Budeme mít brýle? Je tu odborník?

172
23.11.15 17:37

Budeme mít brýle? Je tu odborník?

Mám dotaz. Dnes jsem dostala výsledky z vyšetření zraku ve školce. Bohužel jsem byla překvapena naměřenýma hodnotama. 0,00 -0,50 78 stupnu druhé oko -0,25 -1,00 97 stupnu. Syna jsem dle doporučení objednala k lékaři ale termín máme až po novém roce. Ale chtěla bych se připravit na to, zda syn bude nosit brýle nebo ne. Má někdo z Vás zkušenosti?
Já sama brýle nosím 0,5 dioptrie a cylindry 0,75 - vadu mám na obouch očích

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

blabla123
23.11.15 17:54

Nejsem sice odborník, ale myslím, že s tímto už brýle mít musí, je to astigmatismus a ten mám také jen o dost silnější a brýle mám od 5 let.

• Nahlásit
  • Citovat
8115
23.11.15 17:59

@huhlajda : tak to máte ještě v pohodě. Dcera teď taky měla kontrolu oči ve školce a vyšlo ji: +1,5 -1,5 a druhé: +2,0-2,0 a na oční jdeme ted ve středu, ja mám taky astigmatismus, proto jsme sly na plusoptix už loni a to měla oči v pohodě a říkali, že s největší pravděpodobnosti nosit brýle nikdy nebude muset a teď po roce tohle :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
172
23.11.15 18:06

@myskalucka my jsme právě na očním byli když synovi byli dva roky - měl uraz spadlo na něj opřené kolo před bytovkou a měl ošklivý škrábanec na víčku - řešili jsme to na očním. Po zahojení mu byl zrak zkontrolován zrak a vše o. k. po dvouch letech byli naměřeny tuto hodnoty ve školce :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8115
23.11.15 18:12

@huhlajda : nám byly naměřeny po roce, fakt to nechapu. No uvidíme ve středu. Dam pak vědět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9908
23.11.15 19:54

Synovi ve skolce namerili minimalni hodnoty. a za pet mesicu mu namerili 5 dioptrii jsem nechapala teda jak se muzou zhorsit oci za par mesicu. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama