Budí se už dříve-má hlad?

Iri
140
29.5.05 11:55

Budí se už dříve-má hlad?

Ahoj mamulky,
tak k vám jdu na radu :D
Moje holčička se začíná poslední dobou budit kolem 4h-5h, dříve vydržela bez kojení až do 7h. Dám ji napapat a spinká dál až tak do 7h. Jak kdy. Není to pravidelně, někdy si přispí do 6h.. 8O
Vrtá mi to v hlavě a říkám si, jestli už nemá hladík a nepotřebuje už na večer kašičku. Zatím má jen mlíčko, s jením příkrem v poledne.
Co byste mi poradily 8O Mám zkusit kašičku, nebo se na to mám vykašlat a dát ji vždycky napít mlíčka. Bojím se ale, aby si pak na to nezvykla a nestalo se to tradicí :roll:
Ještě něco, v 50% se budí i kvůli prdíkům..

Díky všem za rady
Iri+Mery 9,5m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3417
29.5.05 12:25

V 9,5 měsících bych tu kaši rozhodně dala :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
96
29.5.05 12:31

Ahoj,
souhlasím, kašičku bych taky klidně dala. Nám je 7měsíců a už taky „kašičkujeme“ a to se mi v noci budí i 2× na kojení.
Pa a sladné sny
Radka a Sabinka 7m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1076
29.5.05 12:33

Ahojky Iri,

nemusí to být nutně kaše. Můžeš jí nabídnout k večeři třeba i zeleninu nebo ovoce. Jinak se mi zdá, že jídelníček tvojí holčičky je na 9,5 měs. nedostačující.

Katka a dva kluci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
595
29.5.05 13:31

Ahoj Iri,
tak to jí opravdu moc nekrmíš. Máš k tomu nějaký zvláštní důvod? V tomhle věku jsem Lucince už dávala kromě mlíka a polední zeleninky i ovoce a jogurty. A kaši také. Sice se přes noc budila až do 15ti měsíců, ale bez jídla vydržela tak od 19:30 do 7:00. Stačilo jí, když se mě chytla za ruku a za chvíli zas spala (kromě období růstu zubů). Klidně jí kaši dej. Proč myslíš, že si na to zvykne a bude to tradice? Proč se kaše bojíš? Lucy mi jí přestala jíst někdy po roce a teď bych jí už do ní nedostala ani náhodou. Nicméně to, že Ti po ní bude spát celou noc, není zaručeno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Iri
140
29.5.05 14:07

Zatím moc díky :D
Katko nevím.. Myslím, že je nejlepší kojit a obídek zatím stačí. Ptala jsem se i doktorky jestli mám začít dávat i svačinky a doporučila mi, že pokud mám mlíčka dost, tak žádné svačinky a mám kojit. Že je to pro ní to nejlepší.. :wink:
Kašičky tedy zkusím, nebo něco jiného a uvidím. Iri

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Iri
140
29.5.05 14:10

Ariano, tradici myslím v tom ranním kojení. Že si na to zvykne, když se zbudí a já jí hned dám papat a pak to bude vyžadovat stále… :? Iri

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
595
29.5.05 14:16

Tak to jsem jen špatně pochopila. :lol: Nicméně si stejně myslím, že v tomhle věku by už mohla baštit aspoň ovoce. Kojení je sice super, ale nad 6 či 7 měsíců by už mohla mít deficit některých vitamínů. Navíc jsem četla, že čím později se začínají zavádět příkrmy, tím hůř si pak dítě zvyká na nové chutě. Ale zkušenost s tím nemám. L. se na první příkrmy vrhla s chutí a bez řečí. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1436
29.5.05 21:38

Ahoj Iri, podla mna by si mohla davat ryzovu kasicku s odstriekanym MM, ak tolko neodstriekas, tak zriedenu s vodou.
Kase s mliekom by som nedavala je v nich umele mlieko a to kym kojis nepotrebuje. Mozes uz pomaly skusat aj kase obilninove s lepkom, aj ked niekto odporuca az od roka. je to na tebe, ale ta ryzova bezmliecna urcite neuskodi.
Gothic+Leri skoro 7m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
657
29.5.05 22:44

Ahoj.

Myslím, že má opravdu může mít hlad. Ale nikde není psané, že po zavedení kašičky vydrží spát déle. U nás to tak rozhodně nefunguje. Někdy je malej tak unavenej, že usne i bez večeře a vstává úplně stejně, jako když se večer nacpe. Po ukončeném 8 měsíci by určitě děti měli dostávat každý den ovoce. Když nechtějí, nechtějí, ale je třeba jim nabízet a každá lžička je plus. Malej má dnes 10m a jí 4-5× za den + asi 10-12 kojení denně (aktuálně). Mlíčka mám taky zatím dost, ale jedno jídlo za den mi přijde opravdu málo. Nevím, jak je tvé dítě fyzicky velké, ale asi mu to nestačí. Tuším, že v 1roce by mělo mít min. 3 jídla za den. Rýžovou nemléčnou kašičkou z MM a trochou ovoce do toho nic nezkazíš. A s kojením po probuzení- toto kojení se doporučuje odbourávat až z deních kojení jako poslední (úplně poslední zůstává noční). Jestli jsi ovšem myslela kojení nad ránem, po kterém ti ještě usne, tak předpokládám, že je to asi jediné kojení za noc. Tak to jsi šťastná matka. Moc ti to přeju a tohle kojení bych neřešila už vůbec.

Měj se hezky.

CIBULKA

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Iri
140
30.5.05 10:06

Ahoj cibulko, malá vypadá podle dr krásně, má velké faldíky, tak na to, že je to jen z mlíčka, jí to asi stačí a nemusím nic jiného přidávat- názor doktorky. 8O
Jinak přes noc ji nekojím vůbec, spinká, až teď to ráno.. Ale hlavně, že pak ještě spinká :D
Jen mi nejde do hlavy, proč se teda mají dávat ty kašičky, když to na tu noc stejně nemá vliv? Domnívala jsem se, že je to proto, aby se mimi nasytilo a dobře spinkalo. :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
657
30.5.05 22:13

Ahoj Iri.
Kašička k večeři se doporučuje zařadit jako druhé nebo třetí jídlo. Nevím, co dáváš k tomu obídku, ale i ovoce i zeleninu zaráz asi ne. I přesto, že jsem velkým zastáncem kojení ( když to nejde, tak to holt nejde) si myslím, že už by malá v tomto věku měla každý den dostávat obojí kvůli vitamínům atd. Kdysi jsem to probírala i s laktační poradkyní a ta mi k tomu řekla to samé. Když to dítě potřebuje, tak si při nabízení vezme a naopak. To samé o obou skupinách v jídelníčku mi řekla i naše Dr. Když zařadíš kašičku, je možné, že ti bude spát líp, ale nemusí. Žádala jsi nás o radu a my jsme ti k tomu své napsaly. Teď je na tobě, jak se budeš rozhodovat dál.
Přeji správné zozhodování.

PS: Já jsem malého jen plným kojením taky vykrmila do velikosti ročního dítěte v necelých 7m, ale to neznamená, že mu nemohlo začít něco chybět, nemluvě o tom, že člověku je dána potřeba být nasycen i „mechanicky“, tedy pevnou stravou.

Ahoj.
Cibulka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
510
30.5.05 23:05

Ahoj Iri,
rozhodně souhlasím s Cibulkou a dalšími. ¨To je fakt divný, že ti Dr. říká, že jí MM stačí v 9,5m. Ty vitamíny jsou potřeba a navíc si žaludek a vnitřnosti musí postupně zvykat na jiné složení potravy a využívání její energie.
Tím jí neublížíš.
Samozřejmě bych dál kojila, MM je super, ale i dalšími jídly v tomto věku.

Toť můj názor :)

Veronika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
veverttka
6.6.10 21:07

Ahojky, já bych to zkusila, protože možné to je, že se budí hlady. Kaše na noc se kvůli tomu zařazuje. Co se týká příkrmů, tak co doktor, to názor. Kojení co se týče vitamínů aj. látek i energetického obsahu stačit určitě může, proto se taky třeba u dětí s ekzémy a alergiemi v rodině začíná s příkrmy když dobře prospívaj déle než po dneska většinou doporučovaném 6. měsíci. Problém je spíš v tom, že údajně když pozdě začneš nabízet lepek, tak je větší riziko celiakalie a snad to funguje i u jiných látek, že si pak tělo hůř zvyká a taky kolem 6. měsíce je prý tělo nastaveno na zvykání na nové chutě a později to jde hůř.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama