Budu podávat daňové přiznání, i když je zisk 0?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

libuskavic
Povídálka 39 příspěvků 27.02.18 23:04
Budu podávat daň.přiznání,i když je zisk 0?

Milí diskutující, když je fyzická osoba podnikající na ŽL v situaci, že zisk za uplynulé období byl nula, musí vyplňovat a podávat daňové přiznání? Rozumí se tím, že nebyl ani jeden příjem, ani jeden výdaj, zkrátka nic. Stačí čestné prohlášení?

Jak je to: 1)pokud je živnost vedlejší příjem 2)pokud je živnost hlavní příjem, ale z jakýchkoliv důvodů, nebyl žádný zisk?

Event.jak to má s. r.o.?Pokud je společnost v uplynulém období zisk 0,musí podat přiznání? Nestačí v těcto případech jak u ŽL, tak u s.r.o.jen čestné přiznání? Děkuji vám :kytka:

Reklama

Reakce:

Hanula1212
Závislačka 4981 příspěvků 28.02.18 05:48

Tak povinnost podat přiznání není podle zisku, ale podle příjmů. Jaké byli ostatní příjmy? Zaměstnání? Pronájem? Určitě nebylžádný výdaj? Poplatky za vedení účtu? Zaplacená doména? Pokud ano, pak jsi ve ztrátě a povinnost podat máš. Pokud by povinnost podat přiznání nevznikla, stačí čestné prohlášení. Přehledy na socku a zdravku podat musíš. A je jedno, jestli bylo podnikání jako hlavní nebo vedlejší.
Co se týká s. r.o., tam je povinnost podat přiznání vždy.

zmrzka88
Stálice 94 příspěvků 12.03.18 14:36

@Hanula1212 Dobrý den, mohla bych se Vás zeptat, zda je nutné podávat daňové přiznání, když můj příjem za celý rok 2017 byl 2662,–? Zprostředkovávala jsem úvěry, žádné jiné náklady s tím spojené nebyly. Moc děkuji za radu :-)

Hanula1212
Závislačka 4981 příspěvků 12.03.18 18:20

Pokud byl příjem 2662,– není povinnost podávat přiznání. Přehledy na socku a zdravku se ale podat musí.

Markýz88
Nováček 3 příspěvky 13.03.18 17:51
Nárok na daně

Dobrý večer, chtěla bych se zeptat zda mám nárok na daně, když jsem za rok 2017 neměla nic odpracované, ale jsem zaměstanec. Marodila jsem od ledna do června pak jsem šla na mateřskou dovolenou a vždy uplatňuji hypotéku děkuji za odpovědi

Hanula1212
Závislačka 4981 příspěvků 13.03.18 20:20

@Markýz88 Jak to myslíš, „nárok na daně“? Pokud myslíš na vrácení, tak aby ti mohli něco vrátit, musí ti nejdříve něco srazit. A nemocenská, PPM ani RP nejsou zdanitelný příjem, takže se z nich žádné zálohy nesráží.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Je fotbal otázkou života a smrti? Je důležitější. A další NEJ hlášky ze světa i Česka

Trenér Liverpoolu Bill Shankly byl svéráz, a tak není divu, že pronesl jeden... číst dále >

Prokleté manželství Lály s choromyslnou fanynkou: Vydírání sebevraždou ho zlomilo!

Nezapomenutelný herec Ladislav Pešek se stal již v mládí hvězdou stříbrného... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když hrála, radši jsem uklízela, vzpomíná maminka tenistky Novotné

Je to přesně dvacet let od chvíle, kdy klekla na wimbledonský trávník a... číst dále >

Velká fotosoutěž na téma Léto v plavkách

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama