Budu mít nárok na neschopenku a mateřskou?

Anonymní
5.6.13 19:40

Budu mít nárok na neschopenku a mateřskou?

Ahoj, omlouvám se za anonym.
16 let jsem pracovala - ihned týden po maturitě a celých 16 let u jednoho zaměstnavatele. Teď mně bylo 35 a zaměstnavatel zkrachoval, od května 2013 jsem byla na úřadu práce. Mám za sebou x let léčby neplodnosti a v květnu jsem také zjistila, že jsem zázrakem těhotná.. :dance:
Jinak vím, ze z pohledu neschopenky a mateřské i přes moji nonstop pracovní morálku smůla. A vzhledem k potratům jsem vysoce riziková těhotná a dle doktora mám jít na neschopenku při „sebemenším píchnutí u zadku“. Rychle jsem si sehnala práci a od června jsem zaměstnaná, sice trochu podraz, ale bez peněz bych být nemohla a už u pohovoru jsme se o riziku mého věku a těhotenství bavili, šéf bude v pohodě. Teď půjdu v červenci nebo srpnu na neschopenku, doktor na tom bude časem trvat. Myslíte, že s tím socka bude mít problém? Bude jim to nápadné? Budou mě nějak prověřovat? Ve firmě mám jenom měsíční zkušební lhůtu - dělají tam moji bratři a vedení firmy je miluje. Moc děkuji za rady. :arrow:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64457
5.6.13 19:45

Proč by socka dělala problémy? jsi řádně zaměstnaná, jsi. Že máš výhodnou smlouvu je jen tvé plus. Vůbec to neřeš… :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31692
5.6.13 19:56

Jaký problémy? :) pokud vím, tsk je to kždýmu úplně fuk, do práce můžeš nastoupit i jako těhotná, i když je velký riziko neschopenky, neudělala jsi nic nezákonnýho ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5345
5.6.13 20:17

Taky nevidím problém…a velká gratulace k těhu!!! :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24620
5.6.13 20:32
@Anonymní píše:
Jinak vím, ze z pohledu neschopenky a mateřské i přes moji nonstop pracovní morálku smůla.

To nechápu, jaká smůla? Normálně mateřskou mít budeš…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.6.13 22:15

Dekuji moc za reakce a za gratulaci k těhotenství.. :kytka:. Ja se totiz bala, protoze v me firme pred rokem takto prověřovali neschopenku po uraze. Ale toto je jiny pripad:-) Prosim, nevíte jeste z čeho se bude počítat neschopenka a mateřská? Z tohoto zaměstnáni nebo z toho předešlého?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.6.13 22:19

Dekuji moc za reakce a za gratulaci k těhotenství.. :kytka:. Ja se totiz bala, protoze v me firme pred rokem takto prověřovali neschopenku po uraze. Ale toto je jiny pripad:-) Prosim, nevíte jeste z čeho se bude počítat neschopenka a mateřská? Z tohoto zaměstnáni nebo z toho předešlého?

• Citovat
  • Nahlásit
120
5.6.13 22:28
@Anonymní píše:

Ahojky, tady máš něco kde se dočtš co a jak :)
http://www.nicm.cz/…-v-materstvi
http://www.cssz.cz/…aterstvi.htm

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat