Budu mít nárok na PPM nebo ne?

Anonymní
31.8.20 10:12

Budu mít nárok na PPM nebo ne?

Dobrý den,
chci se zeptat. Dva roky jsem byla na žl, kdy jsem si neplatila nemocenské pojištění. Loni v. Červenci jsem už nastoupila na hpp-tudiz i podle ossz splňují podmínku 270dni na nárok na mateřskou.
Mám ale problém s tím, že od konce listopadu 2019 jsem nastoupila na neschopenku kvůli těžkému zánětu v zádech a jsem na ni doposud. Do dubna jsem se léčila se zády a v průběhu jsem zjistila, že jsem těhotná.
Bohužel jsem před touhle neschopenkou měla neschopnost ještě 3× (vždy to byl třeba týden max dva), později zjistili, že důvodem byl začínající zánět.
Ale v práci jsem byla všehovšudy necelých 5mesicu.

Je tedy vůbec šance, že mi mateřskou uznají nebo s tím spíš počítat nemám?
Z ossz mi napsali, že podmínku 270 dní splňují, ale že to pak záleží na komisi.
Zajímalo by mě jestli některá z vás má podobnou zkušenost.
Předem děkuji za odpověď.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24049
31.8.20 10:24

Nemocenska se nepočítá, pokud je v rámci trvajícího pracovního poměru. Bere se to jako bys pracovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5220
31.8.20 10:46

Pokud si stále zamestnana tak nárok mít budeš, je jedno jestli pracuješ a nebo si na neschopence. Ale asi si budeš muset požádat o prodloužení neschopenky, to asi mysleli to, že záleží na komisi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.8.20 10:51

Takže by nemělo vadit, že v tom roce a něco bylo víc neschopenek?
Mě termín vychází v listopadu, takže na mateřskou mám jít začátkem října, což naštěstí stíhám i abych si neschopenku prodlužovat nemusela

• Citovat
  • Nahlásit
24049
31.8.20 11:07
@Anonymní píše:
Takže by nemělo vadit, že v tom roce a něco bylo víc neschopenek?
Mě termín vychází v listopadu, takže na mateřskou mám jít začátkem října, což naštěstí stíhám i abych si neschopenku prodlužovat nemusela

nevadí. Já jsem poslední rok před porodem taky v práci moc nebyla (zato rok předtím 100% účast mimo řádné dovolené). Na mateřskou jsem šla v prosinci, a nemocenská byla 3 týdny na podzim, 2 měsíce v zimě, 2 měsíce v létě..něco úraz, něco problémy v těhotenství.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama