Bude miminko zdravé?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.18 12:17
Bude miminko zdravé?

Zdravím,
mám těsně před porodem a občas se mi stává, že se opravdu bojím, zda se mi narodí zdravé miminko. Na prvním screeningu mě strašili s Downovým syndromem, hlavně kvůli šíjovému projasnění, které bylo 3,1 mm, při druhém měření ve stejný den 3 mm. Zřejmě v kombinaci s výsledky krve došli k vysokému riziku DS a byl mi proveden CVS (odběr choriových klků). Tam se DS vyvrátil, ale vím, že dr. říkal, že to vyšší šíjové projasnění může způsobovat i vada srdce, což při velkém utz ve 20. týdnu doktor také vyloučil a všechny další utz byly v pořádku, průtoky a monitory taky, vše se jeví v pořádku. Ale pořád mě ten červík hlodá, protože dr. říkal, že to může znamenat spoustu jiných nemocí, ale taky naprosto zdravé dítě. Vím, že mi nikdo nemůže 100% říct, jestli je moje dítě zdravé, ale kdyby měl někdo podobnou zkušenost a třeba už větší a zdravé dítě… Díky všem za odpovědi. :kytka: Zakl.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
vlcacek01
Ukecaná baba ;) 1309 příspěvků 29.08.18 12:22

Zakladatelko hlavně ty se hoď do psychické pohody.Musíš miminku věřit a moc si to přát!! Určitě je vše v pořádku.Mysli pozitivně,připravuj věcičky a těš se z miminka jak roste :hug: :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.18 12:26

@vlcacek01 Snažím se na to nemyslet, ale občas se tam ta hnusná myšlenka vecpe. Moc se těšíme a pevně věřím, že bude vše v pořádku. :srdce: Hlava pitomá vymýšlí kraviny :zed: Děkuji za podporu :hug:

rena621
Ukecaná baba ;) 1277 příspěvků 29.08.18 12:32
@Anonymní píše:
Zdravím,
mám těsně před porodem a občas se mi stává, že se opravdu bojím, zda se mi narodí zdravé miminko. Na prvním screeningu mě strašili s Downovým syndromem, hlavně kvůli šíjovému projasnění, které bylo 3,1 mm, při druhém měření ve stejný den 3 mm. Zřejmě v kombinaci s výsledky krve došli k vysokému riziku DS a byl mi proveden CVS (odběr choriových klků). Tam se DS vyvrátil, ale vím, že dr. říkal, že to vyšší šíjové projasnění může způsobovat i vada srdce, což při velkém utz ve 20. týdnu doktor také vyloučil a všechny další utz byly v pořádku, průtoky a monitory taky, vše se jeví v pořádku. Ale pořád mě ten červík hlodá, protože dr. říkal, že to může znamenat spoustu jiných nemocí, ale taky naprosto zdravé dítě. Vím, že mi nikdo nemůže 100% říct, jestli je moje dítě zdravé, ale kdyby měl někdo podobnou zkušenost a třeba už větší a zdravé dítě… Díky všem za odpovědi. :kytka: Zakl.

Nasej zname rekli at jde na potrat ze dite ma DS.Narodila se ji zdrava holcicka ktera ma ted 13-14a je zdrava.
Moji kolegyne z prace rekli ze dite bije divne srdicko a je dost mozne ze dite porod neprezije. Narodila se ji krasna holcicka ma 4 a je zdrava zadne problemy.
Ja kdyz jsrm byla tehotna mi zjistili ze mam hranicne hodnoty na teh.cukrovku(ktera se mimimochoden nikdy nepotvrdila) sestra v ambulancii mela spatnu naladu a rekla mi kdyz budete jist sladke budete mit postizene dite. Cely den jsem brecela. Mam 2,5 letu slecnu zatim vse ok.
Doktori musi rict matke vsechno je to ze zakona i kdyz jen maji podezreni. Drzim palce at Vam to dobre dopadne a snazit se na to nemyslet a hlavne verit .Rikat si ze to musi byt dobre.

Celina
Závislačka 3607 příspěvků 29.08.18 12:41

Mám čerstvě po screeningu v 1.trim a nám zase vyšly nízké papp a FbhCG, samozřejmě se taky bojím. Co jsem tady a všude možně vyčetla, tak skoro všechny vystrašené maminky měly nakonec zdravá miminka. Trošku mi přijde, že čím jsou vyšetření podrobnější, tim víc je vyděšených maminek a nejsem si úplně jistá, jestli je to ku prospěchu věci. Přeji tobě i nám všem ostatním klid a zdravá miminka :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.18 12:44

@rena621 Vím, že ty screeningy jsou o riziku a ne o 100 % jistotě, že je dítě zdravé/nemocné. Ale když to člověk uslyší, tak se to prostě vryje do hlavy a nejde to tak nějak úplně vypustit. Nebo já to teda neumím :roll: Pořád si s ní povídám a věřím, že bude v pořádku a zdravá :srdce: Děkuji za dobré zprávy z tvého okolí :dance:

kopretinnka112
Zasloužilá kecalka 781 příspěvků 29.08.18 12:48

@Celina A budeš kvůli tomu podstupovat nějaké další vyšetření? Fuj, pořád mám před očima, jak mi to ten dr. říkal a já nevěděla, co dělat. Moje mamka i jiná dr. - kardioložka taky říkala, že všechna tato (navíc placená!) vyšetření akorát rodičky stresují a ve většině případů naprosto zbytečně. Její vnoučata měla mít obě vadu srdce a že když je teď pozoruje, tak rozhodně vadu srdce nemají :lol: Drž se, je to těžké období, ale musíme se snažit kvůli prďolkům :hug:

rena621
Ukecaná baba ;) 1277 příspěvků 29.08.18 12:59
@Anonymní píše:
@rena621 Vím, že ty screeningy jsou o riziku a ne o 100 % jistotě, že je dítě zdravé/nemocné. Ale když to člověk uslyší, tak se to prostě vryje do hlavy a nejde to tak nějak úplně vypustit. Nebo já to teda neumím :roll: Pořád si s ní povídám a věřím, že bude v pořádku a zdravá :srdce: Děkuji za dobré zprávy z tvého okolí :dance:

Vim jak Ti je a jeste do toho teh.hormony. Takze povinne doma at jsou na Tebe hodny a pomalu zacni premyslet kde bude postylka mena vybrat koukat co se Ti bude hodit pro mimi. Vis,aby jsi mysl zamestnala od cernych myslenek.Za sebe doporucuji vyspat se delat si radost pak az mimi narodi svet se bude kroutit jen okolo neho.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16778 příspěvků 29.08.18 13:01

Nechci se pouštět do polemik, jak moc jsou či nejsou podrobné pranetální screeningy přínosné. Samozřejmě se odhalí spousta vad, ale také zbytečně vystresuje kvanta maminek se zdravými plody.
Zakladatelko, já víc než na krevní testy dám na ultrazvuk. Pokud vyšel dobře, nestresuj se a věř svému dítěti. Užij si ty posední dny těotenství v klidu :hug:
Ono to je boužel tak, že o dítě se matka bojí už tak nějak navždy, i když po dobu dětství je to výraznější. Musíš se naučit s tím stresem pracovat, eliminovat rizika. A taky trochu věřit osudu tam, kde s tím sama nic nezmůžeš :hug:.

Celina
Závislačka 3607 příspěvků 29.08.18 13:03

@kopretinnka112 s tvoji mamkou úplně souhlasím.
Za dva týdny jdu na krev. Když jsem se ptala doktorky, jestli mám být hodně nervózní, tak říkala, že ne…tak doufám :mavam:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.18 13:06

@pe-terka Trochu (oproti dřívějšku) jsem se s tím naučila pracovat, protože jak říkáš, tím, že se budu užírat vůbec ničemu nepomůžu. Je to hnusná vtíravá myšlenka, kterou se snažím potlačit a vystrnadit. Už si i nadneseně říkám a představuju, až tady bude zlobit a poskakovat a já budu s úsměvem vzpomínat, jak jsem se o ní bála, jestli je zdravá :lol: Děkuji za slova útěchy a povzbuzení. Ono to pomáhá :kytka: :hug:

tininas
Ukecaná baba ;) 1388 příspěvků 29.08.18 13:24
@Anonymní píše:
Zdravím,
mám těsně před porodem a občas se mi stává, že se opravdu bojím, zda se mi narodí zdravé miminko. Na prvním screeningu mě strašili s Downovým syndromem, hlavně kvůli šíjovému projasnění, které bylo 3,1 mm, při druhém měření ve stejný den 3 mm. Zřejmě v kombinaci s výsledky krve došli k vysokému riziku DS a byl mi proveden CVS (odběr choriových klků). Tam se DS vyvrátil, ale vím, že dr. říkal, že to vyšší šíjové projasnění může způsobovat i vada srdce, což při velkém utz ve 20. týdnu doktor také vyloučil a všechny další utz byly v pořádku, průtoky a monitory taky, vše se jeví v pořádku. Ale pořád mě ten červík hlodá, protože dr. říkal, že to může znamenat spoustu jiných nemocí, ale taky naprosto zdravé dítě. Vím, že mi nikdo nemůže 100% říct, jestli je moje dítě zdravé, ale kdyby měl někdo podobnou zkušenost a třeba už větší a zdravé dítě… Díky všem za odpovědi. :kytka: Zakl.

Ahoj.

Zatím nic nenasvědčuje tomu, že by miminku mělo něco být, takže zkus být co nejvíc v klidu.

Nicméně zvykej si. :) Jsi už prakticky máma a tyto často iracionální strachy Tě nejspíš budou provázet už celým Tvým životem.

Určitě vše dobře dopadne.

marie1954
Stálice 94 příspěvků 29.08.18 17:29

Nestačim se divit, čím vším musí dneska těhotné ženy projít, než porodí. Dříve žádné screeningy nebyly, nebyly ani ultrazvuky a světe div se, děti se rodily zdravé. Nevím, jestli je možné tato vyšetření odmítnout, ale zdá se, že jsou jen k tomu, aby zdravotnická zařízení vydělávaly peníze.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.18 17:50

@marie1954 Musím se přiznat, že jsem už i přemýšlela nad tím, jestli si ty výsledky „nepřibarví“, aby ženu vystresovali a ona pak podstoupila odběr choriových klků nebo plodové vody, což nepochybně pojišťovna pěkně proplatí. Samotný screening se taky nemálo platí. (Já to měla za 2500 celkem 8o ) Myslím, že screeningy odmítnout lze, ale nechtěla bych vidět ten pohled gynekologa a možná i okolí… A pak si máte tohle bezesporu krásné období užívat. Mně ten začátek pěkně zkazili, probrečené odpoledne mi nikdo nevrátí :roll:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.18 04:54
@Anonymní píše:
@marie1954 Musím se přiznat, že jsem už i přemýšlela nad tím, jestli si ty výsledky „nepřibarví“,í :roll:

To jako myslíš vážně?
Já dělám v laboratoři, a takové kontroly které se dělají aby vše bylo tip top si absolutně nedovedeš představit. Nikdo si v dnešní době nelajzne udělat chybu, navíc úmyslně. I zdravotníci jsou jen lidi. Kupodivu i oni se umí vcítit do role těch lidí.
Je mi tady z některých opravdu smutno, jak se vše přepočítává na prachy( aby se s pojišťovny vytřískalo co nejvíc) Screening se pochopitelně odmítnout dá, pokud nemáš na to říct že ho nechceš je to čistě tvůj problém.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >