Budeme vracet porodné?

33
10.6.13 10:06

Budem vracet porodné?

Zdravím. V září porodím a v rodném listě nebude psán otec dítěte, alespoň prozatím, čímž mi vzniká nárok na mateřskou. Otec bude zapsán asi do 6 měsíců od porodu. Budu muset porodné vracet, máte s tímto některá zkušenosti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3252
10.6.13 10:09

Vycuranost. ano budete muset vracet. co jsem tady cetla na diskuzich tak to dost hlidaji a potom ty penize museli zpetne vracet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3141
10.6.13 10:10

Nárok na mateřskou souvisí nějak s neuvedením otce do RL? Já myslela, že nárok na PPM vzniká či nevzniká podle počtu dní zaplaceného nemocenského pojištění za poslední dva roky…

S tím porodným neporadím, nikoho s touto zkušeností neznám, ale vzhledem k tomu, že k němu přijdeš vlastně podvodem, tak bych se ani nedivila, kdybys ho musela vrátit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3252

Jeste bych k tomu dala nejaky urok jako u pujcky, kdyz to lide delaji se zamerem oskubat stat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9986

Doufám, že ano :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2919

Pevně v to doufám!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1332
10.6.13 10:12

Ano budeš, znám takových případů jako ty dost, a všechny vracely. A ještě že tak! Když to dopředu víš, tak si o něj snad nežádej ne? Ještě bych ti za podvod dala pokutu a další…

Ach jo :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2453
10.6.13 10:12

Nerozumím tomu, že ti nezapsáním vzniká nárok na mateřskou.
A jestli víš, že zapsáním nemáte nárok na porodné, tak o něj vůbec nežádej, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25258
10.6.13 10:13
@Almira-Alm píše:
Doufám, že ano :kytka:

Taky v to doufám.

Nechápu proč chcete partnera zapisovat až dodatečně. Jestli je to jen kvůli ždímání státu, tak jedině dobře, že to hlídají a peníze po Vás budou chtít zpět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2694
10.6.13 10:14

Já jsem otce zapisovala 6 měsíců po porodu. NE kuli porodnému, ale i tak jsem musela zpětně dokládat kolik tenkrát bral. A myslím že je jedno kdy tatínka zapíšete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64457
10.6.13 10:15

Jo, budete vracet. Úřad si to hlídá, protože vychcanců je čim dál víc… mmchdm, jak souvisí nezapsání otce do rl a mateřská, to mi uniká. U mateřské je potřeba, abys měla odmakáno ty sama, s otcem to nijak nesouvisí… :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77350
10.6.13 10:15
@ana11 píše:
Nerozumím tomu, že ti nezapsáním vzniká nárok na mateřskou.
A jestli víš, že zapsáním nemáte nárok na porodné, tak o něj vůbec nežádej, ne?

Přesně tak, uvedením nebo neuvedení otce nemá s nárokem na mateřskou nic společného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32868
10.6.13 10:16
@Pettan píše:
Zdravím. V září porodím a v rodném listě nebude psán otec dítěte, alespoň prozatím, čímž mi vzniká nárok na mateřskou. Otec bude zapsán asi do 6 měsíců od porodu. Budu muset porodné vracet, máte s tímto některá zkušenosti?
ˇ
Zázračně objevený otec po pár měsících vždycky vzbudí podezření…
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32868
10.6.13 10:16
@j.a.n.i1 píše:
Přesně tak, uvedením nebo neuvedení otce nemá s nárokem na mateřskou nic společného.

si spletla jenom slovo porodné a mateřská, ne? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
MartickaNela
10.6.13 10:31
@Bábrdl píše:
si spletla jenom slovo porodné a mateřská, ne? :think:

taky si myslím :kytka:

Zakladatelka : a pokud otce dopíšete po porodě, budeš muset doložit jehno přijmy zpětně a když se ukáže, že na porodné nedosahujete, tak ano vrátíš ho. Ale to už víš ted, že nárok nemáš, že :roll:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat