Budoucnost - budu mít děti? Místo toho jenom rakovinu?

Anonymní
6.4.20 17:08

Budoucnost- budu mít děti? Místo toho jenom rakovinu?

Dobrý den, je mi 20 let
V mých 8 letech jsem byl operován kvůli nesestouplému varleti. Někde jsem se dočetl, že je kvůli tomu až 50krát vyšší riziko vzniku rakoviny. Docela se bojím, že se rakoviny nevyhnu. Kromě toho je možné, že jsem kvůli neses. varleti neplodný :,( mám přítelkyni a oba toužíme někdy mít děti. Tak bych potřeboval poradit, co dělat abych možnou neplodnost či zhoršenou plodnost nějak napravavil. Moje přítelkyně hodně touží po dětech a bojím se, že by mě kvůli případné neplodnosti opustila. :nevim:
A co se týče rakoviny tak mě zajímá jestli je nějaká prevence rakoviny varlat, jak se jí pokusit vyhnout. Děkuji každému za jakoukoliv radu, zkušenost apod.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1305
6.4.20 17:13

Udelej si spermiogram a pripadne nech zamrazit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
774
6.4.20 17:15

Doporučila bych navštívit svého lékaře, vše mu říct a on tě odešle dál. Pokud víš, že by mohl být problém už teď, tak máš velkou šanci aby lékaři poradili či pomohli. Vůbec se toho neboj

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58709
6.4.20 17:18

Zaplatit si spermiogram, pokud jsou tam živé, pro sichr zmrazit? Do budoucna se pak dají použít.. Nic není ztraceno :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.4.20 19:14

Muž měl/má něco podobného pravděpodobně v horší verzi. O neplodnosti jsme se dozvěděli ze spermiogramu, šli jsme na umělé oplodnění s dárcem.
O této nemoci jsem věděla od začátku a tušila, že bude problém. Kdyby ne, byla bych mile překvapena.
I tak máme dvě děti.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
6.4.20 19:36
@Anonymní píše:
Muž měl/má něco podobného pravděpodobně v horší verzi. O neplodnosti jsme se dozvěděli ze spermiogramu, šli jsme na umělé oplodnění s dárcem.
O této nemoci jsem věděla od začátku a tušila, že bude problém. Kdyby ne, byla bych mile překvapena.
I tak máme dvě děti.

Moc děkuji, dodržují zdravý životní styl, tak doufám, že bude vše v pořádku.. Váš manžel měl tedy také nesestouplému varle? A případně jestli se můžu zeptat do jakého věku měl neses. varle?..

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama