Budu mít opět mateřskou nebo jen RP?

Anonymní
12.1.20 09:26

Budu mít opět mateřskou,nebo jen RP?

Dobry den, uvazujeme, ze bysme sli do 3. ditete.. mame 2 holky a kdyby byl nahodou jeste ten chlapecek… :srdce: praci jsem mela pred prvni materskou na dobu neurcitou. Ted jsem na rodicaku s druhou dcerou a mam ji nahlasenou do 4 let, protoze neni zcela zdrava. Myslite, ze bych mela narok na materskou, kdybych na ni nastoupila az po te 4 lete rodicovske? Musim anonyme, protoze zatim jen uvazujeme a nechce byt od rodiny bombardovani.. Dekuji..

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1330
12.1.20 09:27

Záleží jestli si pořád zamestnana.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.1.20 09:31

@JancaS84 aha, chapu.. v praci mi budou drzet misto do dcerinych 3 let, pak uz nemusi. Ale kdybych v te dobe uz byla tehotna, tak by me asi nemohli vyhodit..?

• Nahlásit
  • Citovat
1330
12.1.20 09:35
@Anonymní píše:
@JancaS84 aha, chapu.. v praci mi budou drzet misto do dcerinych 3 let, pak uz nemusi. Ale kdybych v te dobe uz byla tehotna, tak by me asi nemohli vyhodit..?

Jako myslíš, kdyby ti povolili neplaceny volno po 3 roce a ty si mezi tim 3-4 rokem otehotnela?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3024
12.1.20 09:41

PRISPEVEK muzes brat klidne do 4 let, ale DOVOLENA je jenom do tretich narozenin. Mezi 3-4 rokem ditete to mas vyresene v praci jak? Jestli neplacenym volnem, tak narok na dalsi materskou budes mit, pokud na ni nastoupis do ctvrtych narozenin ditete. Jestli ti neplacené v práci nepovoli, a budes chtit byt dal doma, budes muset dat vypoved. A to uz pak samozřejmě narok na materskou mit nebudes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
201
12.1.20 09:42

@JancaS84 kdybych byla treba na zacatku dcerinych 3 let tehotna. z prace by mi predpokladam meli zavolat, jestli se hodlam vratit, nebo se ukonci smlouva.. reknu, ze jsem zase tehotna a nevim, co bude dal. Jestli je to nebude zajimat..? oni mi to prodlouzeni v praci asi nepovoli, ale za zeptani nic nedam.. chtela bych ten rozestup mezi detmi co nejdelsi, nejlepe ty 4 roky, protoze je s ni celkem prace..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11210
12.1.20 09:58

@Adrina1 No z práce ti volat asi nebudou, to musíš dát vědět ty jim, protože se předpokládá, že prostě po třetím roce dítěte nastoupíš zpět, jestli ne, musíš se s nimi domluvit ty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12159
12.1.20 10:06
@Pajka89 píše:
PRISPEVEK muzes brat klidne do 4 let, ale DOVOLENA je jenom do tretich narozenin. Mezi 3-4 rokem ditete to mas vyresene v praci jak? Jestli neplacenym volnem, tak narok na dalsi materskou budes mit, pokud na ni nastoupis do ctvrtych narozenin ditete. Jestli ti neplacené v práci nepovoli, a budes chtit byt dal doma, budes muset dat vypoved. A to uz pak samozřejmě narok na materskou mit nebudes.

Určitě mít nárok nebude? Kdyby už byla těhotná před třetími narozeninami, tak jsem si myslela, že i když dá výpověď, tak by se mohla vejít do ochranné lhůty. Nebo to tak není?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.1.20 10:06

@Adrina1 ty v prvé řadě musíš den po dceřiných 3.narozeninách nastoupit do práce. Nebo se domluvit, zda ti povolí ještě rok neplaceného volna. Pokud nepovolí, musíš buď nastoupit a nebo včas podat výpověď, abys nastupovat nemusela. Pokud budeš těhotná, taky tam musíš nastoupit/domluvit se na neplaceném volnu, na tom se nic nemění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7428
12.1.20 15:59
@Pajka89 píše:

Pokud bude pořád trvat pracovní poměr, tak nárok bude mít i po čtvrtých narozeninách. A po skončení pracovního poměru bude mít nárok, pokud už by v tu dobu byla těhotná a na PPM by nastoupila do 180 dnů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7428
12.1.20 16:02
@Anonymní píše:

Proč by tě oni vyhazovali, když překážka je na tvé straně a ty nemůžeš do práce nastoupit? Pokud se nedohodnete na neplaceném volnu a do práce nemůžeš nastoupit, musíš dát včas výpověď, aby výpovědní doba doběhla před třetími narozeninami nebo se musíš dohodnout se zaměstnavatelem na ukončení dohodou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama