nebylo mozne uklidnit - postupne s vekem se porad tocil na bricho, pak se houpal na ctyrech, pozdeji stal v postylce a ac rval unavou jak tur, proste si nelehl… ja nestastna, ze si s nim nemuzu cist, bo neposedi, ze si nemuzu povidat, ukazovat - on mel porad hodne prace a nezastavil se. O hyperaktivite jsem toho v tu dobu nacetla spoustu… no, mozna ma, mozna nema… stejne je nas, a nic s tim nenadelame… ale s vekem se postupne zklidnuje - uz posedi, dokaze se soustredit na knizku, na stavebnice, vkladacky… ale samozrejme ho obcas chytne amok, ze trebanechce zrovna sedet v zidlicce (a dodnes musi mit u jidla nejakou „zabavu“ - hracku).
Kazde dite je jine, kdyz jsem se ptala tchyne, jaky byl manzel, zda to ma po nem… tak mi jen rekla, ze je to kluk, co resim, ze mam byt rada, ze je zivy. :roll: :roll:
Jeste me ta zivost a divokost napada v souvislosti s porodem, ale samozrejme se to neda rict pausalne (i kdyz par podobnych pripadu znam) : Starsi syn se intenzivne dral na svet, nicmene se nedarilo, trapil se 22 hodin, nakonec ho (nas) vysvobodili cisarem. Proste tezky porod a nakonec marna snaha (jeho i moje).

filad
Kelišová 6336 příspěvků 27.01.10 22:39

U hyperaktivity je jedno ze zakladnich meritek, ze nikdy ani u nejoblibenejsi pohadky v tv to ditko nevydrzi sedet dele nez pet minut… tohle se da ale s presnejsi spolehlivosti stejne srovnavat cca kolem tretiho roku a presto to jeste nebude stoprocentni, tyhle deti neresi nebezpeci (napr. jsou schopne vbehnout do silnice i pres upozornovani, varovani atd… nechapou hranice), skaci do reci, ztraceji veci, neplati na ne takove to klasicke, ze kdyz vas uvidi odchazet, ze by z obav, ze jim zmizite, sly za vami, ne - tohle dite by neslo, proste by se otocilo a slo svym smerem :-) a ve vetsine pripadu hyperaktivity se pridruzuje prave nektera z dalsich specifickych poruch - nejcasteji nektera porucha uceni (neni to vsak pravidlem) proto se stava, ze na diagnozu ADHD ci ADD se prichazi casto az teprve s nastupem do skoly…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Těžkej Pokondr zuří kvůli údajné cenzuře. Ředitelka Supraphonu: Ondráček je uražený lhář!

Miloš Pokorný (54) a Roman Ondráček (52) z hudebního dua Těžkej Pokondr... číst dále >

Matěj von Osečany a jeho „pojišťovna štěstí“: Kominíky si pozval rovnou dva

Zámecký pán Matěj Stropnický (35), který se svým partnerem Danielem Krejčíkem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >

Odbornice: Neslaďte, omezte bílou mouku. Cukry mohou za většinu nemocí

Sacharidů jíme v nejrůznější podobě moc, tvrdí Margit Slimáková. „Není třeba... číst dále >