Budí se po 1 hodině v noci (4. měsíce)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Cora4
Povídálka 31 příspěvků 01.12.18 15:38
Budí se po 1 hodině v noci (4m)

Ahoj holky, jdu si pro radu… mám chlapečka, v úterý mu budou 4 měsíce. Má svoji postýlku vedle naší postele v ložnici, do 3m byl plně kojen. Od 3 měsíce se začal budit strašně často v noci, vygradovalo to až tak že se budí po 1 hodině (když má lepší noc tak po 2). Dr. poradila dávat na noc 1 dávku UM, takže od toho 3m jsem dávala.. Ale že by to pomohlo se říct nedá.. Tak dr. poradila dávat v noci 2 dávky UM a jednu dávku přes den, a kdyžtak pořídit nějaká homeopatika… mno.. homeo jsem dala včera večer, a budil se opět po 1 hodině. :zed:
Už jsem vyzkoušela na mou duši všechno..nic nezabralo.. Tak píšu sem, třeba někdo ještě poradí :,(
Od 7 večer kdy dostane UM spí cca do 11-12 a pak se budi.. někdy pije 10 minut, jindy si jen cucne a usne a za hodinu se probudí zas. Přes den chce pít cca po 2 h, i méně.. u kojení se většinou vzteká; ale někdy pije pěkně..
Začínám mít pocit že mu MM prostě nestačí a budu muset přejít kompletně na UM.
Jak pribira nevím, na poslední kontrole ve 3m měl 5,4 kg a teď jdeme na kontrolu ve 4m až v úterý.. Ale minulý týden jsem si stoupla na váhu s ním i bez něj a po odečtení moji váhy měl 5,8. Tak nevím :think:

Tak co myslíte? :? Nemáte někdo podobnou zkušenost a pro mě nějakou radu? Jsem z toho celá špatná :(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
pocker
Kecalka 132 příspěvků 01.12.18 15:44

Mám takové jedno doma, radu bohužel nemám..

Mari.G
Závislačka 4818 příspěvků 01.12.18 15:54

Sama píšete, že přidání UM stejně nepomohlo, tak nevím, proč přemýšlíte nad tím přestat kojit. Pak taky můžete jako mé 2 kamarádky v noci skákat s nosítkem na balonu…Děti se zrovna v tomto věku začínají často budit nezpracovanými zážitky ze dne, je to učebnicový příklad a je to normální. S hladem to nemá vůbec nic společného. Šupněte prcka do postele, vyspíte se i Vy, nebudete muset vstávat. Navíc některé děti u maminky spí mnohem delší časové úseky. Nám se syn budil po hodině do roka. Je to normální, děti se vzbudí a neumí přejít do dalšího spánkového cyklu. Držím pěsti!

Janli
Kelišová 6336 příspěvků 01.12.18 16:01

Některý děti to tak prostě mají. Buď ráda, že ti spí 7-12, já neznala ani to. Prostě vydrž, časem se to zlepší. Jiná rada na to není. Um zahoď, je zbytečný mu to cpát.

zuzikka
Kecalka 425 příspěvků 01.12.18 16:38

Můj bude mít taky 4 měsíce a taky se v noci budí po hodině až dvou. Mám ho u sebe takže dávám prso kdy potřebuje. Nevidím v tom problém.

Andra073
Povídálka 41 příspěvků 01.12.18 16:41

Já jsem měla to stejné s malou. Myslela jsem si, že má pořad hlad a tak jsem pořád kojila. Pořád brečela. Už jsem si myslela že mám málo MM a koupila jsem ze zoufalství UM, které mi ale odmítala (mleko jsem ale mela, je ji 7,5 mesice a kojim porad). Pak mi doktorka řekla že kojim spatne, že když nakojim, tak muzu nakojit zase az za 1,5 hodiny, protože se jim v brisku smicha stare a nove mleko a ma bolesti. Tak jsem to tak zacla delat. Stejne mi rvala a rvala cele 4 mesice. Odmítala dudlik a asi o to víc vyžadovala bradavku. Pak se to zlomilo a ze dne na den jak vymenena :). Vydrž to, počkej do úterka na vážení a budeš vědět jestli dobře přibírá. Jsou tady i diskuze jak vypadá ,,hladová stolice". Pokud kaká dobře tak bych nerekla ze miminko trápí hlad. Tenkrát mi doktorka rekla ,,musíte to proste vydrzet". Byla jsem taky celá spatna ale je pravda ze se to zlomi.

Mari.G
Závislačka 4818 příspěvků 01.12.18 17:23

@Andra073 To s tím mícháním mléka a hladová stolice jsou vyvrácené mýty. Nemyslím to zle, jen aby to maminku ještě více nezblblo :) .

Andra073
Povídálka 41 příspěvků 01.12.18 17:47

@Mari.G Aha…to je pro mě nová informace, to jsem nevěděla. Četla jsem že vyvrácená povídačka je např. ,,slabé mléko", ale s tím míchánim mléka mi to říkala právě doktorka a vzpomínám si, že mi to asi říkala už sestřička v porodnici. Musím doplnit mezírky ve vzdělání abych nepletla další uživatele :D.

hospodki
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 01.12.18 19:16

@Andra073 míchání mléka je pravda pro umělý, které se dává co 3 hodiny… Proto i ty kecy, že dítě po 3 hodinách budit atp. Mateřské mléko se tráví mnohem snaze. Já kojila.kdyz si řekl, snažila jsem se ho zabavit aby to ve spurtu bylo alespoň po hodině… Jinak k tématu, sousedka má dite 15 měsíců a cca od pul roku se jí bude po hodině pořád. Zase je tak vyčerpaná, že z toho zhubla a je krásně štíhlá..a pak si vyber :lol: malej se od 4 měsíců taky budí vic. Předtím stačilo jedno kojení ve 3 ráno a teď se budí 3-4×. Má přes půl roku a 3 jídla denně včetně večeře

Limi123
Závislačka 3687 příspěvků 01.12.18 19:35

Mela jsem to u prvniho do roka (to se budil i po 20 minutach) a mam to u druheho, ten nastesti zatim jen co hodinu, nad ranem casteji. Uz jsem si zvykla. Hladem to neni, je to jen zvyk. U prvniho pomohlo, ze jsem v tom roce proste prestala v roce davat mleko pred 5. ranni a do 3 noci mi misto 15-20× buzeni za noc spal celou noc az do tech 5 rano. To se naucil jako hodinky.

Takze jednu noc plakal hodne, dve noci pak trochu take a pak uz dobre (az na vyjimky).

U ctyrmesicniho je na to jeste brzy, musis zatim vydrzet. A davat UM je zbytecne, pravdepodobne se nebudi hlady.

Syna mam v posteli a kojim v polospanku.

Limi123
Závislačka 3687 příspěvků 01.12.18 19:37
@Mari.G píše:
Sama píšete, že přidání UM stejně nepomohlo, tak nevím, proč přemýšlíte nad tím přestat kojit. Pak taky můžete jako mé 2 kamarádky v noci skákat s nosítkem na balonu…Děti se zrovna v tomto věku začínají často budit nezpracovanými zážitky ze dne, je to učebnicový příklad a je to normální. S hladem to nemá vůbec nic společného. Šupněte prcka do postele, vyspíte se i Vy, nebudete muset vstávat. Navíc některé děti u maminky spí mnohem delší časové úseky. Nám se syn budil po hodině do roka. Je to normální, děti se vzbudí a neumí přejít do dalšího spánkového cyklu. Držím pěsti!

A co se stalo v tom roce?

Mari.G
Závislačka 4818 příspěvků 01.12.18 20:00
@Andra073 píše:
@Mari.G Aha…to je pro mě nová informace, to jsem nevěděla. Četla jsem že vyvrácená povídačka je např. ,,slabé mléko", ale s tím míchánim mléka mi to říkala právě doktorka a vzpomínám si, že mi to asi říkala už sestřička v porodnici. Musím doplnit mezírky ve vzdělání abych nepletla další uživatele :D.

To je hezká reakce. Většinou se maminky ohradí, co je kritizuju :lol: . Jo, no, já lékaře respektuju a vážím si jejich profese, ale drtivá většina z nich o kojení ví fakt prd. Což je strašná škoda, protože můžou mít velký vliv. Mě hrozně fascinuje, kolik mýtů vůbec stihlo vzniknout, když kojení je „tak jednoduché“…Resp. kdyby nám do hlavy netlačili nesmyslná (a teď fakt už vyvrácená) pravidla, mnohem méně maminek by řešilo s kojením problémy. Těch mamin, co dělají vše správně a přesto mají problém, je minimum. Spíš to jsou ty, kterým někdo vnutil kloboučky, kojení po 3 hod., odstříkávání předního mléka atd. :nevim:

Mari.G
Závislačka 4818 příspěvků 01.12.18 20:02
@Limi123 píše:
A co se stalo v tom roce?

Začal spát delší tahy, sám od sebe, bez pláče a trénování. A to si troufnu říct, že máme v mnoha ohledech velmi náročného syna. Do roka nespal v něčem, co se nehýbe, max. se mnou v posteli. Po tom roce bylo velké zlepšení, spal i ve stojícím kočárku, spával delší časové úseky.

Meaculpa
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 01.12.18 20:44

Prave dnes jsem uspala rocni dceru 19:45 a v 20:20 uz jsem zas u ni a uspavam znova. Nez pujdu spat, tak to bude jeste tak 3×. Pak uz je to lepsi, kdyz jsem s ni v posteli. Zkus to taky, to kojeni je lepsi, nez jit delat UM, jen si ju prohodim na druhe prso a spim. :potlesk:

Krupka domaci
Povídálka 40 příspěvků 01.12.18 21:29

Mela jsem to same se synem vcetne doporuceni dat UM na noc.Nepomohlo!Me pomohlo dat syna k sobe do postele a kojila jsem v polospanku vleze,prehazovala jsem si ho jak brambor ze strany na stranu.Drzim palce :)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Dvě ženy za jeden večer: Jak Onder zvládl polibky na ruku i dámské lodičky

Po velkém finále StarDance následovala samozřejmě afterparty, na které se... číst dále >

Nejdrsnější kritika Sparty: Rosický na to nemá, Křetínský je analfabet, říká Luhový

Dlouho bylo ticho, teď ale z úst Milana Luhového (55) zazněla jedna z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >