Budoucnost vztahu a rodina s 35 letou zenou, ma to smysl?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
3.5.22 07:49

Budoucnost vztahu a rodina s 35 letou zenou, ma to smysl?

Ahoj, resim takove dilema, je mi 36, jsem bezdetny, rozvedeny muz. Chapu, ze uz mam svuj vek a chtel bych rodinu, preci jen mam na to uz svuj vek a do 40ti uz rozhodne chci mit deti. Aktualne mam pul roku 35ti letou partnerku, rovnez nema deti, mame rekl bych hezky vztah, cas spolu travime aktivne, cestujeme, oba zijeme zdrave, rozumime si, miluju ji. Trapi me ovsem jeji vek, vzdy jsem mel spis mladsi a vek nebyl zadny problem. Jenze kdyz se zamyslim, ma to vubec budoucnost? Kdyz pujde vse dobre, tak treba za rok zacneme uvazovat o rodine, pul roku snazeni, takze rodit bude v 38ti a to uz mi prijde docela hodne. Myslite, ze ma smysl udrzovat takovy vztah? Co bych mel delat na mem miste?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1141
3.5.22 07:55

Neměla by být spíš první otazka: je mi s ní dobře, chci s ní být? Přece děti nejsou na „příděl“, tak to nemusí jít vůbec, ale to nemusí jít ani u holky, co má 25 let. Tohle prostě dopředu nevíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2091
3.5.22 07:57

Rika chlap, kterymu by v te dobe bylo skoro 40 :lol: Vis, ze ty tvoje poklady taky nemladnou a dost dobre muzes mit problem s plodnosti ty? A pul roku snazeni, ses vtipnej. U paru nad 35 let muzou byt v norme i dva roky u zcela zdravych lidi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6718
3.5.22 07:59
@Anonymní píše:
Ahoj, resim takove dilema, je mi 36, jsem bezdetny, rozvedeny muz. Chapu, ze uz mam svuj vek a chtel bych rodinu, preci jen mam na to uz svuj vek a do 40ti uz rozhodne chci mit deti. Aktualne mam pul roku 35ti letou partnerku, rovnez nema deti, mame rekl bych hezky vztah, cas spolu travime aktivne, cestujeme, oba zijeme zdrave, rozumime si, miluju ji. Trapi me ovsem jeji vek, vzdy jsem mel spis mladsi a vek nebyl zadny problem. Jenze kdyz se zamyslim, ma to vubec budoucnost? Kdyz pujde vse dobre, tak treba za rok zacneme uvazovat o rodine, pul roku snazeni, takze rodit bude v 38ti a to uz mi prijde docela hodne. Myslite, ze ma smysl udrzovat takovy vztah? Co bych mel delat na mem miste?

No jsi docela sobec a take partnerku rozhodne nemilujes, kdyby jo tak toto neresis a jak vis, ze zrovna z tve strany nebudou problemy s plodnosti..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7246
3.5.22 08:00
@Anonymní píše:
Ahoj, resim takove dilema, je mi 36, jsem bezdetny, rozvedeny muz. Chapu, ze uz mam svuj vek a chtel bych rodinu, preci jen mam na to uz svuj vek a do 40ti uz rozhodne chci mit deti. Aktualne mam pul roku 35ti letou partnerku, rovnez nema deti, mame rekl bych hezky vztah, cas spolu travime aktivne, cestujeme, oba zijeme zdrave, rozumime si, miluju ji. Trapi me ovsem jeji vek, vzdy jsem mel spis mladsi a vek nebyl zadny problem. Jenze kdyz se zamyslim, ma to vubec budoucnost? Kdyz pujde vse dobre, tak treba za rok zacneme uvazovat o rodine, pul roku snazeni, takze rodit bude v 38ti a to uz mi prijde docela hodne. Myslite, ze ma smysl udrzovat takovy vztah? Co bych mel delat na mem miste?

Co bys měl dělat? Dat si facku. Ještě ze ty budeš ve 39 mladík a všichni te budou chtít :roll: tak buď ji milujes a rok sem tam je fuk nebo ne a nech ji at si najde normálního chlapa. Jsou ženy, které otěhotní hned a jde jen o to, aby se to dobre vyvíjelo. V mem okolí až na par výjimek otěhotní do 2-3 měsíců. S kým myslíš, ze je lepší mít dítě? S ženskou, které je 35, žije zdrave a sportuje nebo s nějakou, které je 28, ale v kondici tolik není. :think: Ale tak hlavně ze bude mlada ze jo :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26138
3.5.22 08:00

Jo, první dítě v 38 se může zdát hodně.
Mluvili jste vůbec o dětech? Chce nebo může vůbec? V jejím věku už to má nejspíš rozmyšlené, tak by bylo fajn si to říct navzájem, ať víte, do čeho jdete.

Ženský v tomhle věku už často na mateřství hodně pospíchají, nebo případně vlastně vůbec nechtějí. Je dobrý to zjistit dřív než za rok, dva ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.5.22 08:01
@řeřicha píše:
Neměla by být spíš první otazka: je mi s ní dobře, chci s ní být? Přece děti nejsou na „příděl“, tak to nemusí jít vůbec, ale to nemusí jít ani u holky, co má 25 let. Tohle prostě dopředu nevíš.

Souhlasim, deti na pridel nejsou, ale chci je, je to pro me dulezite. Aktualne je to jen pul roku, ale s dalsim casem bude tezsi a tezsi odejit. Navic ztratim dalsi cas. Je mi s ni hezky, to ano, zamiloval jsem se do ni jak maly kluk, ale to taky neni vsechno.

• Citovat
  • Nahlásit
2182

A ona je na tom jak? Chce děti? Pokud jo, tak to problém není ne? Na mě je to trochu vyšší věk, chtěla jsem děti brzy. Ale nikoho neodsuzuji, někdo neměl vhodného partnera, někomu to dřív nešlo. I tady je mnoho žen, co měli první dítě mezi 35- 40 a jsou spokojený. Znám osobně taky jednu pani co měla druhé dítě ve 38 letech a užívá si to mnohem víc než s prvním dítětem. Má druhé dítě o rok starší než svoje vnouče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
806

Problémy s plodností může mít i mnohem mladší žena, zatímco jiná je bez problémů plodná do 45. Samozřejmě ta mladší má na řešení svých problémů s plodností víc času a neplodná dítěchtivá čtyřicítka je průser jako vrata.

Řešila bych jen jedinou věc a to byste spolu opravdu měli probrat co nejdřív: jestli ty děti chcete, jestli je chcete spolu a jestli je chcete co nejdřív. Protože ona opravdu s tebou nejspíš má poslední šanci. Pokud se na děti cítíš „tak za pět let,” pusť ji. Kvůli ní, ne kvůli tobě.

Pokud se shodnete, že spolu chcete být a že chcete i ty děti, ať okamžitě vysadí hormonální antikoncepci (pokud bere) a po 3-6 měsících si nechá u gynekologa změřit AMH (ovariální zásoba) a vyšetření na PCOS (obojí antikoncepce zdárně maskuje). Nemusíte se hned snažit, používejte jinou antikoncepci, ale tohle jsou dva základní indikátory toho, že by tam mohl být průser.

A pokud tam ten průšvih bude, zhodnoťte si spolu, zda chcete jít do IVF. Protože mezi rozhodnutím, že do toho půjdete, a prvním pokusem (první ET nebo KET) uplyne zhruba rok. A pojišťovna vám přispěje cca 50.000 (zdaleka nepokryje všechno), ale jen do jejich 39. narozenin.

No a aby sis tolik nefandil, nech si i ty vyšetřit plaváčky. Abychom si tu nedělali starosti se špatnou stranou páru :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26138
3.5.22 08:03
@lilith1 píše:
No jsi docela sobec a take partnerku rozhodne nemilujes, kdyby jo tak toto neresis a jak vis, ze zrovna z tve strany nebudou problemy s plodnosti..

Neřekla bych, že to znamená, že partnerku nemiluje.
Jen pragmaticky uvažuje o rodině.
Já svýho partnera miluju až za roh, je bezdětný, a kdyby mě postavil před hotovou věc, že dítě chce, tak by byl velký problém. Já už určitě nechci. A nemá to nic společného s mojí láskou k němu :nevim: Je mi čerstvě 39 a ano, na dítě si připadám stará a rozhodně ho neplánuju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4262
3.5.22 08:05
@Anonymní píše:
Souhlasim, deti na pridel nejsou, ale chci je, je to pro me dulezite. Aktualne je to jen pul roku, ale s dalsim casem bude tezsi a tezsi odejit. Navic ztratim dalsi cas. Je mi s ni hezky, to ano, zamiloval jsem se do ni jak maly kluk, ale to taky neni vsechno.

Takže nehledáš partnerku, ale funkční inkubátor. Řekni jí to co nejdříve. To ty jí kradeš ten její čas…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8526
@Anonymní píše:

Jsi velmi ubohý. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26710
@Anonymní píše:

Tak neztrácej čas a najdi si dvacetiletej inkubátor…..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.5.22 08:06
@Mar__tanka1983 píše:
Jo, první dítě v 38 se může zdát hodně.
Mluvili jste vůbec o dětech? Chce nebo může vůbec? V jejím věku už to má nejspíš rozmyšlené, tak by bylo fajn si to říct navzájem, ať víte, do čeho jdete.Ženský v tomhle věku už často na mateřství hodně pospíchají, nebo případně vlastně vůbec nechtějí. Je dobrý to zjistit dřív než za rok, dva ;)

Ano chce mi deti, tohle mame ujasne hned od sameho zacatku. Deti mit muze, nevi o zadnem problemu. Jedinym problemem je snad ten vek.

• Citovat
  • Nahlásit
5290
3.5.22 08:07

Jestli vám je už tolik, tak snad už trochu “víte” a na dite nemusíte cekat další rok. Jestli to klape, klidně hned nebo za par měsíců :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat