Budou dvě nebo to je syndrom mizejícího dvojčete?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.07.19 20:59
Budou dvě nebo to je syndrom mizejícího dvojčete

Jelikož o mém těhotenství rodina ještě neví, budu anonym.
Co se týká dvojčat nevím téměř nic. Projizdim internet ale víceméně to, co hledám jsem zatím nenašla. Proto se ptám tu, je zde hodně maminek jo čekaly nebo mají. V 8 tt na UZ dvě dětičky, dvě srdíčka ale jedno pry o hodně menší. Dalsi kontrola mě čeká za víc jak týden. Holky kdo má zkušenost, může to být ještě ok nebo to druhé odejde? Četla jsem o tom syndromu mizejícího dvojčete. To může nastat i když už druhé má srdíčko? Vůbec ani nevím jestli jsou dvoj nebo jedno ale je tam jedna bublina s jedno bylo těsně schované za druhým. Je možné že ho lekar špatně změřil když bylo tak hezky schované a proto se mu zdálo malé? Dr jsem se v tom šoku nezeptala. :mrgreen: a teď mi to vrtá hlavou.Budu ráda za každou zkušenost, děkuji.

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.19 06:42
8o
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.19 10:42

Já měla na prvním ulz taky jedno o něco mladší (myslím že rozdíl byl 2 dni) a nyní jsem 33tt ale čekám dvojvaječné dvojčata. „Odejít“ může kdykoliv, prý do 10 TT se to stává nejčastěji. Ale stále je to lepší varianta když jedno zanikne a druhé se udrží.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.19 14:15
@Anonymní píše:
Já měla na prvním ulz taky jedno o něco mladší (myslím že rozdíl byl 2 dni) a nyní jsem 33tt ale čekám dvojvaječné dvojčata. „Odejít“ může kdykoliv, prý do 10 TT se to stává nejčastěji. Ale stále je to lepší varianta když jedno zanikne a druhé se udrží.

Já vůbec netuším jaká ale typuji že jedno :nevim: vím že po další kontrole budu moudřejší ale je to zkrátka šok. V rodině je nemáme. Doma už děti máme a kdyby měli do toho přijít dvojky, no mám strach. Pokud zůstanou obě, tak zůstanou…ale čekání ještě týden…nikdy by mě nenapadlo že zrovna mě řekne lékař že tam mám dvě deti :mrgreen: Manžel si to zatím nepřipouští.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.07.19 11:10

Ahoj,
jak to nakonec vypadá? Měla bych podobný dotaz, včera jsem byla na UZ a jsem v 8tt.
Máme tam dva plody, ale jeden je o dost větší než druhý a také má rychlejší srdíčko. Jeden má 2cm a druhý 1cm. Jsou jednovaječné.
Myslíte, že má šanci ten druhý zabojovat a dohnat ten první? Doktorka mi řekla, že se pravděpodobně jedná o Syndrom mizejícího dvojčete. Píšu sem, protože jsem nikde nic moc k tomu nenašla. V rodině dvojčata máme. Další kontrolu mám až za měsíc.

kačka39
Kecalka 437 příspěvků 13.07.19 11:22

Já si myslím, že to nic neznamená. Měla jsem tři, jedno bylo taky opožděný a o dost menší. Nakonec jedno zaniklo, ale nebylo to to menší, zaniklo jedno z těch dvou stejně vekých. Myslím v 11 tt. To menší bylo pořád menší a o 10 dní pozadu. To že byla malinká pořád a ve škole vypadala o 3 roky mladší nevím, jestli s tím souvisí. Nakonec to dohnala :lol: Být vámi, tak o tom nepřemýšlým. Nějak to dopadne, určitě dobře, zbytečně se tím stresujete.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.07.19 11:48
@Anonymní píše:
Ahoj,
jak to nakonec vypadá? Měla bych podobný dotaz, včera jsem byla na UZ a jsem v 8tt.
Máme tam dva plody, ale jeden je o dost větší než druhý a také má rychlejší srdíčko. Jeden má 2cm a druhý 1cm. Jsou jednovaječné.
Myslíte, že má šanci ten druhý zabojovat a dohnat ten první? Doktorka mi řekla, že se pravděpodobně jedná o Syndrom mizejícího dvojčete. Píšu sem, protože jsem nikde nic moc k tomu nenašla. V rodině dvojčata máme. Další kontrolu mám až za měsíc.

Ahoj ještě bohužel nevím až ve čtvrtek jdu na kontrolu a pořád hledám na internetu ale nic moc jsem nenašla. Jakto že jdeš až za měsíc? To je strašně dlouhá doba ale mně lékař asi víc hlídá protože jsem po ZT a mimoděložním. :nevim: My dvojčata v rodině nemáme a rodina to zatím ano neví že jsem těhotná natož že tam jsou dve :mrgreen: Napíšu ve čtvrtek po kontrole.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.07.19 11:49
@kačka39 píše:
Já si myslím, že to nic neznamená. Měla jsem tři, jedno bylo taky opožděný a o dost menší. Nakonec jedno zaniklo, ale nebylo to to menší, zaniklo jedno z těch dvou stejně vekých. Myslím v 11 tt. To menší bylo pořád menší a o 10 dní pozadu. To že byla malinká pořád a ve škole vypadala o 3 roky mladší nevím, jestli s tím souvisí. Nakonec to dohnala :lol: Být vámi, tak o tom nepřemýšlým. Nějak to dopadne, určitě dobře, zbytečně se tím stresujete.

Ale máš tedy asi dvojvaječné ne? Já četla že u jednovaječných by ten rozdíl být nemel :nevim:

kačka39
Kecalka 437 příspěvků 13.07.19 11:52

Jasně že dvouvaječné. U jednovaječných by to fakt bylo blbé. Ty máš jednovaječný?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.07.19 12:08

Já tomu moc nerozumím, mám už kartičku, kde mám první plod 8tt, druhý plod 7tt. Nevím, jestli je to podle velikosti? Na úplně prvním UZ před pár týdny byly dvě dutinky, ale ta jedna taková menší, našla jí jen jednou a téměř omylem.
Včeřa říkala, že mezi sebou nemají předěl a že jsou jednovaječná. Právě kvůli velikosti říkala o možnosti Syndromu mizejícího dvojčete.
Kontrola za měsíc, protože má nějakou dlouhou dovolenou, mám občas křeče v podbříšku tak na to piju Magnosolv.

Anonymní: budu držet palce ve čtvrtek, ať máš vše ok.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.07.19 22:18
@Anonymní píše:
Já tomu moc nerozumím, mám už kartičku, kde mám první plod 8tt, druhý plod 7tt. Nevím, jestli je to podle velikosti? Na úplně prvním UZ před pár týdny byly dvě dutinky, ale ta jedna taková menší, našla jí jen jednou a téměř omylem.
Včeřa říkala, že mezi sebou nemají předěl a že jsou jednovaječná. Právě kvůli velikosti říkala o možnosti Syndromu mizejícího dvojčete.
Kontrola za měsíc, protože má nějakou dlouhou dovolenou, mám občas křeče v podbříšku tak na to piju Magnosolv.Anonymní: budu držet palce ve čtvrtek, ať máš vše ok.

Děkuji. Doufamnze tobě to také uteče a bude vše ok :palec:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.07.19 22:21
@kačka39 píše:
Jasně že dvouvaječné. U jednovaječných by to fakt bylo blbé. Ty máš jednovaječný?

Já nevím, typuji že ano.Ja měla první kontrolu až v tom 8 tt aby bylo vše jasné. A to druhé bylo schované za prvním takže ho lékař ani moc neviděl. Zase kdyby byly dvoj tak asi nemůžou být takto schované ne? Ale já o dvojčatech moc nevim, zatím jen čtu na netu.Mam celkem nevýhodu, že ziji v zahraničí a v tomto směru to je s jazykem horší. Musim se naučit nové výrazy atd.

kačka39
Kecalka 437 příspěvků 14.07.19 09:39
@Anonymní píše:
Já nevím, typuji že ano.Ja měla první kontrolu až v tom 8 tt aby bylo vše jasné. A to druhé bylo schované za prvním takže ho lékař ani moc neviděl. Zase kdyby byly dvoj tak asi nemůžou být takto schované ne? Ale já o dvojčatech moc nevim, zatím jen čtu na netu.Mam celkem nevýhodu, že ziji v zahraničí a v tomto směru to je s jazykem horší. Musim se naučit nové výrazy atd.

Ty co se udrželi, tak byli taky schovaný za sebou. :nevim:

Váš příspěvek
Reklama