Budoucí maminky, jdete na nehrazený druhý screening?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.07.19 17:05
Budoucí maminky, jdete na nehrazený druhý screening?

Ahoj budoucí maminky, tak jsem absolvovala první velký UTZ a tam mi rovnou řekli, že druhý screening už pojišťovny neproplaci. Vím, že každá pojišťovna přispívá jinou částku, ale většina padla už za ten první screening.

Jsem docela naštvaná, protože u nás to stojí docela dost peněz. Tak se jen ptám anonymně a klidně mi i odpovězte anonymně, jestli na ten screening jdete? Není povinný, takže věřím, že by vás snad nikdo neukamenoval, ale za sebe asi říkám, že půjdu… prostě mi to nedá ale naštvaná budu dál :mrgreen:

Lotka

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
debra.morgan
Echt Kelišová 9476 příspěvků 08.07.19 17:10

Ano, byla jsem a nic jsem neplatila, doktorka mi řekla, že pojišťovna platí jen nějaké nakouknuti, ve smyslu, dítě žije, tak dobrý… a ne poradny screening, ona že dělá poradny, taky jsem tam byla přes 3/4 hodiny… ale šla bych ikdybych měla platit, je stejně důležitý neli důležitější jako ten 1.

Majinka7
Zasloužilá kecalka 884 příspěvků 08.07.19 17:10

Ahoj, to mi prijde nejake divne, ja za prvni platila s tim, ze mi to proplati pojistovna, druhy by snad mel byt zadarmo ne? ja na nej jdu az za tyden, ale pri predchozich dvouch tehotenstvich jsem nic neplatila.

janickaIII
Závislačka 4255 příspěvků 08.07.19 17:15

Taky mi přijde divné, že platíš oba. Já platila jen ten první. A ano šla bych na oba i kdyz bych je měla platit. Radeji usetrim jinde. Je tedy na pytel, že člověk do ZP odvede šílene peníze z platu a když pak potřebuje musí si vše platit, ale to je na jiné téma.

josslyn.n
Kecalka 376 příspěvků 2 inzeráty 08.07.19 17:15

Já na něm byla. První stál 1600 Kč s tím, že ho proplatí pojišťovna, druhý stál 600 Kč (2D s žádankou od lékaře, přičemž 3D by stál taky 1600 Kč) a ten už jsem si platila sama. Byla jsem v Profema v Praze.

Příspěvek upraven 09.07.19 v 09:44

Uživatel je onlinepikola
Generální žvanilka 21398 příspěvků 1 inzerát 08.07.19 17:15

A co to stojí vlastně?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.07.19 17:15

Byla jsem na obou v Genetickem centru, oba zdarma. Platili jsme si navic Prenascan v Honkongu

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.07.19 17:20

Jdu, taky jej budu platit, stojí u nás ve FN 850 korun, sestřička me na to při objednání upozorňovala, část mi zaplatí ještě pojišťovna z preventivního programu - něco málo zbylo po prvním screeningu. Máme objednané i fetální echo na dětské kardiologii - to je zadarmo na žádanku + jde tam se mnou i manžel a doufám že se konečně dozvíme pohlaví, někdy dělají i 3D fotku

Veveruska66
Povídálka 20 příspěvků 08.07.19 17:23

Platila jsem pouze za první screening 1000kc a další už mi bylo řečeno, že proplaci pojišťovna a nic jsme neplatili v Gennetu.

Uživatel je onlineka2ka
Neúnavná pisatelka 15380 příspěvků 08.07.19 17:25

Měla jsem ho zdarma a upřímně zaplatila bych si ho, kolik je hodně peněz?

Payus
Ukecaná baba ;) 1263 příspěvků 08.07.19 17:34

Ja na nej jdu, a vubec jsem se na cenu neptala. Ta me vubec nezajma, co me zajma, je zdravi prcka.

Uživatel je onlinepikola
Generální žvanilka 21398 příspěvků 1 inzerát 08.07.19 17:34

Jinak jestli se vám to zdá drahé, v Německu mě stál první cca 5000,– s krevními testy plus pak DNA test protože screening vyšel špatně cca 7500,–, druhý jsem kvůli riziku z prvního měla zdarma :mrgreen: Povinné tu není nic.

Aduš8
Kelišová 5231 příspěvků 08.07.19 17:36

Šla bych, protože na tomhle screeningu se odhalí skryté vady orgánů, které jsou třeba potřeba být operativně řešené hned po porodu a také vady plodů, které jsou třeba neslučitelné se životem. Osobně ho považuji za daleko důležitější, než ten první.

Aduš8
Kelišová 5231 příspěvků 08.07.19 17:38

@pikola ale screening(UTZ), bez krevního testu je zdarma, nebo? Já ani v jednom těhotenství neplatila ani jeden, žiju taky v Německu. Platila bych jen PraenaTest, kdybych o něj měla zájem.

ugluk
Hvězda diskuse 47003 příspěvků 08.07.19 17:40

Prvotrimestrální není hrazený, druhotrimestrální ano. Pokud nejdeš na nějaké extra specializované pracoviště. My šli, stálo nás to vč. specializovaného kardia 1000 Kč, ale třeba v mé porodnici by to udělali zadarmo.
Ale připrav se na to, že s narozením dítěte lítají podstatně větší částky, které stále rostou, čím je starší :)

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama