Budoucí švagrová neuznává naši rodinu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  01.05.18 11:07

Ahoj jak by jste si poradili s tím, když už teď víte, že vaše nastávající švagrová vás neuznává a nemusí (není to jen smyšlenka). Máme každá svůj svět, což plně respektuji a beru. Ona má ráda módu, šperky, líčení, já mám ráda zvířata, přírodu, práci na zahradě, výlety do přírody. Přiznám se, že šperky a móda mě moc neberou, ale že jsem šmudla jsem si vyslechla už i od rodiny. Kvůli tomu, že to mám jinak už jsem si vyslechla nepřímé vzkazky, že jsem autista a chodím po úsečkách. Když třeba přijedou s bratrem domů, nikdy kromě oběda za námi nepřijde. Nehledě na pozdrav při příjezdu nebo odchodu, pokud nepozdravím já tak se nic nestane. Sama si mě dala do přátel na FB, asi po půl roce si mě vyhodila. Zvali jsme ji s rodinou k nám, ale nikdy žádná odezva. Přitom jsme si nic neudělaly. Jak tohle napravit, stála bych o to s bráchou i s ní, zůstat v přátelském kontaktu. Jiné sourozence nemám. Díky za info

Reklama

Reakce:

Anonymní  01.05.18 11:13

Mám to dost podobně, ale z druhé strany. S bráchou se nevídáme, ale od rodičů vím, že je zdravý a má se dobře. Jeho partnerka vážně není můj šálek kávy. Je mi velmi nesympatická a i když vím, že to rodiče trápí, nechci si ji nijak pouštět do života. Není to asi uctivé, ale o lidech, s kterými se chci vídat, si chci rozhodovat sama. S tou situací co je u vás, nic udělat nemůžeš, maximálně se s tím smířit.

Sany80s
Kelišová 5880 příspěvků 01.05.18 11:37

Tohle se napravit nedá. Někteří lidé prostě nemají ani ten základ slušného chování.
Ale i pokud by ho měla, tak si uvědom, že pokud si nerozumíte, tak ani od slušného člověka nic víc, než formální vztah, nevynutíš. A formální vztah neznamená intenzivní vídání nebo láskyplné vztahy.

Wani
Ukecaná baba ;) 1927 příspěvků 01.05.18 11:53

Pokud jste si nesympatické, tak asi nijak :nevim: Já třeba mého švagra fakt nemusím, žije v úplně jiném světě, je podle mě i dost sobecký. Chovám se k němu slušně (asi i víc než on ke mně), ale pokud bych ho už nikdy nepotkala, vůbec by mi to nevadilo, naštěstí ho vídám málo. A sedět vedle něj u jídla, tak je taky o mé nervy, dospělý člověk, co jí jako prase (srká, mlaská, mlátí příborem do talíře). :roll:

Lalelale
Zasloužilá kecalka 913 příspěvků 01.05.18 11:55

Pokud tě ani nepozdraví, tak je to buranismus, i kdybys byla divoženka první kategorie. Jestli ti to dělá u vás doma na návštěvě, už bych ji nepozvala. Jinak až tě zase nepozdraví, tak bych chvilku počkala a pokud kolem tebe mlčky dál chodí a prostě ani nekvákne blbé ahoj, tak bych hodně nahlas výmluvně přede všemi řekla něco jako „AHOJ JANO!“ :lol: Jinak já bych ji neřešila, nemáš šanci se jí zavděčit, ona se rozhodla, že tě nebude mít ráda. Jen si dej pozor, at ti přes rodiče nezačně narušovat fungování s manželem. Řešila bych to hned, než si všichni zvyknou, že si to k tobě mohou dovolovat.

janablízka
Kecalka 103 příspěvků 01.05.18 12:01

Já mám něco podobného v rodině švagrová je také jak ty píšeš na modu, šperky, malování atd. Já jsem spíš sportovní kalhoty, tenisky výšlapy. Navštěvujeme se jen o narozeninách já ji beru takovou jaká je snažím se vycházet jak to jde.Aso stím také nic neuděláš.

cecetka
Kelišová 6884 příspěvků 01.05.18 12:04

Ne vzdy si clenove rodiny sednou. Asi to zname vsichni. S nekterymi se stykame vic, s jinymi treba jen o narozeninach a vanocich. Proste to tak je. Taky se nenutim vidat se s nekterymi vice, nez je nutne :oops:

Wani
Ukecaná baba ;) 1927 příspěvků 01.05.18 12:12
@janablízka píše:
Já mám něco podobného v rodině švagrová je také jak ty píšeš na modu, šperky, malování atd. Já jsem spíš sportovní kalhoty, tenisky výšlapy. Navštěvujeme se jen o narozeninách já ji beru takovou jaká je snažím se vycházet jak to jde.Aso stím také nic neuděláš.

A ty si myslíš, že je to jenom kvůli vzhledu? :think: To mi přijde jako blbost, prostě si asi nesednete povahově. :nevim:

svycarka
Kelišová 7310 příspěvků 01.05.18 12:20

Asi nenadelas nic :nevim: od manzela bratranec ma manzelku a ta rozhadala celou rodinu. Nikdo k nim nejezdi, prerusili veskere kontakty. a on skace, jak ona piska…

růžový achát
Závislačka 2938 příspěvků 01.05.18 12:31
@svycarka píše:
Asi nenadelas nic :nevim: od manzela bratranec ma manzelku a ta rozhadala celou rodinu. Nikdo k nim nejezdi, prerusili veskere kontakty. a on skace, jak ona piska…

Tak to asi píšeš o mojí sestře, ta nam udělala v rodině slušný peklo :cert:, ale už ji švagr prohlédl a rozvádí se :roll:

růžový achát
Závislačka 2938 příspěvků 01.05.18 12:43

Ja taky nejsem Buh vi jaka kamoška se dvěma švagřicema, jsme každa jina, jen se tomerujeme, ta třetí švagřice, to je ještě takove telatko, ale je moc fajn ;)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Dětské hrnečky pro 1 000 maminek. Získejte ten svůj!

Máme pro vás unikátní akci. Philips Avent rozdává maminkám na eMiminu 1 000... číst dále >

Poradna: Život v manželově domě je peklo

Vy podáte dotaz, my vám na e-mail pošleme odpověď s praktickými tipy. Rady... číst dále >

Články z Expres.cz

Jako neoficiální žena Janečka sklízí posměch, kdo je ale skutečná Lilia?

Máme se dobře a ukazuje to i fakt, že si víc než kdykoliv jindy můžeme... číst dále >

Rozhovor s Františkem Strakou: Nemít rodinu, dopadl jsem jako Pergl

František Straka (59) je bezpochyby jednou z nejzajímavějších postav českého... číst dále >

Články z Ona Dnes

Obchod se zdravím. Dokument odhalil nebezpečí alternativní léčby v Česku

Alternativní léčitelství se stále častěji stává poslední možností pro ty,... číst dále >

Vajíčka k snídani, chia k svačině. Potraviny, které zasytí na dlouho

Hubnete nebo se prostě snažíte udržet si váhu, ale kazí vám to mlsná, která... číst dále >

Reklama