Budu asi přenášet a jsem z toho na nervy

19.3.21 05:56

Budu asi přenášet a jsem z toho na nervy

Ahoj holky, dneska jsem 39+4, těhotenství v pohodě ale na porod jsem už připravená od 38 tt a furt nic, včera jsem byla na kontrole, malá na monitoru litá docela hodně ale prý je to dobrý a otevřená jsem na prst. Zatím to k porodu vůbec nevypadá a já už jsem na nervy, každý den je delší a delší a moje psychika se hroutí, jsem nervní a čím víc času můžu přemýšlet, tak se víc bojím porodu a to už mám jeden za sebou ale v 37 tt nečekaně..takze ve skrytu duše jsem si myslela, že půjde taky dřív a ono nic! Proto se asi začínám dostávat do depky :? V pondělí jdu na monitor a ve čtvrtek mi doktorka nabídla, že zkusíme Hamiltona, takže další nervy po přečtení o co vlastně jde, nevím jestli to chci absolvovat nebo odmítnout a nechat to na přírodě..mate některá podobnou zkušenost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1045
19.3.21 06:19

Však máš ještě víc jak dva týdny čas do přenášení, to je času celkem dost, abys porodila. :) A přenášet tě v dnešní době podle mě nikdo nenechá, neboj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75852
19.3.21 06:33

@Elizabethak Hele, vim ze se to blbe realizuje, ale cim vic budes nervni, tak tim mas vetsi sanci, ze to pozdeji fakt bude, tak se zkus uklidnit… Jinak me vsichni tvrdili asi od 37tt, ze to bude driv, ze do terminu nevydrzi a ditko je 40+6 vicemene prekotnym porodem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14151
19.3.21 06:41

@Elizabethak Chapu te. Jak ja byla stastna, ze syna ze me vytahli ve 40+5. On vubec nechtel jit na svet :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77
19.3.21 06:42

Myslím, že úplně zbytečný stres. Můžeš rodit klidně zítra. Míra otevření nemá na termín vliv ( v období termínu porodu). Kamarádka na porod připravená asi 4 týdny před porodem. Rodila teda o 14 dní dříve než byl termín. Já v pátek na kontrole, že to nevypadá vůbec a že když bude v pondělí nález stejný, tak mi naplánují vyvolávání porodu. U nás nechávají 10 dní po termínu, pak vyvolávají. No a v noci ze soboty na neděli kontrakce a navečer v neděli bylo miminko na světě. Jako to čekání mě taky nebavilo ale je krásné si užít poslední chvíle 2v1. Pak ti to bude chybět 😁. Jinak Hamiltona jsem si nenechala. Věřila jsem miminku, že to dáme :palec:. Ještě je čas. Zkusila bych nějaké babské rady. Ale věř, že pokud bude chtít, tak se bude držet :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1339
19.3.21 06:45

Stejně to nějak neovlivnis. Ikdyby jsi měla přenášet tak s tím nic moc neudělá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
794
19.3.21 06:59

Jako chápu ten poci čekat další dítě s vědomím, že předchozí už se narodilo tehdy a tehdy a toto stále ještě nic a další třeba ještě později, i když už u toho minulého bylo těžké zvládnout každý další den, noc, hodinu…a teď zjišťuji, že budu muset zvkádnout čekat asi ještě déle a tak dále… prostě těhotenství bývá k závěru náročné a hlava doufá, plánuje, počítá…, ale zkus věřit miminku, o přenášení se v žádném případě ještě nejedná..Jako je to fakt dlouhé, když je člověk nažhaven od toho ukončeného 38.týdne určitě a rodí klidně až třeba ke konci toho 42.tt…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62953
19.3.21 06:59

Proč depka? Máš být ráda, že donosis do termínu, neasi.. Hlavně se uklidní. Až uzraje, pustí se

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75852
19.3.21 07:06

@martina.se Tak v termínu uz davno je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.3.21 07:09

Já vím, že se mám uklidnit ale nějak mi to moc nejde, když už vlastně doktorka tlačí s hamiltonem..do toho otázky z okolí už už? Přes den je to ok, to tu hlavu zaměstnám ale večer se budím se strachem co když a mám nemám..jako totál rozharašené hormony, normálně jsem rozhodný člověk hned prostě vím co chci ale přijde mi, že jsem teď úplně mimo a všeho se bojím..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21164
19.3.21 07:16

Klid, vzdyť máš ještě čas.
Já byla dvojnasobna prenasecka (42+0tt a 41+5tt) a kdyby do mě neřízli, tak snad neporodím, i přes veškeré zátěžové testy apod.
Nejvíc mě vytáčelo okolí a otázky už??? A nejvíc mě uklidňovalo to, že jsem sledovaná lékařem a nemocnici, kterým důvěřuju. Taky lékař mě do ničeho netlačil, rozhodnutí nechával na mě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
277
19.3.21 07:40

Taky si to pamatuji, to čekání na konci :roll: už to chceš mít za sebou, viď?! Ale že to ráno na porod nevypadá, neznamená, že večer neporodis. Vlastní zkušenost. Dopoledne kontrola, 39+5, prý se nic neděje. Dítě bylo na světě v 22:30. Takže neboj, je to na spadnutí. Myslim ale, že se to neovlivní, žádné zaručené rady podle mne nefungují (ne všechny jsem zkoušela - pry naparovat zadek nad nejakyma bylinama :roll: :mrgreen: ještě člověk prijde k úrazu). Tak už jenom pevné nervy, ať ti to všechno dobře dopadne! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8945
19.3.21 08:01

@Elizabethak Vždyť máš ještě čas :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2333
19.3.21 08:30

Ahoj ja jsem 38tyden. Chapu to tvoje nekonecne cekani :zed: me tvrdili od 34tydne ze mala je nizko, otocena…ze do terminu nevydrzim a porad nic. Jo, taky mam jeste cas ale je to nekonecne :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1831
19.3.21 10:29

@Elizabethak Já tě chápu, že to chceš už asi mít za sebou, já také přenášela, domluvili jsme se, že ve 41 týdnů vyvoláme porod. No, dopadlo to tak, že v den nástupu do nemocnice jsem začala rodit.

Takže v úterý v 8 ráno byl nástup, já začala rodit v 5 ráno a porodila jsem ve středu, hodinu po půlnoci. A to taky vypadalo den předtím, že se vůbec nic nechysta. Zkus ještě vydržet, na Hamiltona bych šla, ale to už věc každé z nás.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat