Budou se muset testovat i učitelé?

Anonymní
4.4.21 23:12

Budou se muset testovat i učitelé?

Zajímalo by mě, jestli se po otevření škol budou muset testovat i zaměstnanci skoly, případně kdo to bude zajišťovat…zda test dostanu v práci a nebo budu muset lítat na testovacím místo…Budou se muset testovat i očkovaní? A co když jako jedna z mála nebudu očkovaná…i přesto mi šéf musí zajišťovat testy?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
31
4.4.21 23:22

Ano, budou se testovat i učitelé. Nemusí ti co mají 14dní po druhém očkování (pokud si dobře pamatuju) a testy určitě zajišťuje škola jako každý jiný zaměstnavatel. Navíc když se budou testovat žáci, tak se s nimi zároveň snadno otestuje i jeden neočkovaný… Jestli teda bude nějaký návrat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1230
4.4.21 23:23

Tak pokud vím, tam povinnost testovat se ve veřejném sektoru mají všichni, takze předpokládám i učitelé, kteří budou chodit na pracoviště. Očkování po druhé dávce se myslím nemusí testovat nikde (ale jistá si tím nejsem, každopádně určitě kde dohledat). A organizace testování dle mě bude záležet na každé škole zvlášť. Ale podle mě se budou učitele testovat stejní testy jako žáci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52865
4.4.21 23:25

Musela jsem se tento týden testovat a byla jsem u vedení v kanceláři na test. Test jsem si provedla sama. Výsledek byl zapsán do určeného formuláře, který se odevzdával.
Testovat se budou všichni zaměstnanci škol, kteří nemají dva týdny po druhém očkování. Kdo máme splněno očkování, tak prý pak nemusíme. Po těch dvou týdnech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
4.4.21 23:30

Ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62830
4.4.21 23:34

Státní zaměstnanci už se testují, pokud nemají potvrzení o protilatkach.. To si dělají jako samoplatci s příspěvkem od pojišťovny. Ale testy jinak 1× týdne v práci :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46693
4.4.21 23:35
@Sadman píše:
Ne
:mrgreen:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52865
4.4.21 23:35

Očkování není povinné. Taky máme několik kolegů, že odmítli. Každý má možnost svobodné volby.
Jak to bude přesně u testů pro ně, tak to nevím.
Předpokládám, že si je u nás pravidelně vedení zavolá, ať příjdou do ředitelny na test. Jak mi volali tento týden, že musím mít splněno do 30. 3.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
830
4.4.21 23:36

Ano, testují se i učitelé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
830
4.4.21 23:37

Nebo abych to upřesnila-testují se všichni zaměstnanci školy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.4.21 23:40

Nám na poradě říkali, že testování povinné i pro nás. My už ani teď nesmíme do školy bez testu.
Platí 90denni lhůta od prodělání Covidu.
No a kdo má obě dávky očkování, tak po 14 dnech od druhé dávky také nemusí na test.
U nás má několik kolegyň Astru Zenecu a i ty budou muset být očkované, protože druhou dávku mají až někdy na konci května.

• Citovat
  • Nahlásit
2559
5.4.21 00:55

Dnes jsme dostali oficiální mail od vedení školy:… Č. j.: MZDR 47828/2020-26/MIN/KAN

Mimořádné opatření MZČR

Všichni zaměstnavatelé na území České republiky, kteří jsou podnikatelem nebo státním nebo národním podnikem a zaměstnávají 1 až 9 osob, smí nejpozději od 6. dubna 2021 umožnit svým zaměstnancům osobní přítomnost na pracovišti zaměstnavatele pouze za předpokladu, že zaměstnanec podstoupil v posledních 7 dnech RT-PCR test na přítomnost viru SARS-CoV-2, POC antigenní test na přítomnost antigenu viru SARSCoV-2 nebo na pracovišti zaměstnavatele preventivní test na stanovení přítomnosti antigenu viru SARS-CoV-2 prostřednictvím testu poskytnutého mu zaměstnavatelem, není-li v čl. VI stanoveno jinak, a jeho výsledek je negativní.

S výjimkou:
a) osob, které prodělaly laboratorně potvrzené onemocnění COVID-19, uplynula u nich doba izolace podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví, nejeví žádné příznaky onemocnění COVID-19, a od prvního pozitivního RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 nebo POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 90 dní, a
b) osob, které mají vystavený certifikát Ministerstva zdravotnictví ČR o provedeném očkování proti onemocnění COVID-19, a od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu podle souhrnu údajů o léčivém přípravku (dále jen „SPC“) uplynulo nejméně 14 dní, nebo od aplikace první dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu podle SPC uplynulo nejméně 14 dnů, a očkovaná osoba nejeví žádné příznaky onemocnění COVID-19.

U nás budou zaměstnanci testováni PCR testy, které zajistí vedení školy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4490
5.4.21 20:07
@martina.se píše:
Státní zaměstnanci už se testují, pokud nemají potvrzení o protilatkach.. To si dělají jako samoplatci s příspěvkem od pojišťovny. Ale testy jinak 1× týdne v práci :think:

A jaká by měla být minimální hodnota protilátek je uvedeno? :think: Myslím tím, co je bráno za dostačující hodnotu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62830
5.4.21 20:11
@Samy píše:
A jaká by měla být minimální hodnota protilátek je uvedeno? :think: Myslím tím, co je bráno za dostačující hodnotu.

Je tam hodnota nad 12, co je bráno jako prodelana infekce s dostatečným protilatkami, další test za 3 měsíce :think: já teď měla nějakých 79 :think: ale úplně detaily nevím, jen se mám za 3 měsíce hlásit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.4.21 20:15

A co když někdo neví že Covid prodělal?

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie