Bude povinné COVID očkování - mají na to v práci právo ?

Anonymní
1.6.21 09:44

Bude povinné COVID očkování - mají na to v práci právo ?

Ahoj,

myslíte, že je reálné aby očkování proti bylo povinné? Prostě nařízené? A hlavně zaměstnavatel, aby si dal jako podmínku to, že musíte byt do určité doby proočkovaní nebo Vás propustí či sníží plat? Jsme velká firma a testujeme se každý týden v areálu v práci - to nám zařizuje zaměstnavatel a dneska jsme měli s nadřízeným debatu o tom, že se počítá s tím, že do podzimu budou všichni proočkovaní. Já a kolega, který se také NECHCE nechat očkovat jsem řekli, že nemám zájem o očkování a zda to jako bude povinné a vedoucí se tak odmlčel nějak divně, uhnul pohledem a změnil téma a začal mluvit blbosti.
Nemužu si pomoci, ale bylo na něm vidět, že lže a že se určitě ve vedení firmy jedná o očkování a že jen ještě o tom nemuže mluvit.

Zajímá mě jestli si myslíte, že by to povinné mohlo být? A případně, zda je právně v pořádku aby si bud zaměstnavatel či přímo stát mohl dát do podmínky to, že každý musí být v republice očkovaný a nebo třeba zaměstnavatel podmínku, že chce mít jen očkované zaměstnance.

Jde mě o to, že před rokem nám přišlo nereálné, aby bylo povinné testování a zdálo se nám to jako sci- fi no a letos je testování povinné ve všech větších firmách.

Tak zda si myslíte, že očkování bude povinné případně zda se pak nejedná o porušení lidských práv? Já se v plánu očkovat nemám ( a ne proto, že mě načipují, ale z jiných důvodu) a docela mě ten rozhovor dnes vyděsil a bojím se, že to na podzim zase rozjede a očkování bude povinné…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5943
1.6.21 09:47
@Anonymní píše:
Ahoj,

myslíte, že je reálné aby očkování proti bylo povinné? Prostě nařízené? A hlavně zaměstnavatel, aby si dal jako podmínku to, že musíte byt do určité doby proočkovaní nebo Vás propustí či sníží plat? Jsme velká firma a testujeme se každý týden v areálu v práci - to nám zařizuje zaměstnavatel a dneska jsme měli s nadřízeným debatu o tom, že se počítá s tím, že do podzimu budou všichni proočkovaní. Já a kolega, který se také NECHCE nechat očkovat jsem řekli, že nemám zájem o očkování a zda to jako bude povinné a vedoucí se tak odmlčel nějak divně, uhnul pohledem a změnil téma a začal mluvit blbosti.
Nemužu si pomoci, ale bylo na něm vidět, že lže a že se určitě ve vedení firmy jedná o očkování a že jen ještě o tom nemuže mluvit.

Zajímá mě jestli si myslíte, že by to povinné mohlo být? A případně, zda je právně v pořádku aby si bud zaměstnavatel či přímo stát mohl dát do podmínky to, že každý musí být v republice očkovaný a nebo třeba zaměstnavatel podmínku, že chce mít jen očkované zaměstnance.

Jde mě o to, že před rokem nám přišlo nereálné, aby bylo povinné testování a zdálo se nám to jako sci- fi no a letos je testování povinné ve všech větších firmách.

Tak zda si myslíte, že očkování bude povinné případně zda se pak nejedná o porušení lidských práv? Já se v plánu očkovat nemám ( a ne proto, že mě načipují, ale z jiných důvodu) a docela mě ten rozhovor dnes vyděsil a bojím se, že to na podzim zase rozjede a očkování bude povinné…

Koukám do křišťálové koule a nic tam není. :mrgreen: Máš dost času se připravit na všechny eventuality. Co hodláš dělat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.6.21 09:49
@Uslava píše:
Koukám do křišťálové koule a nic tam není. :mrgreen: Máš dost času se připravit na všechny eventuality. Co hodláš dělat?

prosím? Já se ptám…co hodlám dělat asi není předmětem dotazu a že se mám připravit já se ptám, zda li někdo ví a má třeba právní vzdělání aby věděl, zda se to třeba stát může případně zda je to v pořádku…

• Citovat
  • Nahlásit
1241
1.6.21 09:51

Hele tak mas moznost se naockovat a byt v klidu. A nebo se proste pripravit na moznost propusteni, snizeni platu apod.
Jako zamestnavatel ma plny pravo si urcit podminky pritomnosti zamestnancu na pracovisti… a pokud proste chce mit celou firmu naockovanou tak na to ma plne pravo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5943
1.6.21 09:53
@Anonymní píše:
prosím? Já se ptám…co hodlám dělat asi není předmětem dotazu a že se mám připravit já se ptám, zda li někdo ví a má třeba právní vzdělání aby věděl, zda se to třeba stát může případně zda je to v pořádku…

Nikdo ti nic nezaručí. Pokud tě to trápí, musíš být připravena na všechno. Jak se tedy pripravuješ?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.6.21 09:57

@Leenvecka

já se ptám, zda na to má nárok, protože kolega třeba tvrdí, že je to diskrimninace, že jsou lidé, kteří se třeba očkovat ze zdravotních duvodu nemohou a že je přeci nemužou kvuli tomu vyhodit.

