Bude nás tu víc?

Nevím, jestli jsem sama, koho 100% péče o děti semlela do depresí a pocitu marnosti. Teď už vím, že byla chyba, zapomenout na sebe, na své zájmy, na svůj život... a být tu vždy pro své děti. Ale jak z toho teď ven? Podpoříme se navzájem...?

Otevřená skupina (volný vstup pro všechny návštěvníky)
Otevřené přispívání (kdokoliv může příspívat do skupiny)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ladeka
Ukecaná baba ;) 1571 příspěvků 2 inzeráty 13.08.19 18:12
Bude nás tu víc?

Najdu tu nějaké „spolutrpící“, abychom si mohli vzájemně pomoci, sdílet spolu úspěchy trápí, inspiraci… no prostě ať se zase vrátíme do normálního života? :?

Reakce:
Ladeka
Ukecaná baba ;) 1571 příspěvků 2 inzeráty 13.08.19 18:52

Co mě trápí? Napíšu to ve zkratce - mám 2 malé děti. S prvním dítětem to byla docela pohodová rodičovská dovolená, byla jsem ráda, že můj život má konečně smysl. Kojila jsem skoro do 2 let a celou tu dobu byl syn se mnou. Hlídání jedině přes den, nejdřív na pár chvil, pak hodin, pak vydržel beze mě i celý den. Začala jsem se radovat, že konečně po 2 letech zase budu mít nějakou chvíli i pro sebe a začala si chystat své plány a koníčky. Jenže jsem zjistila, že jsem těhotná. Velký šok, ale nakonec ok. Během těhotenství mi výrazně úbývalo sil. Syn byl neposedný a já mu pomalu nestačila s tempem. Veškerá domácnost, nákupy, vaření, péče o dítě - to všechno jsem táhla já. Manžel dlouho do noci v práci. A postupně jsem vlastně už upadala do depresí, bezmoci, ubývaly mi i fyzické síly. Jenže to vidím až ted s odstupem, tehdy jsem to neviděla. Abych to zkrátila - dneska jsem definitivně na dně. Dřív jsem pracovala, vrcholově sportovala, byla plná elánu a vážila jsem 55 kg. Po prvním dítěti jsem měla 50 kg, byla jsem unavená, ale těšila jsem se na to, co přijde. Ted mám 43 kg, jsem nevyspalá, skutečně k smrti unavená, cítím psychické vypětí, fyzicky mám problém vstát z postele a jít s dětmi na hřiště (je mi slabo, nevolno, točí se mi hlava). Děti jsou strašně akční, vzteklí, jsou se mnou stále, takže mi dělají naschvály. Netěším se na nic. Nic neudělám, nemůžu jíst, nevyspím se, obě děti stále u sebe, celý den mi špatně od žaludku, nebo od tlaku nebo nevím (doktor mi říká odpočinte si… jasně, jak) a navíc mě ukrutně bolí záda, budí mě o i v noci (doktor mi nedal ani prášek, prý odpočinte si…). Už nemůžu. Moji rodiče by rádi pomohli, ale limituje je jejich zdraví. Manžel stále v práci. A tchán není ochotný pomoci, byť bydlí doslova za rohem. To je můj příběh. Ano, byla chyba to dostat do téhle situace. Je nás víc…? Co teď?

Cortez72
Nováček 4 příspěvky včera v 19:17

Tak potom co jsem teď četl je na tom paní hůř, máte můj obdiv mám v péči dceru a také sem v jednom kole o dětech sem nevěděl prakticky nic matka mi chtěla odejít i s dcerou což bych nikdy nepřežil tak ze po jiste finanční nabídce jsem malou prakticky koupili bylo mi to jedno hlavní bylo aby byla u mě mám ji od 4 měsíců jsme spulo už 7 měsíců sami a také už dost dlouho nemohu na záda kvuly tahání kočáru a ktomu nákupy cestování prostě všechno sám, nevím mě mrzí že na malé vidím že má k ženam blíž než ke mně tak ze mam strach se se to na ní podepíše, i přesto že se snažím jak mohu matku ji nikdy nevynahradim, do toho mám nejraději když přijde nějaký známý či známá a chce mi říkat co mám jak dělát jako by znal /a mě dítě lépe a co je horší má Mamka mi pořád něco predhazuje říká mi co mám dělat že tak jak to dělám je to blbé a že kdysi bylo tam to takhle a tam to zas onak vůbec nerespektuje me názory na vše od televize po mobil když si veme malou jednou za 14 na den max dva pouští ji televizi i přes muj nesouhlas prostě si dělá co chce a já musím držet pusu a krok protože díky skvelejm zákonům mi vzaly příspěvek na bydlení a na živobytí pro to že za to že jsme s mLou doma od února a peníze sem na ni dostal vůbec první rodicak až květen to už sem měl vyřízené hromady lítání papírování že sem nevěděl co kde kam, tak sem dostal rodicak po zpatku hmotka na základě toho usoudila že mi odebírá zrovna vyřízené již zmíněné příspěvky a řekli mi že teď musím celej cirkus kompletně obehat znovua dodám ještě starat se sám o dvě děti asi jiste bych to nezůstal nevyspany věcné zapomínám jist automaticky dám napapat malé a pak hned letět dokud nebude protivná a ospalá dotoho den o denní vytirani pořád dokola uklízení a uklízení není to samozrejmne jen nepříjemnost mít dítě je zázrak a takoví pocit štěstí který mi dokáže dát jen malá je k nezaplacení ale bohužel každý den není růžový jen že dítě je dítě dokud budu moct budu žít hlavně pro ni… PS jelikož mě zájmy už jsou daaavno v nedohlednu… :mavam:

Váš příspěvek
Zažádat o členství ve skupině
Přidat nové téma

Návštěvy uživatelů

Moderátor skupiny

Členové skupiny