Budu reagovat na stimulaci při IVF s tímto nálezem?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Rožátko
Kecalka 140 příspěvků 01.06.19 09:24
Budu reagovat na stimulaci pri IVF s tímto nálezem?

Dobrý den,
Zajímá me zda jste některá měla podobný nalez z genetických testů a jak jste reagovali na stimulaci. Čeká nás IVF z důvodů PCO a manželova velmi špatného spermigramu.
Po přečtení teto věty z výsledků genetických testů jsem pochopila, ze nejspíš budu hůře reagovat na stimulaci gonadotropinu. Těmito hormony me bude dr. právě stimulovat a nejspíše dlouhým protokolem.
Prosím, která jste měla stejný nález a jak jste reagovali? K dr. jdeme az za 14dní, tak bych se ráda připravila předem. Jsou i jiné možnosti stimulace při IVF než jen těmi gonadotropiny? Říkám si, že přece nevyhodime tisíce za hormony, kde je veliké riziko, ze nebudu reagovat.
Budu moc vděčná za jakoukoliv vaši zkušenost. Snad se fotografie zobrazí v pořádku :lol:

Reakce:
Marlovee
Kecalka 280 příspěvků 01.06.19 10:55

@Rožátko Neboj, určitě ví co dělají, já to měla stejně, spermio katastrofa… Zvolili dlouhý protokol, holt vysoké dávky Gonalu (což bylo samozřejmě dražší), ale i přes všechny tyto komplikace se to povedlo napoprvé :dance: Tak držím palce :mavam: A už jsem zapomněla na nějaké peníze navíc, tak ti přeji, ať máte stejné štěstí jako my, hned napoprvé. :hug:

terrka83
Zasloužilá kecalka 884 příspěvků 01.06.19 17:57

Ahoj, tak přesně tuhle větu mám v genetickém testu taky. Na hormony nereaguju vůbec, a to na žádné. Do IVF jsme šli právě kvůli manželovu horšímu spermiu, a pak mi zjistili toto. Jenže u mě je problém ještě i v nízkém AMH. Hodnotu svého AMH a FSH víš? To je taky celkem podstatné.

Rožátko
Kecalka 140 příspěvků 01.06.19 19:00

@Marlovee děkuji za reakci. Snad to nebude tak zlé. Ale to se vlastně dozvím až pri stimulaci. Ale děkuji za tvé pozitivní věty. Budu věřit, že v tom všem co nás čeká bude i něco dobrého.

Rožátko
Kecalka 140 příspěvků 01.06.19 19:13

@terrka83 No, tvá zkušenost mě vůbec nepotesila. Bohužel nevím. Z hormonalniho profilu aami UTZ mi pouze řekl, že mám PCO. Víc nic. A z genetickych testů jsem se pak dočetla toto. Příští týden mam volat na vysledky schválení pojišťovny IVF a pak cca tyden na to bych již mela začít stimulovat a to 2.DC. Jakmile pujdeme k dr.na konzultaci ihned se ho na tuto věc budu ptát. Co to pro nás znamená. A to nám řekl, ze vzhledem k mému PCO nedoporučuje oplodněné vajíčko vkládat hned kvuli riziku hyperstimulacnimu syndromu. Ze ho na měsíc zamrazime a pak v dalším cyklu vložíme. Tak to bude asi zbytečné.

Jsem z toho taková nervózní. Už to, že podstoupime IVF je pro nás dost stresující. Zvláštní na tom všem je, že už jedno zdravé dítko máme. Povedl se nám během pár měsíců a nyní tohle. Dle doktora je to náhoda, ze malého vůbec máme.

Melodie91
Povídálka 21 příspěvků 1 inzerát 01.06.19 19:50

Me treba rekl jeden lekar, ze podle utz mam pco, ale podle amh a fsh to tak nebylo az mi jina doktorka z caru vysvetlila, ze mam neco, cemu se rika pco like, ze na utz mam hodne foliklu ve vajecnicich, ale hormonalne je to ok, takze pocitam, ze ty hodnoty hormonu jsem nejdulezitejsi… jinak hyperst. syndrom jsem mela hned po odberu a hruza…a bylo to tim, ze mi zas jina doktorka dala pred odberem ovitrelle, pritom jsem mela dostat neco jineho..

Marlovee
Kecalka 280 příspěvků 01.06.19 21:53
@Rožátko píše:
@terrka83 No, tvá zkušenost mě vůbec nepotesila. Bohužel nevím. Z hormonalniho profilu aami UTZ mi pouze řekl, že mám PCO. Víc nic. A z genetickych testů jsem se pak dočetla toto. Příští týden mam volat na vysledky schválení pojišťovny IVF a pak cca tyden na to bych již mela začít stimulovat a to 2.DC. Jakmile pujdeme k dr.na konzultaci ihned se ho na tuto věc budu ptát. Co to pro nás znamená. A to nám řekl, ze vzhledem k mému PCO nedoporučuje oplodněné vajíčko vkládat hned kvuli riziku hyperstimulacnimu syndromu. Ze ho na měsíc zamrazime a pak v dalším cyklu vložíme. Tak to bude asi zbytečné.Jsem z toho taková nervózní. Už to, že podstoupime IVF je pro nás dost stresující. Zvláštní na tom všem je, že už jedno zdravé dítko máme. Povedl se nám během pár měsíců a nyní tohle. Dle doktora je to náhoda, ze malého vůbec máme.

Taky jsem nešla hned na transfer, ale až na KET…

kytkalenka
Zasloužilá kecalka 833 příspěvků 01.06.19 22:00

@Rožátko já mam tyhle nahody, podle doktoru, doma dve a jedny je 10mesicu a cekali jsme na ni 5 let:-) obe deti se povedli ve chvilich kdy jsme skoncili v CAR po neuspesnych pokusech a tech diagnoz bylo…

Helca83
Ukecaná baba ;) 1155 příspěvků 06.06.19 16:47

@Rožátko Rada bych te uklidnila, take mi tohle nasli a byla jsem v kontaktu s holcinou, ktera to ma taky. Mela ale u IVF skvely vysledek, myslim ze 13 nebo 11 odebranych vajicek a IVFko podstupovala ted na jare. Nasly jsme k tomu snad jen to, ze obecne potrebujeme vyssi davku hormonu nez je prumer. Ale je samozrejme potreba vzit v uvahu i horm profil a AMH. U me doktor mluvil o Gonalu, a doporucene davkovani si nepamatuji, ale muzu pripadne dohledat…

Váš příspěvek
Reklama