Zajímá mě to z právního hlediska. Nechtěla jsem rozpoutat debatu názorů obecně spíš odborných názorů…

• Citovat
  • Nahlásit
10257
@Leenvecka píše: … a pokud proste chce mit celou firmu naockovanou tak na to ma plne pravo.

A pokud chci mít ve firmě jenom bezdětné dlouhonohé blondýnky do 30 let bez vyznání, tak mám na to také právo? :think:

Morálně snad, právně určitě ne! :cert:

Příspěvek upraven 01.06.21 v 09:58

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1241

A teda tu zaujatost vudci ockovani fakt nechapu.. ja jdu pristi tyden a uz se tesim az budu mit v sobe alespon prvni davku :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10257
1.6.21 09:59
@Leenvecka píše:
A teda tu zaujatost vudci ockovani fakt nechapu.. ja jdu pristi tyden a uz se tesim az budu mit v sobe alespon prvni davku :)
A to tak musí přemýšlet všichni? Četlas tohle?
@aquarian píše:
Up until 2020, these mRNA biotech companies had poor results testing mRNA drugs for cardiovascular, metabolic and renal diseases; selected targets for cancer; and rare diseases like Crigler–Najjar syndrome, with most finding that the side-effects of the mRNA delivery methods were too serious.[24][25] mRNA vaccines for human use have been developed and tested for the diseases rabies, Zika, cytomegalovirus, and influenza, although these mRNA vaccines have not been licensed.[26] Many large pharmaceutical companies abandoned the technology,[24] while some biotechs re-focused on the less profitable area of vaccines, where the doses would be at lower levels and side-effects reduced.[24][27]

Takže se vědělo dost na to, aby dosud vyvinuté vakcíny nedostaly licence a farmakoncerny tu technologii opustily.

At the onset of the COVID-19 pandemic, no mRNA drug or vaccine had been licensed for use in humans. In December 2020, both Moderna and Pfizer–BioNTech obtained emergency use authorization for their mRNA-based COVID-19 vaccines, which had been funded by Operation Warp Speed (directly in the case of Moderna and indirectly for Pfizer–BioNTech).[23] On 2 December 2020, seven days after its final eight-week trial, the UK's Medicines and Healthcare products Regulatory Agency (MHRA), became the first global medicines regulator in history to approve an mRNA vaccine, granting emergency authorization for Pfizer–BioNTech's BNT162b2 COVID-19 vaccine for widespread use.[7][8][28]

https://en.wikipedia.org/…/RNA_vaccine

Do začátku pandemie nebyla k použití na lidech licencovaná žádná mRNA vakcína.

V prosinci 2020 byla udělená první schválení v historii.

Tak žádná novota. :lol: :lol:

Možná můžeš vysvětlit, odkud tedy doktoři sakra ví, když se doteď žádná v praxi nepoužívala?
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11033
1.6.21 10:02
@Anonymní píše:
@Leenvecka

já se ptám, zda na to má nárok, protože kolega třeba tvrdí, že je to diskrimninace, že jsou lidé, kteří se třeba očkovat ze zdravotních duvodu nemohou a že je přeci nemužou kvuli tomu vyhodit.

Zajímá mě to z právního hlediska. Nechtěla jsem rozpoutat debatu názorů obecně spíš odborných názorů…

Tak pokud se někdo nemůže nechat naočkovat ze zdravotních důvodů, tak je jasný že prostě nemůže. Spousta očkování je u nás povinné, takže je dost možné, že bude i tohle :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.6.21 10:02

No tak povinné to být oficiálně nemůže. To, že ti zaměstnavatel muže dát výpověď pod záminkou “máme příliš mnoho zaměstnanců, jste tady navíc” či z jiného důvodu, je samozřejmě jiná…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14984
1.6.21 10:03
@Anonymní píše:

Stat se muze cokoli.
Existuje spousta povinnych ockovani, ktere jsi jako dite absolvovala. Takze rozsirit okruh povinneho ockovani je taky mozne.
Realnou odpoved ti nikdo ted neda :nevim:

MMCH… testovani ti nenarizuje zamestnavatel. To naridilo MZ :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.6.21 10:04
@Leenvecka píše:
A teda tu zaujatost vudci ockovani fakt nechapu.. ja jdu pristi tyden a uz se tesim az budu mit v sobe alespon prvni davku :)

to že se někdo nechce nechat očkovat neznamená, že je to blázen, kteří věří, že ho načipuje " Bil Gátez " a stane se z něj robot. Mám proto jiné důvody. A upřímně mě to vadí i z principu. Já zase nechápu jak se na to někdo muže vyloženě těšit atd… :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.6.21 10:06

Dělám pro velkou nadnárodku a ta nám očkování doporučuje, ale nutit nikoho nemůže.
Nicméně může po neočkovaných požadovat testování, nošení ochranných pomůcek apod.

• Citovat
  • Nahlásit
76771
1.6.21 10:06
@Leenvecka píše:
Hele tak mas moznost se naockovat a byt v klidu. A nebo se proste pripravit na moznost propusteni, snizeni platu apod.
Jako zamestnavatel ma plny pravo si urcit podminky pritomnosti zamestnancu na pracovisti… a pokud proste chce mit celou firmu naockovanou tak na to ma plne pravo.

No, tak zrovna na tohle právo nemá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat