Budete rušit stavební spoření?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 22.09.10 14:22
Budete rušit stavební spoření?

Zaslechla jsem v médiích, že se chystají změny ohl. stavebního spoření. Údajně se má danit státní příspěvek (už za tento rok) 50% 8-o pak se maj zdanit úrokové bonusy, které byly u starých spoření a možná ještě další lahůdky, o kterých nevím. Nevím ani, jestli to už je schválené :oops: každopádně mám čas do konce září vypovědět smlouvu, aby se to stihlo do konce roku a nezdanily se mi ty úroky. Co myslíte, mám to zrušit? Sice jsem furt hlásala, že stavebko je nejvýhodnější spoření, ale ty daně státu do chřtánu jen tak nehodím :pocitac: Dospořeno co do počtu let už mám, peníze mám vpodstatě jako železnou rezervu, nehodlám na ně sáhnout, jen v případě nouze, tak jestli to dát raději na obyč spořák za 2-3% ? :nevim: Co vy, zrušíte stavebko nebo necháte?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

Lizbeth
Extra třída :D 12980 příspěvků 22.09.10 14:31

Sice žádné nemám, ale plánovala jsem dětem založit. Ovšem po sporadických velmi pesimistických informacích v tisku mě přešla chuť..
Takže zatím stále kvoká..
Až příjdeš na něco vychytanějšího dej vědět. :pankac:

BohunkaP
Extra třída :D 14949 příspěvků 22.09.10 14:34

Rušit nebudeme, ale zakládat nové taky ne. Necháme normálně každému členu rodiny dojet a uvidí se. Když neplánujeme vzít úvěr, jsou dneska i výhodnější produkty.

lulje
Kelišová 5528 příspěvků 22.09.10 14:36
BohunkaP píše:
Rušit nebudeme, ale zakládat nové taky ne. Necháme normálně každému členu rodiny dojet a uvidí se. Když neplánujeme vzít úvěr, jsou dneska i výhodnější produkty.

Přesně tak. Sobě a Haničce nechám dojet. Pavlíkovi založím něco lepšího ;) A už vím co! :lol:

Inge
Extra třída :D 10917 příspěvků 22.09.10 14:36

Dobrá otázka. Kdyby už byly příslušné zákony aspoň schváleny, tak by bylo na základě čeho se rozhodnout, ale takhle :nevim: .

Nejspíš ji ale letos rušit nebudu, letošní vklad jsem už poslala na jaře, úrokový bonus se k mé smlouvě neváže a zdanění úroků předpokládám retrospektivní nebude.

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 22.09.10 14:36

Ahoj. My máme stavebek několik, rušit je teď nemůžeme (nespoříme 6 let, takže by se to fakt nevyplatilo), ale já jsem přesvědčená, že jsou stále nejvýhodnější. Až nám skončí, tak už ale nevím, jestli založím nové. Ono v dnešní době je snad nejvýhodnější zas ta matrace :D .

Ale štve mě, že se mění podmínky uprostřed spoření. S těmi daněmi to mají fikaně promyšlený :cert: , ale přijde mi to sprostý - uzavírám smlouvu a během spoření se mění podmínky (i když ne ze strany stavební spořitelny).

Lizbeth
Extra třída :D 12980 příspěvků 22.09.10 14:38
lulje píše:
BohunkaP píše:
Přesně tak. Sobě a Haničce nechám dojet. Pavlíkovi založím něco lepšího ;) A už vím co! :lol:

Nenapínej a bud sdílnější sakra.. :roll: :mrgreen:

Miriska
Extra třída :D 14502 příspěvků 22.09.10 14:42

Nechci strašit, ale i když vypovíte do konce září, není jisté, že to stihnete bez zdanění bonusů.....oni jsou totiž mazaní. Ve smlouvě je 3 měsíční vypovědní lhůta, která tedy sice skončí k 31.12., ale oni to připíší až v lednu a bum dají na to dan.....ovšem jsou i spořitelny, které to stihnou dříve, než za ty 3 měsíce…ale osobní zkušenost: Českomoravská mi peníze poslala až 6. den po uplynutí 3měsíční výpovědi. Ale přítel taktéž od ČMSS je dostal hned 1. den po uplynutí…ale ne dřív. A stát připisuje podporu a spořka úroky až s novým rokem, takže tam reálně hrozí, že se to zdaní.

lulje
Kelišová 5528 příspěvků 22.09.10 14:45
Lizbeth píše:
lulje píše:
BohunkaP píše:
Přesně tak. Sobě a Haničce nechám dojet. Pavlíkovi založím něco lepšího ;) A už vím co! :lol:

Nevím, jestli by to nebyla reklama, kdybych napsala přímo název. :nevim:

Miriska
Extra třída :D 14502 příspěvků 22.09.10 14:45

Naštěstí už to nemusím řešit, kupovali jsme domeček, takže jsme vypovídali v pruběhu letošního roku a peníze přišli na účet včetně bonusů (měli jsme staré smlouvy). Jo a ještě info. Vláda chce také zavést 15 % dan na mimořádné výběry ze životních pojistek. Dosud bylo možné vybírat například roční příspěvky od zaměstnavatele jako mimořádný výběr bez zdanění při uchování podmínek smlouvy a i dalším spoření v následujících letech…vláda si uvědomuje, že jí unikají prachy, tak i to chce zarazit daní.

Lizbeth
Extra třída :D 12980 příspěvků 22.09.10 14:46
lulje píše:
Lizbeth píše:
lulje píše:
BohunkaP píše:
Nevím, jestli by to nebyla reklama, kdybych napsala přímo název. :nevim:

Hele ,ale je to vyškemraná reklama ( vyžádaná), tak snad nevadí..

makina
Neúnavná pisatelka 15326 příspěvků 22.09.10 14:53
Miriska píše:
Nechci strašit, ale i když vypovíte do konce září, není jisté, že to stihnete bez zdanění bonusů.....oni jsou totiž mazaní. Ve smlouvě je 3 měsíční vypovědní lhůta, která tedy sice skončí k 31.12., ale oni to připíší až v lednu a bum dají na to dan.....ovšem jsou i spořitelny, které to stihnou dříve, než za ty 3 měsíce…ale osobní zkušenost: Českomoravská mi peníze poslala až 6. den po uplynutí 3měsíční výpovědi. Ale přítel taktéž od ČMSS je dostal hned 1. den po uplynutí…ale ne dřív. A stát připisuje podporu a spořka úroky až s novým rokem, takže tam reálně hrozí, že se to zdaní.

Miri, já mám dojem, že původní záměr spočíval v tom, že při předčasném zrušení ŽP se 15% daní zdaní příspěvky od za-tele, které jsou při současných podmínkách přičteny ke mzdě a nezdaněny nepodléhají ani odvodům SP a ZP.

Lulje, vybal to! Mmch, gratuluju k miminu, postřehla jsem ho až teď :lol:

EvaOstrava
Závislačka 3105 příspěvků 22.09.10 14:58
BohunkaP píše:

Taky tak. Máme stavebko, necháme ho dojít a konec. Chtěli jsme založit dcerce, ale po zprávách v médiích, co se na stavebka chystá, budeme hledat jiný produkt. Docela nás to mrzí, protože jako většina z nás tady si bydlení teprve budujeme a toto beru u naší staré smlouvy jako ránu pod pás. Uvěr z něj neplánujeme, na potřebné úpravy snad bude stačit to, co bude našetřeno. Pokud teda nevymyslí ještě nějakou daň z daně :-D či jinou lahůdku… Už chybí jen, aby stát nařídil, že půlka našetřeného obnosu bude darována do státní kasy :-D

MIMO TÉMA…
Mám pocit, že se jen škrtá. Nikde ale neslyším, co dělají proto, aby k zadlužování nedošlo. Škrtat se za chvilku nebude z čeho, tak co bude náš stát dělat… :nevim: Peníze unikají jinudy, ne na platech státních zaměstnanců a spoření.

EvaOstrava
Závislačka 3105 příspěvků 22.09.10 14:59

Lulje NAAAAPÍÍÍÍÍÍÍÍŠ TOOOO!!! :mrgreen: :pankac: :dance:

Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 22.09.10 15:09

Inge, no právě že jsem četla, že oni vlastně státní podporu za tento rok připíšou až v březnu 2011 a tu prý klidně zdaní těmi 50% . Je to retrospektivní zdanění úroků, skoro na žalobu k ústavnímu soudu :pocitac: ale někdo z vlády tvrdil, že je to košer :zed: No čert to vem, s tím už nic neudělám, jen aby mi nezdanili ta minulá období.
Mirisko, nestraš, to už bych fakt :pocitac: :pocitac:
Lulje, přiznej se, co máš v plánu? :lol: vyškemraná reklama není reklama :wink: to je vlastně antispam :lol:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Diváci a porota rozhodli: Ve StarDance dotančila Monika Bagárová

Kdyby se o vítězi deváté řady StarDance mělo rozhodnout hned první večer, kdy... číst dále >

Ve StarDance bych tancovala i zadarmo, říká Arichteva: Podrží ji diváci?

Hvězda První republiky Veronika Arichteva (32) si splnila velký sen. Zároveň... číst dále >

Články z Ona Dnes

Imunoložka: Nežvýkáme proutí, ale spolkneme acylpyrin. Šetříme přírodu

Od ambiciózního projektu, jak léčit rakovinu pomocí vakcín na bázi... číst dále >

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >