Budu platit clo za zásilku z Číny?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

En.Joy
Kecalka 473 příspěvků 06.01.17 11:46
Budu platit clo za zásilku z Číny?

Ahoj, chci se zeptat, zda někdo máte zkušenost se zásilkami ze zahraničí. Jde mi balíček z Číny za cca 15 USD a nevím, zda se na to vztahuje clo a DPH? Myslím, že bývala hranice do 22 USD kdy jsou zásilky od těchto plateb osvobozené, ale nevím, zda to stále platí, případně zda se tato hranice nějak nesnižovala??

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Tunrida
Hvězda diskuse 47753 příspěvků 06.01.17 11:48

Nebudeš platit nic.

En.Joy
Kecalka 473 příspěvků 06.01.17 11:57

Děkuji!! :) To je dobrá zpráva! A platí tedy ta hranice 22 USD? chtěla bych si ještě něco objednat z aliexpress tak nevím, jak moc se můžu rozšoupnout :mrgreen:

Tunrida
Hvězda diskuse 47753 příspěvků 06.01.17 12:01

http://aliprodejna.cz/…a-dph-a-clo/

En.Joy
Kecalka 473 příspěvků 06.01.17 12:09

@Tunrida super! moc děkuji! :mavam:

renča.m
Zasloužilá kecalka 924 příspěvků 06.01.17 13:40

Ahojky, nechávám si posílat věci z Číny a neplatila jsem clo. :mavam:

En.Joy
Kecalka 473 příspěvků 06.01.17 14:18

@renča.m A DPH taky neplatíš? Já na tom webu co poslala Tunrida vyčetla, že při dopravě zdarma někdy celníci „určí“ cenu dopravy odhadem a pak výslednou částku použijí pro výpočet deaně/cla. Jakou s tím máš zkušenost? Já s „nákupy“ v číně teprve začínám, takže se takhle hloupě na vše ptám. Ale musím říct, že mě to opravdu nadchlo - pěkné oblečení za hubičku, poštovné zdarma a konkrétně na aliexpress super recenze od jiných nakupujících, takže je docela dobrá představa o kvalitě, velikostech atd. Co v číně objednáváš ty? a jsi spokojená?

renča.m
Zasloužilá kecalka 924 příspěvků 06.01.17 14:43

@En.Joy Ahojky, já si objednávám oblečení a kabelky zatím. DPH pokud vím tak by mělo být v ceně. Manžel to vždy platí přes účet a vždy tu částku za danou věc. Objednávám si u Aliexpressu a zatím jsem spokojená, opravdu kvalita a velikosti dobrý a vždy mě to sedí. :palec: :pankac: :mavam:

En.Joy
Kecalka 473 příspěvků 06.01.17 15:11

@renča.m no paráda!! jejich nabídka je naprosto uzasna, nevim co si vybrat dřív :-). díky moc za pozitivní info! :-)

Tunrida
Hvězda diskuse 47753 příspěvků 06.01.17 15:16
@renča.m píše:
@En.Joy Ahojky, já si objednávám oblečení a kabelky zatím. DPH pokud vím tak by mělo být v ceně. Manžel to vždy platí přes účet a vždy tu částku za danou věc. Objednávám si u Aliexpressu a zatím jsem spokojená, opravdu kvalita a velikosti dobrý a vždy mě to sedí. :palec: :pankac: :mavam:

DPH neni v cene.

renča.m
Zasloužilá kecalka 924 příspěvků 06.01.17 15:58

Ptala jsem se manžela a platíme pouze tu částku, která je uvedena třeba u kabelky. Možná se dph či clo platí u dražších věcí :nevim: :mavam:

En.Joy
Kecalka 473 příspěvků 07.01.17 09:11

@renča.m jasně. Já pochopila, jak to myslíš. A prosim Te, už sis objednávala třeba i dražší věci - nad 22 USD? A lze objednat i více věcí od ruznych výrobců nebo objednavas vzdy jen jednu věc? A za jak dlouho cca ti to přijde?

renča.m
Zasloužilá kecalka 924 příspěvků 07.01.17 12:41

@En.Joy Ahojky, ano nakupuji i nad 22 USD. Lze i objednat víc věcí od jiných výrobců, ale nepřijde ti to zároveň, ale postupně, aspoň u mě to tak je. Trvá to asi cca 3-6 týdnů. V úterý mi přišla mikina s kapucí a ještě čekám další mikinu a kabelku. Jinak tě informují, jak to se zbožím vypadá, ale je to anglicky a manžel si to vždy přeloží. :mavam:

En.Joy
Kecalka 473 příspěvků 07.01.17 23:39

@renča.m angličtinu mam v pohodě, už se tesim na nakupování!! :-) a ta mikina je pekna? Sedi ti? Moc děkuji za ty informace, jsem za ne ráda! :mavam:

renča.m
Zasloužilá kecalka 924 příspěvků 08.01.17 14:40

Ahojky, naprosto mi sedí je fialové barvy a líbí se mi, že má zvláštní střih a jinak zip na zapínání :dance:. Jsem zvědavá na další zásilky. :mavam:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Nádherná dcera Jiřího Dvořáka ze StarDance: Je kopií Scarlett Johansson!

Už jste viděli krásnou dceru herce Jiřího Dvořáka (51) a jeho exmanželky... číst dále >

15 let života v pěti taškách. Hokejista Tomáš Plekanec je zpátky doma!

Tomáš Plekanec splnil svůj slib a vrátil se do Česka. V úterý krátce po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >