Budete podávat žádost,i když nemáte dostat vyšší RP?

3974
10.1.20 08:50

Budete podávat žádost,i když nemáte dostat vyšší RP?

Na internetu píšou, že žádost lze stejně podat. Pokud vaše dítě ještě nemá čtyři roky. Pokud to tedy posvětí ten ústavní soud.Je to ale asi nesmysl, že? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8617
10.1.20 08:59

Tak logicky je to nesmysl. Platí pravidla, takže jít podat žádost na něco, na co nemám nárok je mimo. Jen se tím zatěžuje už tak přetížený úředník. Máš vyčerpáno, nemáš tam co chodit podávat žádost, neměli by ji ani přijmout. Nepobíráš RP, tak co bys jako chtěla čerpat a navyšovat? Kdyby se nenechali zahnat do úzkých a platilo to pro děti narozené od 1.1.2020, mohli si ušetřit práci i starosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11192
10.1.20 09:05

Fakt se mi z těch stračen chce :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3974
10.1.20 09:07
@Šáruší píše:
Tak logicky je to nesmysl. Platí pravidla, takže jít podat žádost na něco, na co nemám nárok je mimo. Jen se tím zatěžuje už tak přetížený úředník. Máš vyčerpáno, nemáš tam co chodit podávat žádost, neměli by ji ani přijmout. Nepobíráš RP, tak co bys jako chtěla čerpat a navyšovat? Kdyby se nenechali zahnat do úzkých a platilo to pro děti narozené od 1.1.2020, mohli si ušetřit práci i starosti.

Ano, už pracuji, mám vyčerpáno. Já to četla na internetu, neukamenujte mě prosííím :mrgreen: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2465
10.1.20 09:08
@Lekninka91 píše:
Fakt se mi z těch stračen chce :poblion:

Stračen :mrgreen:? To je normální politický boj. https://www.kdu.cz/…vku.pdf.aspx

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2913
10.1.20 09:12
@GabinkaCh píše:
Na internetu píšou, že žádost lze stejně podat. Pokud vaše dítě ještě nemá čtyři roky. Pokud to tedy posvětí ten ústavní soud.Je to ale asi nesmysl, že? :think:

Je to nesmysl. Vás s tím úředník jen vyhodí. Je to ztráta jak vašeho tak jeho času.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3974
10.1.20 09:13
@Cenarius píše:
Je to nesmysl. Vás s tím úředník jen vyhodí. Je to ztráta jak vašeho tak jeho času.

Nesmí prý vyhodit. Nechystám se tam

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mag
11238
10.1.20 09:20

Samozrejme ze muzes. Az ti to zamitnou, muzes podat odvolani a potom podat zalobu k soudu ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.1.20 09:24

Mě to přijde jako velký nesmysl..prostě kdo už vyčerpá, tak už vyčerpá..
Mě by nenapadlo jít teď znovu žádat když už je po..
Je to škoda, že to nebylo dříve..ale co stím nadělám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15241
10.1.20 09:26
@Cenarius píše:
Je to nesmysl. Vás s tím úředník jen vyhodí. Je to ztráta jak vašeho tak jeho času.

to je zas blábol :roll: nikdo s tím nikoho nebude vyhazovat. Můžu si podat žádost jakou chci, oni ji oficiálně přijmou a pak klidně zamítnout. Nejjednodušší je to podat přes podatelnu, tak to vezmou do ruky a na kopii dají razítko, celé to zabere 2 minuty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15241
10.1.20 09:29
@GabinkaCh píše:
Na internetu píšou, že žádost lze stejně podat. Pokud vaše dítě ještě nemá čtyři roky. Pokud to tedy posvětí ten ústavní soud.Je to ale asi nesmysl, že? :think:

z právního hlediska ta žaloba není úplně mimo, takže nějakou šanci to má. Druhou otázkou je, jestli dotyčný musí mít opravdu požádáno nebo může žádat potom, tady se to bude lámat zejména u těch dětí, kteří 4 narozeniny mají hned ze začátku roku.
Prý to jde i vyplnit přes net a pak jen poslat, nebo podat přes podatelnu, tak je to na zvážení každého…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3974
10.1.20 09:41

A ty co nadávají, že by nikomu nic nedoplácely, tak ty by 80 tisíc jistě odmítly :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
997
10.1.20 09:45

@Keyllah Ty máš právní vzdělání. Nemůže se teoreticky stát, že ústavní soud zruší tu novelu jako celek? Nebo je tahle obava zbytečná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mag
11238
10.1.20 09:47

@magratka nezruší. Zrušil by jenom přechodná ustanovení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1984
10.1.20 09:51

Já si myslím, že to schvalili nejspravedlivěji jak mohli a to říkám jako ten komu to uteklo o fous a nemam nárok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama