Budoucnost, děti - články a média

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.18 15:37
Budoucnost, děti- články, média

Dobrý den, na idnes článek Probuďte se, globální oteplování se utrhlo ze řetězu, varují vědci. Spousta daších podobných článků o stavu planety, sucho, migrace kvůli vodě apod. Já vím, že bych si neměla dělat starosti, sama to nevyřeším. Ale občas na mě spadne taková nálada, kvůli dětem, jak se tu jednou budou mít atd. Jak se s tím vyrovnat? Máte to taky tak tím, že jsme mámy?

Reakce:
radkka
Generální žvanilka 20808 příspěvků 08.10.18 15:40

Na mě to padlo po volbách :mrgreen:

To tak nemůžeš brát, před lety nikoho neplašilo globální oteplování, ale vesnici vypálili náckové… to je pořád něco, to bychom ty děti nemohly vůbec mít.

Tichošlápek
Extra třída :D 14713 příspěvků 08.10.18 15:43

Ne, nemám to tak. Žijeme v jedné z nejklidnejsich etap dějin, děti se snažíme co nejvíce finančně zajistit, kdyby neco, ale celkově ne - netrápí mne to tak, ze bych se s tím důkladněji zabývala. Btw anonym proč? To uz je soukrome info i to, ze se bojíme o budoucnost děti?

TMana
Ukecaná baba ;) 1146 příspěvků 08.10.18 15:44

Důvod k anonymu?
Já se snažím děti vychovávat k úctě k planetě, k přírodě. Ale to neovlivní, jak se chovají ostatní a že lidí je prostě moc.

Taače
Zasloužilá kecalka 526 příspěvků 08.10.18 16:12

Já teda ještě nejsem máma (až za pár týdnů :dance: ), ale taková témata mě strašila hodně, hlavně teda politika - u nás a v Evropě. Pokaždé, když se mi podařilo otěhotnět, jsem se stala uzlíčkem nervů a cítila jsem takové výčitky, že do takového bordelu přece nemůžu cíleně přivést dítě. A pokaždé to skončilo SP a jsem si jistá, že psychika na tom měla nemalý podíl. Pomohlo mi začít se řídit heslem „Čím míň vím, tím líp spím“ - smazala jsem facebook, přestala se o politice hádat, nesleduju zprávy,…a najednou se malé udrželo a já můžu volně dýchat :palec:

Samozřejmě mi to není lhostejné, ale už jsem se to naučila tolik nevnímat. Prostě dělám, co je v mých silách, abych měla čisté svědomí (neplýtvám vodou, nemám mrtvou zahradu, třídím odpad,…takové ty klasiky)

Nevím, jestli je to dobrá rada, ale fakt pomohlo se o problematice, která tě stresuje, prostě neinformovat - pro svůj vlastní klid :palec:

elena.78
Zasloužilá kecalka 915 příspěvků 08.10.18 16:20

Ano, já obavy o budoucnost Země mám.

rosmarine
Kecalka 208 příspěvků 08.10.18 20:06

Podrobne se klimaticke zmeny sleduji par let.(nejsou to stovky let). Nejsou proto k dispozici zadna relevantni data,ze k oteplovani skutecne dochazi a ze to tak zustane. Vedci vychazi pouze z vypoctu a predpokladu,pricemz do toho zahrnuji dopad cloveka na planetu -plasty,emise,ropu…
A nevim,jestli berou v potaz taky to,ze Zeme jede v nejakem cyklu prubezneho oteplovani a ochlazovani (mala doba ledova)
Nesporne ale je,ze lidstvo je stale premnozenejsi a decimuje planetu cim dal tim vic, Zeme si ale s lidstem nejspis poradi sama az nas bude mit jako zivocisneho druhu plne zuby.

Váš příspěvek
Reklama