Budete dávat dětem do školy mobilní telefon?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Qwentin
Hvězda diskuse 64683 příspěvků 04.09.18 16:34
Budete dávat dětem do školy mobilní telefon?

Ahoj maminky a tatínkové :mavam:, chtěla bych se zeptat, zdali budete dávat dětem do školy mobilní telefon, aby Vám v případě potřeby mohly zavolat?

Někdo telefony zavrhuje, konkrétně učitelka u nás na škole řekla, že není potřeba, aby děti měly u sebe telefon. V tom s ní souhlasím, protože dříve děti telefony nenosily a vše také fungovalo.

Dnes vidím spoustu školáčků, kteří si při cestě hrají hry na mobilu, takže někteří rodiče telefon ve škole vnímají jako potřebu.

Jaký je, prosím, Váš názor?

Mnohokrát děkuji za reakce :kytka: :mavam: :mavam:.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Aduš8
Ukecaná baba ;) 2324 příspěvků 04.09.18 16:37

@Qwentin tak pokud mi dítě bude chodit samo ze školy a do školy nějakou delší cestu,dávat mu ho budu. Za nás byla trochu jiná doba,já mám dneska strach nechat stát kočár s malým na vlastní zahradě,dříve ho maminky nechaly přes samoškou a šly nakoupit.

smudlinky
Závislačka 2580 příspěvků 348 inzerátů 04.09.18 16:37

záleží jak velké dítě máš, něco jiného jsou děti na prvním stupni- tam se bez mobilu asi obejdou, ale na druhém o tom silně pochybuji. Zvlášť pokud všechny děti ve třídě mít mobil budou. Mám doma dítko navštěvující 3 třídu a zatím mobil nemá, je ale pravda, že dosud většinou chodilo z družiny s námi, do školy pak víc často samo.

Aduš8
Ukecaná baba ;) 2324 příspěvků 04.09.18 16:39

A klidně nebudu mít problém,když jim ho učitelka před vyučováním zabaví a vrátí před odchodem,ve škole nemá co dělat.

lucenka
Vesmírná mluvilka 32959 příspěvků 04.09.18 16:41

mám druháka a mobil zatím nemá. Doma má tablet a na něm Skype, takže když něco potřebuje, tak mi zavolá. A do školy mi to přijde jako zbytečnost. Něco jiného bude, až bude chodit sám do školy.

Kriss Tina
Kelišová 6088 příspěvků 04.09.18 16:44

Záleží jak staré dítě. U prvňáčka kterého do školy odvedeš a zas vyzvedneš je to zbytečné. Leda třeba že by měla mobil většina dětí, a to vaše nechtělo být z toho důvodu třeba vyřazené z kolektivu, jako zní to asi blbě, ale děti jsou v tomhle občas dost netolerantní a když jediný ze třídy něco nemá, ostatní se můžou posmívat :think: jinak dítěti co chodí do školy nebo zpět samotné, nebo třeba přechází na kroužky bych ho dala, nikdy nevíš kdy si bude muset zavolat pomoc nebo o radu… :nevim: jediná podmínka co bych chtěla je, aby měl během vyučování mobil v tašce aspoň s vyplým zvoněním, když už ne úplně vypnutý :palec:

Slečna Ferka
Extra třída :D 10171 příspěvků 04.09.18 16:49

@Qwentin Já dceři slíbila mobil loni k nástupu do školy (dostala můj starý). Párkrát se hodil, když se mnou družina atd. potřebovala něco domluvit - a já bych ho naopak použila, kdybych se třeba zasekla v práci nebo tak (na třídu není přímý telefon, takže bych to mohla vysvětlit po předání družínářce „ve službě“ apod.). Samozřejmě několikrát se stalo, že mi volala jen že chce, abych pro ni přišla, ale to jsme si brzo vyjasnily.

Od ledna navíc naše škola mobily zakázala, takže ho dcera má v aktovce a hry na něm hrát nesmí. Jsem docela ráda, že ho má, kdyby něco.

tininas
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 04.09.18 16:50
@Qwentin píše:
Ahoj maminky a tatínkové :mavam:, chtěla bych se zeptat, zdali budete dávat dětem do školy mobilní telefon, aby Vám v případě potřeby mohly zavolat?

Někdo telefony zavrhuje, konkrétně učitelka u nás na škole řekla, že není potřeba, aby děti měly u sebe telefon. V tom s ní souhlasím, protože dříve děti telefony nenosily a vše také fungovalo.

Dnes vidím spoustu školáčků, kteří si při cestě hrají hry na mobilu, takže někteří rodiče telefon ve škole vnímají jako potřebu.

Jaký je, prosím, Váš názor?

Mnohokrát děkuji za reakce :kytka: :mavam: :mavam:.

Ahoj.

Pokud Vám to paní učitelka doporučila, tak jí zkus vyjít vstříc. Proč hned podkopávat její autoritu?

Janasas
Kelišová 5346 příspěvků 04.09.18 16:56

Má od první třídy, ale v aktovce, ve třídě nevytahuje…
My museli podepsat, které dítě bude mít ve třídě mobil.. Moc jich nebylo, ale u nás kluk chodil domů sam, a je fakt že jsem ho využili hodně..
Když třeba už vyšel ze školy, a já měla nemocné batole, že mi zavolal, že vychází, atd.. Člověk je klidnější…

Příspěvek upraven 04.09.18 v 18:32

lampicka11
Závislačka 3439 příspěvků 5 inzerátů 04.09.18 17:00

Hele já na zs dojížděla MHD v 3tride a v 9letech už sama. Telefon jsem měla a musela jsem se hlasit doma zda jsem dorazila ok a měla naučenou trasu. Kdo zná prahu tak z jižního města pomalu do Michle. Tak že metrem a pak busem.

Run
Generální žvanilka 20607 příspěvků 04.09.18 17:05

Až bude chodit sama, tak ho mít bude.

Tichošlápek
Extra třída :D 10921 příspěvků 04.09.18 17:12

Budou ho mít od první třídy. Škola je v jiné obci, když bych zůstala někde viset, tak ať se s nimi v pohodě spojím. A naopak

Monchichik
Kelišová 5480 příspěvků 04.09.18 17:21

Do školy to má kousek, takže nebyl důvod, aby ho nosil.

Aspera
Generální žvanilka 21154 příspěvků 1 inzerát 04.09.18 17:26

Syn mobil nemá a zatím ho nepotřebuje. Ale oba s manželem učíme, takže v případě problému stačí, aby vyšel o patro výš a najde nás.

AnastazieB
Echt Kelišová 8415 příspěvků 04.09.18 17:28

Syn je druhák a mobil má doma (můj starý), ale do školy ho nenosí. Vodím ho a vyzvedávám, takže ho k ničemu nepotřebuje. Kdyby se něco dělo tak mi ze školy zavolají a když bych něco akutního potřebovala já, tak se tam taky dovolám. I kdyby ho měl tak mu k ničemu nebude, protože by ho musel mít vypnutý (nebo aspoň zvonění vypnuté) a pochybuju o tom, že by si vzpomněl, že ho má po vyučování zapnout.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Peče, vaří a skvěle vypadá: Rosická je největší trefou slavného fotbalisty

Radka Kocurová (37) je velmi prozíravá žena. Kromě toho, že s léty neztrácí... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >