Reklama

Bude mi lépe samotné? Zkušenosti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.16 14:19
Bude mi lépe samotné? Zkušenosti?

Chtěla bych vědět jak jste dopadly vy, které jste odešly od chlapa a jste sama s dětma. Mám strach hlavně o finance. Je to asi hloupý důvod zůstávat, proto s chlapem. Litujete toho a za jak dlouho začaly chodit alimenty, jak dlouho trvalo vyřízení? Dostaly jste tolik o kolik jste si zažádaly? Nechybí vám?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.16 14:22

Píšu ze zkušenosti dítěte. Naši se rozvedli a mamka zůstala se třemi školou povinnými dětmi. Alimenty činili celkem pro tři děti 5500. Ano, pocitovali jsme to velice. Měli jsme min jídla, o oblečení ani nemluvím. Naštěstí jsme začali brzy chodit na brigády.

kulina22
Kecalka 144 příspěvků 28.12.16 14:27

Taky píšu ze zkušenosti dítětě. Jelikož otec nebyl schopen platit to, co měl, byly mu sníženy alimenty na 3500kč na tři děti, což je asi minimum a ani ty nám nebyl schopen pravidelně platit. I my jsme to pociťovali, ale píšu jako předchozí paní/slečna, naštěstí jsem mohla začít chodit brzy na brigády, a mamče mohla přispívat. Neměli jsme se uplně špatně, ale růžové to taky nebylo. :?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.16 14:28

AHA, no já mám dvě malé děti a podle kalkulačky bych brala 4200,– na každé dítě. Takže by mi po zaplacení nákladů na bydlení zbylo 8000-10000. Tolik kolikrát nemám ani od chlapa. Moc se nestará. Navíc jako malá jsem měla sice oba rodiče, ale i málo jídla a roztrhané oblečení. Ale o tom se tu nechci bavit.

alli_li
Závislačka 3299 příspěvků 11 inzerátů 28.12.16 14:29

Ma rok stara zkusenost - odchod od manzela, prace na polovicni uvazek - chlap nastesti alimenty plati - neni to ns vyskakovani, ale jsem macimalne spokojrna a uz bych se nikdy nevratila. Ted od ledna mam praci na cely uvazek tak mam radost penez budu mit podstatne vic :dance:
Jinak aby jsi vedela - tak alimenty na 2 deti plati 4000, moje vyplata je 9-11 tisic zalezi jestli jsem ted dany mesic za nekoho zaskakovala nebo ne.
Deti maji ale vse co potrebuji, obleceni maji dost (kupuji bud ve vyprodejich - treba jako ted v Cherokee meli 70% dolu a nebo v sekacku), jidla pravda moc nenakupuji, jedi ve skolce a ja take jim v praci, takze resim jen snidane a vecere, ktere se daji kolikrat osulit polevkou nebo sladkym pecenym.
Ale ted bozi klid a to ze nejsem ve stresu je k nezaplaceni

Kobea 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.16 14:30

Jsem sama s dětmi už 8,5 roku.
Výživné mám slušné, pořád stejně vysoké. Otec dělal potíže, ale po zásahu exekutora už nic neriskuje. Děti mu dávám dostatečně (rozšířený styk každých 14 dnů + polovina prázdnin, svátků, na střídačku).

Ze začátku jsem s dětmi živořila, pak jsem šla do práce. Než jsem překlepala školku, kdy byly děti dost nemocné, bylo to těžší.
Od nástupu do školy je to pohoda. Vydělám slušně, výživné chodí, mám čas pro sebe. Zvládla jsem za těch 8,5 roku dvě rekonstrukce, větší letos v létě. Žiju si svůj život a mám klid. Ex je bez práce, v depresích, nemluví se mnou.
Je to pro mě ukončená kapitola. Doslova a do písmene.

Ale trvalo to, než jsem si všechno v životě urovnala. :)

ilonka12
Ukecaná baba ;) 1120 příspěvků 28.12.16 14:32
@Anonymní píše:
Chtěla bych vědět jak jste dopadly vy, které jste odešly od chlapa a jste sama s dětma. Mám strach hlavně o finance. Je to asi hloupý důvod zůstávat, proto s chlapem. Litujete toho a za jak dlouho začaly chodit alimenty, jak dlouho trvalo vyřízení? Dostaly jste tolik o kolik jste si zažádaly? Nechybí vám?

tak jestli ti bude líp záleží i na tom, z jakého důvodu chceš odejít

zrcadlo
Kelišová 6619 příspěvků 28.12.16 14:39

Ty si budeš muset zodpovědět spoustu otázek, např.: Proč chci odejít? Jsem připravená psychicky i finančně na komplikace - vlekoucí se rozvod, žádné alimenty, boj o děti, ztráta mojí práce, nová partnerka otce dětí? Budu zvládat situace sníženého příjmu např. při dlouhé nemoci dětí? Mám nějakou oporu např. v prarodičích - hlídání nebo jiná výpomoc? Dostanu nějaké jednorázové finanční vyrování ze společného majetku?…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.16 14:39

@ilonka12 Chci odejít z důvodu, že utratí sám téměř všechny peníze, nestará se o děti, jeho celodenní program je spánek a 8-10 hodin práce(občas výlet), hádáme se, dokonce před rokem padla i nějaká facka, má tajnosti, všechno mi vyčítá… On chce zůstat jen kvůli dětem.

kulina22
Kecalka 144 příspěvků 28.12.16 14:39

Hlavně, aby Ti bylo líp psychicky.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.16 14:41

Mně líp nebylo. Hlavně emocionálně. Jenže ex odešel od nás, respektive ode mě. Jako táta je skvělý. Pořád jsem myslela, že se k sobě vrátíme. Časem jsem se hodně osamostatnila, už to neberu jako tragedii, mělo to tak být. Hodně mě to posílilo. Na RD jsem se musela hlídat ve výdajích, moc peněz nebylo, ale dalo se to. Mám ještě hypotéku. Nyní co chodím do práce a malý do školky dokážu ušetřit hodně bokem. Už si ani nedokážu vedle sebe někoho představit, je mi fajn. Ale snad časem… :pankac:

berry4
Nadpozemská drbna 28328 příspěvků 28.12.16 14:41
@Anonymní píše:
@ilonka12 Chci odejít z důvodu, že utratí sám téměř všechny peníze, nestará se o děti, jeho celodenní program je spánek a 8-10 hodin práce(občas výlet), hádáme se, dokonce před rokem padla i nějaká facka, má tajnosti, všechno mi vyčítá… On chce zůstat jen kvůli dětem.

Proč teda potom řešíš, jestli ti bez něj bude lépe?
Ty si sama nedokážeš položit odpověd ˇ?

Kirstenn
Kecalka 446 příspěvků 28.12.16 14:46

Hezký den, já odešla s jedním dítětem a nikdy mě ani nenapadlo se vrátit. Bývalý má insolvenci, bydlí u otce a když se na to dívám zpětně, divím se, že jsem tak dlouho vydržela.
Finančně jsem na tom mnohem lépe, ale neplatím nájem.

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 28.12.16 15:04
@Anonymní píše:
Chtěla bych vědět jak jste dopadly vy, které jste odešly od chlapa a jste sama s dětma. Mám strach hlavně o finance. Je to asi hloupý důvod zůstávat, proto s chlapem. Litujete toho a za jak dlouho začaly chodit alimenty, jak dlouho trvalo vyřízení? Dostaly jste tolik o kolik jste si zažádaly? Nechybí vám?

alimenty jsem 4 roky vůbec neměla, postarala se sama.. hrozně se mi ulevilo a jen jsem litovala, že jsem neodešla dřív..

Sany80s
Kelišová 6294 příspěvků 28.12.16 15:28

Kamarádka nemá téměř každý měsíc před výplatou ani na nákup, takže jídlo nechává dceři a sama jí něco málo jednou denně. Bydlí v 1+1, její dítě nemůže chodit vůbec nikam kromě běhání po venku s ostatními dětmi podobného ražení. Takže se samozřejmě chytla špatné party děcek.
Výplatu má nad 15 tisíc, ještě si přivydělává, ale nájmy jsou tu drahé. Ale alimenty teda nikdy neviděla.
S otcem dítěte by na tom ale asi byla hůř. Momentálně sedí a když je venku, tak bere drogy.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Člověk bez titulu? „Póvl, který by měl chcípnout,“ řekla učitelka z Vysočiny

Měla jít dětem příkladem a vést je ke vzdělání. Učitelka z Vysočiny to ale... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Reklama