Budí se tím, jak rozhazuje ručičkama

1081
27.8.08 16:11

Budí se tím, jak rozhazuje ručičkama

Ahoj, naše téměř 4měsíční dcerka od narození špatně spinká „jen tak“, protože se ve spánku neustále něčeho leká a vždy jak se lekne, trhne sebou, rozhodí ručkama a je vzhůru. Když byla malinká, pomáhala zavinovačka, pevně jsme ji svázali a spala dobře. Ale teď už je trochu větší a je na ní vidět, že ji to zavazování není vhod, kroutí se a bojuje s námi. Tak jsme ji zavazovat přestali, ale asi 10 dní máme fakt těžké noci, budí se snad co hodinu, někdy s šíleným pláčem. Nemáte někdo radu co s tím? Kdy to může přejít? A proč některé děti spí klidně a jiné takhle bujaře? Moc moc díky, budu vděčná za radu. Zkoušeli jsme vázat ručičky k tělu plenou, ale Bára je už silná a ručičky vytáhne, pokud plínku neutáhnu tak, že jí odkrvím spodní část těla :-(
Kotě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

184
27.8.08 16:48

A co zkusit nějaký těsnější prostor, třeba tašku do kočárku, není to řešení na delší dobu, ale možná to chce vyzkoušet, jestli bude klidnější, když bude kolem sebe cítit hranice a ne prázdný prostor. Náš Kubík spí v tašce od kočárku teda jen na dovolených, ale strašně se mu to líbí právě ptoto, že se všude opírá a není v prostoru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
365
27.8.08 17:08

Ahoj kote,
náš malý to dělal taky a taky jsem zkoušela nejdřív zavinovačku, pak plínku - zavázat uzlík přes ručičky, říkali jsme tomu „na Arafata“, ale už kolem 6-8 týdnů to selhalo, uměl se vyvléknout…a pomohlo nám něco podobného tašce, jde opravdu o ten pocit těsnějšího prostoru (my i ze začátku koupali jen v kyblíku, ve vaničce se bál, pak v plínce do vaničky, pak s námi a teď už to konečně zvládá). Já pod něj dala přeloženou peřinku, nebo můžeš větší polštář, prostě aby se dítko zabořilo do měkkounkého a cítilo se v bezpečí. Viki teď usíná s usínáčkem pod krčkem, přes den v košíku se chumlá do měkké dečky a krásně usne a už se nebudí, někdy se zachumlá sám až pod nos…
Zkus se taky podívat třeba někde na netu na „dráždivé děti“, mohly by tam být ještě nějaké tipy…Taky hodně pomáhá přes den nebo před usnutím nosit v šátku, prostě potřebují pocit jistoty.
Ale myslím, že ve 4 měsících už by to mělo přecházet, možná bych se zeptala i tvé doktorky, aby někde nebyl nějaky neurologický problém - třeba následek porodu, špatné polohy v bříšku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10054
27.8.08 18:45

Tohle dělala naše malá taky - pomohlo natěsno zavinout do zavinovačky. Normálně jsem jí tam stáhla co to šlo a jak pěkně chrupala. Když už jí byla zavinovačka malá, nechávala jsem jí koukat nožičky. Určitě takhle spala někdy do 5-6 měsíců

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5811
27.8.08 20:13

Zkus spaní na břiše.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10813
27.8.08 20:16

hlasuju pro spani na brise :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
27.8.08 21:19

No a co když nám je 6měsíců, ruce jí ruší, na břiše znamená, že jde do kleku a houpe se a cestuje po postýlce? Dneska jsem jí svázala do tetrapleny a mrška vylezla. Pytel to neřeší, omezí jen nohy a to se buí vzteky, když se nemůže otočit. Čím nahradit zavinu u většího dítka? Potřebuje to jako prase drbání a já taky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6149
27.8.08 21:30

Gabinko : my lezli po postýlce do roka, co dvě hodiny jsem ho rovnala, nohy, ruce zapříčené ve špruslých, mantynel stržený, pak si i stoupal, děs :roll: nepomáhalo nic, upravilo se to samo poprvním roce…
Dneska už spí ve „velké posteli“ tedy v takové té prodlužovací z Ikei…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17440
27.8.08 22:52

Mně dceru zavázali do látkové pleny už v porodnici, takže jsem u toho zůstala a myslím, že i díky tomu krásně a klidně spala. Když začala plakat ze spaní, tak jsem jí jen přetočila na druhý bok a spinkalo se dál.
Přesně si už nepamatuju, jak dlouho jsem jí tak vázala, ale vím, že manžel remcal, jestli jí takhle chci svazovat až do puberty, ovšem za klid v noci jsem si toho nevšímala :D A pak se jednou začala vymotávat sama.
Můžu jen doporučit! Chce to svázat pevně, ale uzlík udělat tak, aby netlačil a ručičky zastrčit dovnitř, aby nebyly otlačené a skřípnuté a mimi nemělo prostor se z toho vymotat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
291
28.8.08 05:11

Tohle trhání ručičkama se jmenuje Moro reflex a u zdravých dětí mizí kolem pátého měsíce. Je to úplně normální fyziologický projev.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2901
28.8.08 07:06

U nás pomáhá spaní na břiše.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Efa
208
28.8.08 08:30

Nam taky pomohlo spani na brise a spacacek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
28.8.08 08:39
alda píše:
Tohle trhání ručičkama se jmenuje Moro reflex a u zdravých dětí mizí kolem pátého měsíce. Je to úplně normální fyziologický projev.

to jo, to já vim, že to je normální. ale řešíme to proto, že je to ruší, budí…což je vopruz pro všechny

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1081
28.8.08 09:01

Holky, díky za tipy. Dneska jsem ji na noc opět svázala do plínky a vzbudila se jen jednou, takže se k tomu asi vrátíme. Už jsem si myslela, že je velká a že bude spát klidně, zkoušela jsem spaní na boku (to šlo), na bříšku (to nešlo, páč se stále zvedá na ručičky a protestuje a cestuje), dávala jsem kolem ní do postýlky kojící polštář, aby měla utěsněný prostor (to taky moc nefungovalo), spala jsem s ní v těsném objetí u sebe v posteli (to jsem byla celá polámaná, jak jsem spala nehnutě dvě hodiny a bála se pohnout). Jsem ráda, že jste se ozvaly, alespoň vím, že to není jen náš problém. Vyzkoušíme ještě ten spací pytel, ale mám pocit, že u nás jsou hlavní problém ručičky, které do pytle stejně nesvážu. Nožičky tak nevadí. Jo a kočárek… malá nechce být za žádnou cenu v kočárku, odkud nevidí ven. Takže se strašně vzteká, z hlubokého už jsme museli přejít na sporťák… takže to by nám asi nezabralo, leda by se uřvala až do úplného vysílení a na to já nemám srdce ani nervy :-( Doufám, že kolem 5. měsíce se to opravdu zlepší, připadám si tím svazováním jako matka teroristka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
28.8.08 12:07

Ahoj,

já jsem své dítě „terorizovala“ tak do sedmého měsíce. Kolem pátého to chvíli vypadalo, že už usne s rukama venku a pak se to zase zvrhlo. Ale neboj, jednou to fakt přejde.

Já jsem jí teda vázala do velké pleny, aby ji měla u krku užší, aby ty ruce nevystrčila ven a přes to nafest další plenou. Vypadalo to fakt drasticky, ale ruce se jí neodkrvily :lol:

Jsem pro vydržet a na terorizování nemyslet :wink:

Milada

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama