Bude mi to mamka zazlívat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.04.19 10:33
bude mi to mamka zazlívat?

Ahoj, je mi 22, už bydlím svým přítelem v pronajatém malém bytě, ale na víkendy jezdíme domu, i si vyprat, je to takové celé „Studentské“. Když jezdím domů, mám potíž s mamčiným přítelem. On v zásadě není zlý, má nás jako děti rád, ale hrozně chlastá, ještě více, než muj vlastní tata, se kterým se mamka kvůli tomu rozvedla.
Mně ted čekají přijímačky, dopsání bakalářky, takže se mi domu kolikrat ani nechce. Mamky přítel je u nás vždy 1×za 14 dní, jindy hlídá své děti. Potíž je, že je celý den vyvalený na gauči, je hrozně „chytrý“, a hlavně hrozně pije, kolikrát slyším ve tři ráno mamku, jak ji posílá pro cigarety, nebo jak pro něj musí jet někam do hospody. On pak má vždy „povídavou“ a vyčitá ji kdeco klasicky do 5h do rána. VStává se v 7, protože mu je zle z chlastu. Takže v 2+1 to je dost nepříjemné. Nevyspím se tu, nemám tu klid, navíc nesnáším ožraly.
Ted jsem prijela domu na svátky včera a chci odjíždět zítra večer, abych se mohla učit. Zároveň mám strašný výčitky, mamka se těšila, že tu budu na koledu, celé 4 dny, ale já to prostě asi nedám. Můj názor na něj zná, ale hájí ho.
CO byste na mém místě delali vy?

Reakce:
AjaF
Zasloužilá kecalka 648 příspěvků 19.04.19 10:35

Máš před státnicema, předpokládám, potřebuješ se učit, odjela bych.

Sany80s
Kelišová 7319 příspěvků 19.04.19 10:36

Jezdila bych v době, kdy je on pryč.
Pokud by máma chtěla zdůvodnění, řekla bych jí, že je to její vztah a její věc, ale že ty jsi dospělá a pokud je ti on nepříjemný, tak máš právo k ní v té době nejezdit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.04.19 10:40

Nejela bych a mamince bych řekla pravý důvod. Ani pro ni to není super život. Bohužel mám vlastní zkušenost. Otčím alkoholik. Pod vlivem v noci často řešil kraviny. Mrzí mě, že u mamky nezůstávám třeba na víkend přes noc, ale úpně se mi ježí chlupy, když si představim ty jeho opilecký kecy. Ani dceru tam nedávám přespat, aby to nemusela nikdy zažít, jen když je pracovně pryč. :(

beneskat
Kecalka 151 příspěvků 19.04.19 10:52

Soustřeď se jen na sebe a svoje povinnosti, odjeď do klidu. :kytka: mamka nechce slyšet, mamce není pomoci. Chtěla-li by ti to zazlívat, pak jí vysvětlíš, proč tomu tak bylo. Jestli ti to bude i tak zazlívat, tak ji to stejně pak přejde. :nevim: ona na sebe nemyslí a dívej, jak dopadla. Z toho si příklad neber a mysli teď na sebe. A přeju hodně štěstí, ať to jde a vyjde :hug:

Monchichik
Echt Kelišová 8274 příspěvků 19.04.19 11:04

Jezdila bych domů tak, abych ho tam nepotkala. Výčitky, že odjedu bych neměla, protože máma ví, jak se chová a ještě ho hájí, tak ať si tam s ním zůstane sama. Ty se soustřeď na bakalářku, přijímačky…

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1566 příspěvků 19.04.19 11:23

Hele ty se teď potřebuješ soustředit na školu, maminka určitě chce abys jí dodělala, takže bych jí to v klidu vysvětlila, že potřebuješ mít klid a tedy zůstaneš doma, určitě to pochopí ;) a až se na to budeš cítit, tak bych s ní dala řeč ohledně jejího přítele. Hodně štěstí s bakalářkou ;)

Martha03
Zasloužilá kecalka 855 příspěvků 19.04.19 11:44

Jsi dospělá měla by jsi se chovat dle vlastního uvážení. Máma je taky dospělá, stačí, že jsi ji řekla co ti vadí. Pokud takhle chce dal žít ok, ale přijela bych na návštěvu a zase odjela. Je také na čase přehodit svůj „studentský“ život na ten normální. Per si doma sama atd. Pak můžeš přijet na návštěvu třeba jen na den a pak zase jet, za předpokladu, že je to pro tebe dopravně možné. Jiné nezměníš, sama se musíš zařídit tak, aby to bylo tobě příjemné. To, že se musíš učit a potřebuješ klid snad máma pochopí..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.04.19 12:02

Úplně tě chápu. Jednu dobu měl taťka opilecké období, což v kombinaci s maniodepresivní psychózou, je opravdu mňamka. :( No, jezdila jsem po vikendovkach s oddílem. Po akcích s kamarády a přes léto se do noci učila na zahradě, abych nemusela být doma. A mamka to chápala a věděla. Vyčítala jsem si to a přála si, aby mamka zvedla kotvy. Což se nikdy nestalo. Ale někdy člověk prostě potřebuje klid..

BTW: Ustáli jsme to. Taťka je v pohodě a teď za ním jezdíme s vnučkou a je pyšný děda.

malá_holka
Extra třída :D 11123 příspěvků 19.04.19 12:14
@Anonymní píše:
Ahoj, je mi 22, už bydlím svým přítelem v pronajatém malém bytě, ale na víkendy jezdíme domu, i si vyprat, je to takové celé „Studentské“. Když jezdím domů, mám potíž s mamčiným přítelem. On v zásadě není zlý, má nás jako děti rád, ale hrozně chlastá, ještě více, než muj vlastní tata, se kterým se mamka kvůli tomu rozvedla.
Mně ted čekají přijímačky, dopsání bakalářky, takže se mi domu kolikrat ani nechce. Mamky přítel je u nás vždy 1×za 14 dní, jindy hlídá své děti. Potíž je, že je celý den vyvalený na gauči, je hrozně „chytrý“, a hlavně hrozně pije, kolikrát slyším ve tři ráno mamku, jak ji posílá pro cigarety, nebo jak pro něj musí jet někam do hospody. On pak má vždy „povídavou“ a vyčitá ji kdeco klasicky do 5h do rána. VStává se v 7, protože mu je zle z chlastu. Takže v 2+1 to je dost nepříjemné. Nevyspím se tu, nemám tu klid, navíc nesnáším ožraly.
Ted jsem prijela domu na svátky včera a chci odjíždět zítra večer, abych se mohla učit. Zároveň mám strašný výčitky, mamka se těšila, že tu budu na koledu, celé 4 dny, ale já to prostě asi nedám. Můj názor na něj zná, ale hájí ho.
CO byste na mém místě delali vy?

jela bych pryč :nevim: mysli na sebe, ty seš nejdůležitější.

Bubla_Bučková
Kelišová 6291 příspěvků 19.04.19 12:24

Omlouvám se, ale tvoje máma by teda zasloužila pár facek. Takovou šikovnou dceru má, může si s tebou užít víkendy, svátky, jistě i dovolenou jednou ročně. V týdnu pracovat a věnovat se koníčkům, kamarádkám, klidně se i s někým scházet a ona to a především tebe vymění za nějaký ožralí prase :poblion: nechápu jako, to ji tak (pardon!) svrbí, že musí doma tohle trpět? Fakt hnus, nechápu takovou „matku“ :zed:

Russet
Neúnavná pisatelka 15803 příspěvků 19.04.19 12:47
@Anonymní píše:
CO byste na mém místě delali vy?

No, tak tam bych teda ve třech nevydržela…

Váš příspěvek
Reklama