Bude manžel znovu v karanténě?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
107
27.1.22 12:36

Bude manžel znovu v karanténě?

Ahoj maminky, dneska mám dotaz z jiného soudku. Manžel měl v úterý pozitivní PCR test a je tedy doma v karanténě. Já byla na testu dneska na vlastní žádost. Když budu pozitivní, půjde manžel zase do karantény? Nevím jak to i v tomhle případě funguje, protože hygiena se nám neozvala. Mluvili sme jen s doktorkou a spíš sme řešili děti, jak dlouho budou v karanténě když já budu pozitivní. Cey dva roky sme ti nechytili tak je to ro nás novinka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
306
27.1.22 12:44

Ano, pokud budes pozitivni, tak musi manzel i deti do karanteny. A to bez ohledu na to, jestli jsou nebo nejsou ockovani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2155
27.1.22 12:45

Nepůjde. Myslim, že včera to schválili, že kdo prodělal covid nemusí 30 dní do karantény ani se nemusí testovat.

Tak se omlouvám, teď jsem na to koukla pořádně a prý je to platný od 31.1. tak to se na něj asi budou stahovat stará pravidla a do karantény bude muset.

Příspěvek upraven 27.01.22 v 12:50

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
107
27.1.22 12:49

@Kacenka.k8 jenže on byl pozitivní první a já šla na test kvůli němu. A právě mi to přijde jako, slušně řečeno hloupost, aby byl takhle 2×.po sobě v karanténě, když to vzniklo kvůli němu. Teda on to nechytil schválně, ale byl první. Jenže v týhle republice je možný všechno :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
107
27.1.22 12:50

@zuza92 jj to jsem četla, jen nevím od kdy to platí, psali něco o středě, ale ne od které :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2155
27.1.22 12:51

@Sarus21 snad až od 31.1. člověk už nemá šanci se v tom orientovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1823
27.1.22 13:00

Nepůjde. Manželovi běží izolace od úterý 5 dní - tj. do neděle. Pokud ty budeš mít dnes test pozitivní, na manžela se další karanténa nevztahuje, protože je stále ve své izolaci. Pokud bys ale na test šla až v příštím týdnu a vyšel ti +, tak už manžel do karantény znovu půjde, protože ta jeho už mu skončila. Je to pitomé, ale je to tak :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
306
27.1.22 13:00
@Sarus21 píše:
@Kacenka.k8 jenže on byl pozitivní první a já šla na test kvůli němu. A právě mi to přijde jako, slušně řečeno hloupost, aby byl takhle 2×.po sobě v karanténě, když to vzniklo kvůli němu. Teda on to nechytil schválně, ale byl první. Jenže v týhle republice je možný všechno :D

Tak pokud je manzel ted pozitivni, tak proc u nej resis karantenu? Beztak nez se vylezi, tak ta karantena uz bude passe, ne? 🤔

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
107
27.1.22 13:11
@Kacenka.k8 píše:
Tak pokud je manzel ted pozitivni, tak proc u nej resis karantenu? Beztak nez se vylezi, tak ta karantena uz bude passe, ne? 🤔

No já mám pocit, že tady je v dnešní době možný úplně všechno :D tak chci být připravena, abych nebyla překvapená :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
107
27.1.22 13:12
@vedma007 píše:
Nepůjde. Manželovi běží izolace od úterý 5 dní - tj. do neděle. Pokud ty budeš mít dnes test pozitivní, na manžela se další karanténa nevztahuje, protože je stále ve své izolaci. Pokud bys ale na test šla až v příštím týdnu a vyšel ti +, tak už manžel do karantény znovu půjde, protože ta jeho už mu skončila. Je to pitomé, ale je to tak :roll:

Tak ještě že jsem šla dneska :) právě, mě přijde že v dnešní době je možné úplně všechno, ikdyž je to úplná blbost..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82396
27.1.22 13:30
@Sarus21 píše:
Tak ještě že jsem šla dneska :) právě, mě přijde že v dnešní době je možné úplně všechno, ikdyž je to úplná blbost..

Tak ona ma byt od pondělí zmena, takže by nesel ani tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
291
27.1.22 13:33

@Sarus21 @vedma007 Nepůjde. Včera říkal Válek na tiskovce, že se ta 30 denní lhůta týká i lidí, co jsou v izolaci už teď

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1823
27.1.22 13:58

@Kvestorka Tak to je dobře, jestli už to změnili a tu 30 denní lhůtu tam nastavili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
107
27.1.22 13:59
@Kvestorka píše:
@Sarus21 @vedma007 Nepůjde. Včera říkal Válek na tiskovce, že se ta 30 denní lhůta týká i lidí, co jsou v izolaci už teď

Děkuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat