Bude mít malý v rodném listě "neuvedeno"?

27.6.15 16:29

Bude mít malý v rodném listě NEUVEDENO?

Ahojky,
Je tady nejaka maminka co kdyz porodila, tak byla nezletila? Potrebovala bych poradit.
Ja ani pritel nejsme zletily a cekame chlapecka, tento mesic mam termin, jelikoz teda nemame osmnact a jsme plne nezpusobily k pravnim ukonum, tak si moje mamka musi behem toho co budu v porodnici a az budem mit rodny list maleho podat navrh k okresnimu soudu na,, Predbezne opatreni o ustanoveni porucnika nezl. diteti do doby zletilosti jeho matky".
Ale zajimalo by nas jestli kdyz jsme normalne vyplnili to PROHLASENI O VOLBE JMENA PRO DITE co si mam vzit do porodnice a i ho podepsali, tak jestli to normalne v porodnici prijmou a daji diteti takove jmeno jake jsme vybrali, nebo prave z toho duvodu ze jsme nezletily, tak nemame pravo to podepsat a maly bude mit v rodnem liste u jmena neuvedeno? :zed:
Ptali jsme se i na OSPODU, ale tam nam sdelili, ze „nejspis“ bude mit maly v rodnem listu u jmena to NEUVEDENO. A me tedy nejdedo hlavy proc by mel byt bez jmena. Vzdyt me jako matce nemuze nikdo odebrat pravo vybrat jmeno, nebo ano? :(
Dekuji strasne moc za odpoved.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5932
27.6.15 16:34

Zplnoletnění už nefunguje?

Moc vám fandím, moje tchyně otěhotněla v 17-ti a jsem jí za mého muže vděčná, je to úžasný člověk.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6231
27.6.15 16:36

@Doména123 neuvedeno tam snad mít nebude, ty jsi matka, i když neplnoletá, tak s kdyžtak bude jmenovat po tobě. Nějaké jméno tam snad mít musí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.6.15 17:04

@Karleon Dekujeme! Zplnoletneni snatkem?
Ano stale tady byla i tato volba, ale s pritelem jsme nechteli, ten rok nez nam bude 18 utece jako voda a na svatbu si pripadame trochu mladi :! O maleho se budeme starat tak nebo tak my a mamca na nas bude jen dohlizet.
@kacz tak prijmeni nam rekly ze v RL mit bude, ale to jmena nevedeli. :nevim:
Mamina taky rikala, ze nejake jmeno mu dat musi a ze ja jako matka mam pravo ten papir o volbe jmena vyplnit a podepsat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15383
27.6.15 17:10

@Doména123 Na svatbu jste mladí a na starost o dítě jste dost dospělí? :mrgreen: Jinak myslím, že jméno dítěti dát můžeš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
839
27.6.15 17:29

@Doména123 a nemůže to jméno vyplnit a papír podepsat tvoje matka, coby tvůj zákonný zástupce?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.6.15 17:31

@jahuhudka Nemyslela jsem to tak doslovne ze „mladi“, ale v tom smyslu, ze vdavat se v 17 je opravdu trochu brzo a jen kvuli tomu, aby nam dali plnoletost se nam zda zbytecne. :nevim: No doufam, ze malemu zapisi do RL jmeno bez nejakych problemu.
A mladi na dite? Je to brzo, nikdy jsem si neplanovala dite tak brzo a mamka z toho taky nebyla 2× nadsena, vzdycky mela predstavu, ze dostaduju, zamestnam se, zabezpecim se a az potom budu planovat rodinu, alr dnesni dobe jsou tehotne i patnactky a nebo jeste hur zeny, ktere se o dite ani poradne nestaraji a neumi ho ani zabezpecit. Dle meho nazoru to, ze je clovek mlady, neznamena, ze se nedokaze o dite postarat, zabezpecit jeho veskere potreby jako je pece o jeho zdravi, telesny, citovy, rozumovy a mravni vyvoj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15383
27.6.15 17:34

@Doména123
o dite postarat, zabezpecit jeho veskere potreby jako je pece o jeho zdravi, telesny, citovy, rozumovy a mravni vyvoj.
kde jsi to opsala? :lol:
Hele Gilmorova děvčata mám ráda, ať ti to vyjde jak si představuješ

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.6.15 17:37

@Hanka253 To jsme si take mysleli, ze ona jako muj zakonny zastupce to muze podepsat, ale na to nam na OSPODE sdelili, ze nemuze, protoze ona neni matka ditete, takze to podepsat nemuze a ja ze jsem nezletila, tudiz plne nezpusobila k pravnim ukonum, tak ze nevedi jestli to muzu podepsat ja.
Takze ja nevim co si na tech uradech mysli, zr kdo to ma podepsat. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
839
27.6.15 17:45

@Doména123 fakt je divné, že vdávat se je ti brzo, když máš dítě na cestě.. To dítě je 100× větší závazek do života než ta svatba.. Přijde mi, že si někdo nechává zadní vrátka.. Mohli jste se vzít a spoustu starostí si tak ušetřit..jako třeba toto.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.6.15 17:53

@jahuhudka Nikde jsem to opisovat nemusela, to ze ma nekde 17 neznamena, ze nema rozum.
Kdyz je nekdo ochytny udelat neco pro to co chce, tak mu to vyjde tak jak si to predstavuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15383
27.6.15 17:55
@Doména123 píše:
@jahuhudka Nikde jsem to opisovat nemusela, to ze ma nekde 17 neznamena, ze nema rozum.
Kdyz je nekdo ochytny udelat neco pro to co chce, tak mu to vyjde tak jak si to predstavuje.

Mě je 40 a fakzt bych to nevyplodila a jsem si jistá, že to je z nějaké poučky :mrgreen:
Ty tě nepřipraví na probděné noci a partnera, který si pojede dál svůj život (třeba ne)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15383
27.6.15 17:59
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.6.15 18:02

@Doména123 neni to nic k tvemu dotazu, jen te chci povzbudit, ze vam fandim a tyhle rypalky nech plavat, vzdycky se najdou nejake pipiny, ktery te chytaj za kazdy slovo a mysli si, ze oni jsou ty nejuzasnejsi ;) hodne stesti vam a zdravi miminku :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.6.15 18:04

@Hanka253 Ano mate pravdu, ze by se vecy zjednodusili, ale kazdy na to mame svuj nazor. @jahuhudka probdene noci opravdu preziju, protoze nic se nevyrovna tomu pocitu, ze pak maleho uvidim jak vyrusta a prave ten maly bude duvod k nasemu usmevu. Jestli mate namysli, ze by pritel od nas odesel, tak dle meho nazoru mohl odejit i ted behem 9 mesicu a neudelal to. Ale kazdeho nazor ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama