Budu mít nárok na podporu v nezaměstnanosti?

Anonymní
30.7.19 13:25

Budu mít nárok na podporu v nezaměstnanosti?

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, když jsem byla zaměstnaná od září 2017 do června 2018, s tím že jsem v červnu měla neschopenku a zároveň mi končila smlouva a na neschopence jsem byla ještě pár dní po ukončení pracovního poměru a poté jsem se nechala zaměstnat jinde, kde pracovní poměr trval 364 dní, tudíž jeden den mi chybí, abych měla nárok na podporu v nezaměstnanosti. Ale za posledních 24 měsíců jsem důchodové pojištění odváděla více než 12 měsíců, mám na podporu teda nárok nebo ne? Jsem z toho zmatená. Na úřad práce jdu zítra, jen chci vědět na co se mám asi připravit. Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5936
30.7.19 13:26

Nepočítá se jen poslední zaměstnání ale počítají se všechna zaměstnání, tudiz nárok na podporu máš, ale tu ti vypocitaji z posledního zaměstnání

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3429
30.7.19 13:28

Snad ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4870
30.7.19 14:33
@Zumpa píše:
Snad ne.

Ošklivý žumpa lumpa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2235
13.11.19 16:22

Dobrý den,

Bude mít sestra nárok na podporu?
Dnes sestra dostala v zaměstnání výpověď ve zkušební době. Pracovní poměr trval 2 měsíce. Předtím byla cca rok vedená na pojišťovně, jako osoba celodenně pečující o dítě do 7 let věku. A předtím měla jen brigády (DPP), ale do výdělku do 10.000,– tak za ni nebylo nic odváděno. RD ji skončil v lednu 2018. Poté se vrátila (leden 2018) zpět do původního zaměstnání, ale musela po týdnu skončit jelikož firma se odstěhovala na druhou stranu republiky.

Má otázka zní, když se půjde zaevidovat na úřad práce, jestli bude mít nárok na podporu nebo na něco.
A co k tomu potřebuje.

Všem děkujeme za informace. A snad jsem to napsala alespoň trochu srozumitelně. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2235
13.11.19 16:59
@Dory22 píše:
Dobrý den,

Dnes sestra dostala v zaměstnání výpověď ve zkušební době. Pracovní poměr trval 2 měsíce. Předtím byla cca rok vedená na pojišťovně, jako osoba celodenně pečující o dítě do 7 let věku. A předtím měla jen brigády (DPP), ale do výdělku do 10.000,– tak za ni nebylo nic odváděno. RD ji skončil v lednu 2018. Poté se vrátila (leden 2018) zpět do původního zaměstnání, ale musela po týdnu skončit jelikož firma se odstěhovala na druhou stranu republiky.

Má otázka zní, když se půjde zaevidovat na úřad práce, jestli bude mít nárok na podporu nebo na něco.
A co k tomu potřebuje.

Všem děkujeme za informace. A snad jsem to napsala alespoň trochu srozumitelně. :mrgreen:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9185
13.11.19 18:07
@Dory22 píše:
Dobrý den,

A co k tomu potřebuje.

Všem děkujeme za informace. A snad jsem to napsala alespoň trochu srozumitelně. :mrgreen:

„Nutnou podmínkou pro nárok na podporu v nezaměstnanosti je mít odvedeno během posledních 24 měsíců důchodové pojištění minimálně za 12 měsíců.“
Když za ní nebylo nic odváděno, nebude mít nárok na podporu. Péče o dítě do 7 let se jako náhradní doba pojištění nepočítá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
428
13.11.19 18:26

Jestli mate odpracovano 12mesicu v kuse tak mate narok na podporu, jestli nemate odpracovano vam budou platit socialni zdravotni aspon neco!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3591
13.11.19 18:40
@frame píše:
Jestli mate odpracovano 12mesicu v kuse tak mate narok na podporu, jestli nemate odpracovano vam budou platit socialni zdravotni aspon neco!
  • nemusí být odpracováno 12 měsíců „v kuse“ (důchodově pojištěných), ale 12 měsíců celkem v průběhu 2 let
  • evidovaným na ÚP se nehradí sociální pojištění, jen zdravotní
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8824
14.11.19 15:35

Otázka je, kolik let je dítěti. Pokud je mu do 4 let, tak péče do 4 let se počítá jako náhradní doba zaměstnání.
Pokud jí ta péče dá 12 měsíců v posledních dvou letech, tak by mohla mít nárok.
Navíc by bylo vhodné, aby se přihlásila do 3 dnů po ukončení pracovního poměru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama