Bulharsko - sporťák nebo golfky

1308
13.7.09 10:11

Bulharsko - sporťák nebo golfky

Ahoj holky,

blíží se nám pomalu odlet na dovču (letíme do Bulharska do Primorska) a já nevím, jestli sebou vzít jen golfky nebo spíš sporťák. Golfky máme Jané Carrera, sporťák Mutsy Urban Rider.

Malému bude 17 měsíců.

Vím, že s kočárkem můžeme zajet až před letadlo, kde ho musíme složit a oni ho dají dolů k zavazadlům. Pak by nám ho měli zase vyndat a dát k dispozici před letadle. Už jsme takhle před 2,5 lety letěli, ale staršímu bylo tehdy 22 měsíců, takže jsme jeli jen se Zappem a toho jsme složili do tašky. Bohužel jsme ho pak ale vždy dostali až s kuframa :-(.

No pro golfky u mě vede lehkost, že zaberou míň místa na pokoji (když se složí) a přeci jen jsou už po 2 dětech, takže nějaké šrámy už mají. Jen se bojím, že s nimi neprojedu na pláži s pískem a budeme je pak mít sebou jen místo jídelní židličky (pokud nebude k dispozici) nebo na procházky.
Mutsy má zase tu výhodu, že projede fakt vším, myslím, že v písku bude určitě také lepší. Mám k němu veliký koš, kam naskládáme spoustu krámů, třeba právě i na tu pláž. Navíc jídelní pultík, takže i super místo židličky. Ale je zase těžší, zabere víc místa na už tak malém pokoji, navíc je to můj miláček, takže jeho zničení na letišti by mě fakt mrzelo :-(.

Přemýšlela jsem i o tom, že bych kočárek před vstupem do letadla obalila tou potravinovou folií, aby jeho zničení nebo obouchání nebylo tak velké.. nezkoušel jste to někdo????

Jinak jsem diskuze o cestování i do Bulharska načetla :-). Vím, že lepší je sebou vzít plínky, jídlo už jí skoro normální, takže to nepotáhneme. Pak konvici, sunar, bazének. Stan na pláž sice nemáme ale zkusím se po něm taky někde kouknout.

Dík moc předem za váš názor a případně další postřehy.
Zuzka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
13.7.09 12:24

včera jsme se vratili z Primorska z 2,5l. synem.
Na plaz jsme teda kocar nebrali-meli jsme golfky,ale piskem neprojedes ani sportakem,navic tam neni moc chodnicku,my byli v Prestige City a tam se jde k mori pres duny jen po drevenem chodnicku,ale pak kus pres pisek.....kocar jsem bez problemu dala za pred letadlem a hned po pristani ho mela nachystany,nebyl problem…kdyz tak se ptej,co potrebujes…bylo to tam super!!Ela

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
13.7.09 13:18

určitě vem golfky. Byla jsem před třemi týdny v Itálii a taky před odjezem řešila tohle dilema - urban x peg perego pliko. Nakonec jsem vzala golfky a maximální spokojenost. Navíc malý (15 měsíců) chtěl skoro pořád chodit sám.

• Nahlásit
  • Citovat
6260
13.7.09 13:26

Ahoj, brala bych určitě golfky, jsou skladnější. Co se týče převozu letadlem, my letěli do Řecka, když bylo malé 10 měsíců a kočárek jsme měli v idgelitovým pytli. Potravinová folie je výborný nápad, určitě bych to příště udělala taky tak. Viděla jsem , jak nám kočár v Řecku letěl z letadla na plochu - prostě se s tím nepárali a házeli to dolů :twisted:
Jinak při nástupu to bylo v pohodě, dojeli jsme s malou opravdu až k letadlu, pri výstupu jsme měli štěstí, že zrovna tahali kočárky, když jsme sestupovali ze schůdků do přistaveného autobusu, takže jsem si kočár (doslova) vyhádala, aby mi ho dali hned. Jinak by přijel po páse.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1308
13.7.09 19:47

Holky, děkuji moc za odpovědi!
Tak vezmeme Carrery a bude. Máme mít severní pláž 150m od hotelu (Elo budeme v Belvedere), ale to by měl Toník zvládnout v pohodě dojít. Stejně chce pořád lítat nebo jezdit na motorce :-).

ELO budu ráda za všechny poznatky, co se vám v Primorsku hodilo, co jste vezli zbytečně nebo co ti chybělo. Děkuji předem. A chodili jste na severní nebo na jižní pláž? My máme blíž severní pláž, mají tam být prý zdarma slunečníky Alexandrie, se kterou jedeme, ale nevím, jestli si to lidi nezabírají už ráno před snídaní jako to bohužel občas bývá…

Kam jste chodili nakupovat?

Díky moc předem za odpovědi!

Zuzka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
13.7.09 21:54

AHoj,tady Ela :-) My meli pred hotelem jizni plaz, slunecniky se platily 3-5leva ( x 15 na Kc orientacne). Vyplati se spis ho koupit,stoji 10-15 leva novy v obchode.My meli plaz.stan a ten stacil. BEzva byl maly bazenek,jak zde holky radily,brali jsme ho na plaz,malej moc nechtel do more do vln,navic tam u brehu byly takovy maly potvory-rybicky nebo housenky nebo co a stipali trochu,kdyz jsem stala v klidu…taky bylo dost meduz,i velke tak 25cm…takze malej byl spokojenej v bazenku u stanu…tam jsme mu koupili maly clun za 10leva,to se mu libilo sedet tam a vozit se na vode......NAkupovani: neni tam zadny trh,jen male obchudky,nejvetsi vyber je na hlavni tride v obchode ARO,jinak my meli obchod i v hotelu,takze jsme nakupovali i tam…mali jsme hotelovy apartman s kuchyni a obyvakem,takze vareni v pohode,konvici sem nebrala,vse tam bylo…Vyzkousejte cinskou restauraci asi 150m od hlavni svetelne krizovatky,porce masa 700g, prilohu si dejte jen jednu,ma taky 700g,my si dali 2× maso a 1× prilohu,nechali si to pak zabalit a jedli to jeste dnes doma :-)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
13.7.09 22:29

tady jeste ELa. NAvic jsme meli jen boty do vody pro malyho,vubec jsme je nepouzili,chodil bez bot a libilo se mu to.Krem jsem mela pro neho Daylong 30 a ani trosku se nespalil,ani neopalil. Strev. potize,ze kterych jsem mela obavy se nekonaly a to malej jedl tu jejich zmrzlinu i jogurt. Mleko jsem kupovala krabicove vyrobene na Slovensku.Vodu jen balenou. VYzkousejte ty jejich male oprazene rybicky CAca, moc dobre k pivu - Zagorka - to maji taky moc dobre !! To pivo jako :-) Golfky jsme hodne vyuzily vecer,kdy jsme chodili na vecere do restauraci na hlav.tride,nas hotel byl az na konci Primorska smerem na Kitten,takze do centra to bylo 30min,takze kocar byl nutnost.takze tak…ev.napis,co te jeste napadne,odepisu,jak bude cas…
jedina neprijemnost bylo 3 hod zpozdeni kdyz jsme leteli do Burgasu…takze na hotelu jsme byli po 1h rano,coz bylo pro malyho hodne narocne.....zpet bylo zpozdeni jen 0,5hod…AHoj ELa

• Nahlásit
  • Citovat
11525
14.7.09 07:10

Dcera měla 15 měsíců a měli jsme golfky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1308
14.7.09 09:23

SATI - dík za reakci. My tedy také prubneme ty golfky.. Košík mají také docela velký a líp se složí a obalí folií :-).

ELO - super, dík moc za postřehy! To je k nezaplacení, když má někdo zkušenosti ze stejného střediska. Bazének mám napsaný, ten máme doma, stan nám půjčí kámoška. Botky do vody máme koupený, pro oba kluky. Takže snad to všechno zvládneme.
A co oblečení? Bylo v podvečer zima? Bylo to na dlouhé rukávy? Je mi jasné, že pokud počasí vyjde, tak přes den to bude pohodička, budem jen v plavkách, max v triku a šortkách. Ale večer nevím. Abych sebou nevezla zase zbytečně krámů :-). No ale máme limit 60kg (máme 3 letenky) + kočár, takže to je v pohodě.

My máme zatím plánovaný odlet z Prahy na 10,40, což je super. Sice do hotelu přijedeme až pozdě odpoledne, ale snad to půjde a Tonda bude v letadle spát. No s odletem od tama je to už horší (sice máme prodloužení o den), letíme v 1,40 z Burgasu. Takže počítám, že výjezd z Primorska bude mezi 9-10hod večer :-(. No ale snad to kluci zvládnou. A taky nevím, co tam budeme s dětma dělat půl dne, když budeme muset ve 12h opustit pokoj :-(. To je skoro na to si pronajmout ještě někde pokoj než se převlékat na záchodkách v hotelu :-/. No uvidíme, jak to domluvíme na místě..

Fakt moc dík za všechny tipy! Já si je pak napíšu na papír a vezmu sebou :-).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
14.7.09 13:38

TAdy Ela. Ad obleceni: mela jsem toho kupu,hlavne pro malyho,i punchochace,cepici,bundu,po zkusenosti z minuleho roku ze Sumavy,kde byla v cervenci zima jako na ALjasce…U more jsme nic ale nepouzili,porad jen v tricku,tilku a sortkach,ale nejvic nahaty s klobouckem…jen na vecer 3/4 kalhoty a mikinu.....pocasi bylo celkem ok,vetsinou polojasno,odpoledne se pak nekdy zatahlo a fucelo,ale i tak bylo teplo,ja chodila porad v kratke sukni a tilku,ani mikinu jsem neoblikla.....jo,ale hodili se destniky a plastenka na kocar,2× prselo zrovna kdyz jsme sli na jidlo do mesta…

• Nahlásit
  • Citovat
1083
14.7.09 14:27

Ahoj Zuzko, my byli v Primorsku loni, přesně touhle dobou a malému bylo akorát 15 měsíců, co se týče kočárku, měli jsme golfáče (Inglesina Zippy) a naprostá spokojenost, přesně jak psal někdo přede mnou, na pláž došel pěšky, stejně bys tam s kočárkem nedojela a aspoň se cestou trošku unavil, bydleli jsme v hotelu Nadja, který prakticky sousedí s Belvederem, takže spíš vám doporučuju severní pláž, budete to na ní mít blíž, slunečníky je pravda, že kolem desáté až půl jedenácté byli většinou zabrané, my jakož plážový povaleči a ráno čilý chlapeček, jsme neměli problém slunečník na pláži sehnat, jinak boty do vody, asi nejsou nutné, my tam byli 2× a neměli je ani jednou, jinak pro Honzíka jsme měli na pláž něco jako stan, ale nemělo to zadní stěnu (loňské léto prodávala ikea), takže tam krásně profukovalo, i když je světloučký zrzounek, mazala jsem ho 50+ a vůbec se nespálil.
Obavy byly z letu tam, protože mě polívala hrůza co budeme dělat, jestli třeba celou cestu propláče, vyřešili jsme to šalamounsky, před letem běhal Honzík celé dvě hodiny po letištní hale, pořád se chtěl vozit na jezdícím chodníku no a když jsme se dostali do letadla, před odletem mi usnul na klíně a celou cestu do hotelu byl moc hodný a usmíval se na všechny jak sluníčko.
S odletem je to tak, že musíš pokoj opustit do 14h (aspoň pokud se dobře pamatuju), ale pokud nemají plnou kapacitu, je možnost si pokoj doplatit do odjezdu, my takové štěstí neměli, celé odpoledne jsme se cákali u bazénu, večer večeře ve městě a pak si Honzík před odjezdem schrupnul na golfáčích a zvládl všechno bez problémů.
Hezkou dovolenou a hlavně pohodu. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1308
15.7.09 13:09

AMIR, ELO - děkuji moc za vaše poznatky. Hned je mi líp, fakticky :D.

Kdyby mě něco ještě napadlo, hodím dotaz. Jinak doufám, že si to užijeme my i dětičky.

AMIR - Toník také vstává většinou kolem 6h, takže na pláži asi budeme hned po snídani :-).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama