Reklama

Budit nebo nebudit na kojení?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Něha
Stálice 91 příspěvků 08.10.18 04:12
Budit nebo nebudit na kojení?

Holky, mám chlapečka, začínáme 9.týden, má necelých 6 kg. Při porodu měl 3830 g, při odchodu z poro cca 3500 g, takže myslím, že přibírá pěkně. :) Je plně kojen, kojím častěji jak po 3 hodinách přes den. V noci “vydrží” spát i 5 hodin. Poslední kojení před spánkem je cca mezi 21.00-22.00 hodinou… Budili byste jej dříve na kojení nebo už ne? Prvních několik týdnů jsme režim kojení dodržovali i v noci a nejdéle po 4 hodinách se napil/najedl, ale teď mi přijde, že už o to prso zájem v noci moc nemá a raději spí… Já osobně bych ho nechala spát, ale zatím jsme odsávačku Mm nepořídili, takže si asi dovedete představit, jaký mám prsa už tak po 3 hodinách, kdy se nenapije :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Annabela11
Ukecaná baba ;) 2098 příspěvků 08.10.18 04:38

@Něha Nebudit.

kacakaca
Závislačka 2555 příspěvků 08.10.18 04:45

Pribira? Nebudit. Ja v noci mela v podprde dve plenky, nekdy bylo nad ranem treba pred kojenim rozmasirovat, ale slo to i bez odsavacky.

Katjerina
Stálice 95 příspěvků 4 inzeráty 08.10.18 04:51

Pokud přibírá tak nebudit a je dobře, že si to v noci protahuje už sám, aspoň se vyspíte :)

Katjerina
Stálice 95 příspěvků 4 inzeráty 08.10.18 04:54

@Něha odsávačka není třeba, stačí trochu ručně odstříkat at prso povolí a pak už to jde

elinka90
Ukecaná baba ;) 2477 příspěvků 08.10.18 06:35

Nebudit já si dceru naučila na buzení a ještě ve 2,5 letech v noci vyžadovala mlíko. V noci se budila co 3 hodiny.

P4ja
Kelišová 5758 příspěvků 08.10.18 07:24

Řešila jsem stejný problém. Odpověď LP byla, pokud přibírá a pije dost. Tzn.mas za den 6-8 pocuranych plinek a cca 6-8 kojení, pak není třeba a buď ráda že se vyspíš. Prsa můžeš klidně jen rozmasirovat ve sprše. Jen pak moc nefunguje antikoncepce kojením a mně přišly měsíčky asi 3 měsíce po porodu. Protože malá klidně 6 hod vydrží.

stinga
Závislačka 3737 příspěvků 7 inzerátů 08.10.18 07:29

@Něha nebudit

BaMaK
Závislačka 2804 příspěvků 49 inzerátů 08.10.18 07:32

@Něha Nebudit :-). Když přibírá je to OK, buď ráda a užívej si pár hodin spánku v klidu.

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1689 příspěvků 08.10.18 08:00

Takový štěstí! Nebudit 8) Můžeš odstříkat i ručně trochu.. stejně se ti nejspíš prsa brzo přestanou tolik nalévat.

Leo44
Kecalka 113 příspěvků 08.10.18 08:03

Rozhodně nebudit. Naučíš si ho pak a už se nevyspis. já nebudila ani přes den. Malá krásně rostla. takže asi po třech hodinách jsem krmila cca 14 dní pak už ne.

nenivolnynick
Kecalka 494 příspěvků 08.10.18 08:03

Ne, vzhledem k tomu, ze treba za tyden ti muze vstavat co hodinu :lol:

G.a.b.c.a20
Kecalka 309 příspěvků 08.10.18 08:04

Nebudit.

Veru1987
Zasloužilá kecalka 668 příspěvků 08.10.18 08:23

Já nebudila ani v porodnici, už tam spala 7hodin v kuse (vynadali mi, že musím budit), stejně jsem nebudila, jen jim to vypsala do papíru. Přibírala. Kojili jsme i tak. POzději i odsávali, ale kvůli mým zdravotním problémum.

Ornwen
Závislačka 4360 příspěvků 08.10.18 08:26

Nebudit!!! Naucis ho to a jsi v pr…
Prso s zvykne. Kdyztak odstrikat rucne

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Marcus a Martinus už příští týden v Praze! Co musíte o koncertě vědět?

Norské sourozenecké duo Marcus a Martinus přijede už příští týden do Česka!... číst dále >

Ivo Rittig se vyšňořil k soudu kvůli tunelování, na cestu se posilnil Moëtem

Lobbista Ivo Rittig je dnes na soudním projednávání ohledně kauzy údajného... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >