Budu bezzubá?

Anonymní
16.2.21 06:11

Budu bezzuba?

Ahoj, mám od narození vadu zubu, nevyrostly mi špičáky. Jeden mléčný spicak mě permanentně trochu boli, dle doktora bude muset ven…to opravdu nejde zkusit zachránit? Chtěla jsem rovnátka, zuby vytrhnout a srovnat, ale bohužel cca 60-80tisic nemám, jsem na md se dvěmi dětmi.. neexistuje nějaké provizorní řešení, na pár let, než pujdu do práce? :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
16.2.21 06:45

Pracuji na ortodoncii. Provizorní řešení existují a ortodontická léčba v jedné čelisti u nás vyjde s kovovými zámky na 12 tisíc korun (ne Praha). Ageneze zubů jsou naprosto běžná věc. Řeší se buď ortodonticky nebo proteticky nebo kombinace, kdy orrodontista například vše připraví na implantáty. U nás léčba vyjde celkem v obou čelistech na cca 24 tisíc korun plus dva implantáty, na které posíláme za primářem místní stomatochirurgie. Cena cca 15-20 tisíc za implantát. Když to přeženu, jsme na 64 tisících, ale jak jsem psala, lze řešit často jen ortodonticky, nebo i provizorně speciálním zařízením, aby pacient nechodil s mezerami, než se vše připraví.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.2.21 06:53
@Anonymní píše:
Pracuji na ortodoncii. Provizorní řešení existují a ortodontická léčba v jedné čelisti u nás vyjde s kovovými zámky na 12 tisíc korun (ne Praha). Ageneze zubů jsou naprosto běžná věc. Řeší se buď ortodonticky nebo proteticky nebo kombinace, kdy orrodontista například vše připraví na implantáty. U nás léčba vyjde celkem v obou čelistech na cca 24 tisíc korun plus dva implantáty, na které posíláme za primářem místní stomatochirurgie. Cena cca 15-20 tisíc za implantát. Když to přeženu, jsme na 64 tisících, ale jak jsem psala, lze řešit často jen ortodonticky, nebo i provizorně speciálním zařízením, aby pacient nechodil s mezerami, než se vše připraví.

Děkuji za odpověď, mohu vědět odkud jste? Včera jsem psala poptávku do Rychnova nad Kněžnou, a bylo mi odpovězeno že se u dospělého začíná na 40ti tisíci lehká vada. Implantáty jsem to chtěla řešit až jako poslední možnost, mléčné zuby mám malé, myslím že by to mohlo jít srovnat rovnátky. Dále mi bylo řečeno že je to tak drahé, protože dospělým neproplaci pojišťovna práci, takže jsem jako úplný samoplatce.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.2.21 07:11

Zkuste třeba Hradec Králové a stomatologii při fakultě. Jen mě tak napadlo.

Naše děti chodí na podobnou kliniku jinde a tam jsou ty ceny podobné, jak se psalo výše.
Možná i menší, ale do osmnácti let se neplatí jednotlivé kontroly (tak nám to bylo řečeno, když se jedno dítě rozhodoval, jestli ano či ne).

• Citovat
  • Nahlásit
4372
16.2.21 07:34
@Anonymní píše:
Děkuji za odpověď, mohu vědět odkud jste? Včera jsem psala poptávku do Rychnova nad Kněžnou, a bylo mi odpovězeno že se u dospělého začíná na 40ti tisíci lehká vada. Implantáty jsem to chtěla řešit až jako poslední možnost, mléčné zuby mám malé, myslím že by to mohlo jít srovnat rovnátky. Dále mi bylo řečeno že je to tak drahé, protože dospělým neproplaci pojišťovna práci, takže jsem jako úplný samoplatce.

O jakých mléčných zubech to píšeš? Ty máš v dospělosti stále první zuby? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.2.21 07:35
@Anonymní píše:

Jsme z druhé strany republiky než je Rychnov nad Kněžnou. Na klinikách při nemocnicích, např. Hradec je to levnější, ale Hradec teď zrovna nedávno přišel o akreditaci, takže tam to nepůjde. Pátrala bych v menších městech..Jinak pojišťovna neproplácí práci ani dětem. Do roka se má situace pro pacienty navíc zhoršit a dospělí si budou léčbu hradit úplně bez přispění pojišťovny, takže bych opravdu nečekala. Je to už schválené, jen se čeká na datum, od kdyz to bude platit, ale tento rok to bude určitě…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.2.21 07:56
@berusa.m píše:
O jakých mléčných zubech to píšeš? Ty máš v dospělosti stále první zuby? :think:

Ano, špičáky

• Citovat
  • Nahlásit
13090
16.2.21 07:57

@berusa.m ja mam taky par mlecnych zubu. Geneticky, ma to i muj otec. Nektere drzej a misto jednoho uz mam implantat. Proste tam ten druhy zub nikdy nebyl

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3694
16.2.21 07:59
@Anonymní píše:

Lacinej kraj 8o mně v Plzni nabídli neviditelná za 80-90 a potřebuju 4 implantáty, jeden za c. 30 tisic. I draty rikal, ze vyjdou tak na pade…

Zakladatelko, mně nenarostly dole pětky stálé, o jednu šestku jsem kvůli tomu už přišla a druhá se mi taky drolí. Jiné řešení pro mě není, potřebuji zuby částečně přemístit a zatlačit atd… Vpředu je krive nemám, ale uvnitř prostě chybí. Ja do toho pujdu, neplatí se to najednou, taky jsem doma na rd, můžeš pockat, az budes v práci, ja uz čekat nechci, naopak uz jsem to mohla mit hotové a ted budu dva roky nosit rovnatka a pak čekat co s implantáty. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3694
16.2.21 08:01
@Anonymní píše:
Ano, špičáky

Ja měla dolní mléčné pětky snad do 23… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3694
16.2.21 08:02
@Anonymní píše:
Jsme z druhé strany republiky než je Rychnov nad Kněžnou. Na klinikách při nemocnicích, např. Hradec je to levnější, ale Hradec teď zrovna nedávno přišel o akreditaci, takže tam to nepůjde. Pátrala bych v menších městech..Jinak pojišťovna neproplácí práci ani dětem. Do roka se má situace pro pacienty navíc zhoršit a dospělí si budou léčbu hradit úplně bez přispění pojišťovny, takže bych opravdu nečekala. Je to už schválené, jen se čeká na datum, od kdyz to bude platit, ale tento rok to bude určitě…

Trochu off topic, ale s tim placením za kdeco si budeme muset zvykat, to ted začne frcet vzhledem ke kovidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4372
16.2.21 08:14
@Šarlota4 píše:
@berusa.m ja mam taky par mlecnych zubu. Geneticky, ma to i muj otec. Nektere drzej a misto jednoho uz mam implantat. Proste tam ten druhy zub nikdy nebyl

To jsem nikdy neslyšela. 8o Tak díky za upřesnění. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.2.21 08:18
@Oli.Lyon píše:
Trochu off topic, ale s tim placením za kdeco si budeme muset zvykat, to ted začne frcet vzhledem ke kovidu.

S tím souhlasím, ale vzhledem k tomu, že rovnátka do roka zdraží prakticky o polovinu pro dospělé mi přijde celkem kruté…zvlášť když člověk vidí, jak v tom našem kraji lidi nemají peníze. I když ve světě je to normální, že se na rovnátka nepřispívá, když je to vlastně estetika. Jinak jak tu psal někdo o neviditelných rovnátkách, tak ty indikace u nich jsou značně omezené a reklama velká. To stejné i cena. Platí se výrobci za to know-how- za ten software. Jinak ty folie nestojí prakticky nic. Je to dost neetické chtít za to tolik peněz a zvlášť u dětí. Ale to je na delší diskusi. Ve světě už bylo na společnost mnoho žalob. Hygiena s Invisalign musi byt naprosto perfektní po každém jídle, nebo se zuby velmi rychle zkazí, protože sliny zuby nemohou chránit. Pro děti dle mého nazoru naprosto nevhodné.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.2.21 08:21
@Oli.Lyon píše:
Lacinej kraj 8o mně v Plzni nabídli neviditelná za 80-90 a potřebuju 4 implantáty, jeden za c. 30 tisic. I draty rikal, ze vyjdou tak na pade…Zakladatelko, mně nenarostly dole pětky stálé, o jednu šestku jsem kvůli tomu už přišla a druhá se mi taky drolí. Jiné řešení pro mě není, potřebuji zuby částečně přemístit a zatlačit atd… Vpředu je krive nemám, ale uvnitř prostě chybí. Ja do toho pujdu, neplatí se to najednou, taky jsem doma na rd, můžeš pockat, az budes v práci, ja uz čekat nechci, naopak uz jsem to mohla mit hotové a ted budu dva roky nosit rovnatka a pak čekat co s implantáty. Držím palce.

Vím že se to neplati najednou, ale dat co 14 dní 2-3tisice, na to opravdu nemám :(, a vstupní konzultace 2800kc… Tak mi to bylo řečeno, koukala jsem ještě po okolí, a jiné město 550kc konzultace, a při doporučení od lékaře je to zdarma..zkusila jsem tam napsat, aspoň trošku orientačně cenu, a uvidíme no.. :?

• Citovat
  • Nahlásit
14463
16.2.21 08:35

Co zkusit fakultni nemocnici? Tam maji pomerne lidove ceny, jelikoz se na tobe uci..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat