Reklama

Bulimie je po letech zpět!

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.09.18 23:10
Bulimie je po letech zpět!

Prosím o zachování anonymní. Holky, vyléčené bulimicky..poraďte. Už 4 rok jsem „čistá“ a poslední měsíc s ní zase bojují. Dneska už 8*. Začínám být podrážděná, unavená, nechodím ven. Vím přesně co byl spouštěč. Před čtyřmi lety jsem podstoupila bariatrickou operaci, jenže žaludek se po letech zase roztáhl a začínám opět přibírat. Jsem zoufalá. Zase cvičím několikrát denně, mezitím zvracim. Musím to zastavit, ale je to silnější..objevila se vám po letech a zase zmizela? :,(

Reklama

Reakce:

Emimin7
Echt Kelišová 8094 příspěvků 07.09.18 23:52

Bulimie je psychicka porucha. Mela by ses predevsim obratit na odbornika.

pazitka
Kelišová 5870 příspěvků 08.09.18 07:26
@Emimin7 píše:
Bulimie je psychicka porucha. Mela by ses predevsim obratit na odbornika.

to zakladatelka urcite vi.. ale pta se na zkusenosti tech, co to zazily/zazivaji..
nastesti zkusenost nemam- ale vim, ze anorexie se hodně vraci, takze bulimie asi taky.. hodne sil!

ludmilaadamkova
Zasloužilá kecalka 932 příspěvků 08.09.18 07:31

Tak jako u jakékoliv psychické poruchy či závislosti je vždy možnost navrácení. Není to o tom že se člověk vyléčí a je do konce života v pohodě. V podstatě jsi do konce života „abstinující bulimičkou“. Roky můžeš být v pohodě, ale když se stres či nějaký spoustěč zařadí do tvého života a ty to přestaneš zvládat, můžeš opět zklouznout k berličce a v tvém případě je to bulimie. Nejdřív bych se zaměřila na stabilizaci denního režimu, snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře, popřípadě druhá večeře. Abys měla vyrovnanou hladinu cukru hormonů a všeho, neměla vlčí hlad a nenutilo tě to fyzicky sníst větší množství jídla najednou a odstranění důvodu proč jsi zklouzla zpátky k berličce.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.18 07:36

Je to boj na dlouhou trať, to je jasné. Neteř má roky tento problém. Občas je to lepší a už to vypadá, že je O.K., jindy se stav zase zhorší. Také se střídají stavy anorexie a bulimie. Je to jako na houpačce. Opravdu bych opět vyhledala odborníky a nechala se případně hospitalizovat. Ona je ta PPP svině a doráží hnusnými myšlenkami pořád dokola. Neteř také pořád cvičí, jednou byla už s 35 kg na pokraji života a smrti. Ležela na JIP, měla po celém těle modřiny, vypadávaly jí vlasy po hrstech, nemohla do sebe dostat ani kousek pevné či kašovité stravy. Všechno jí škrábalo v krku a tlačilo v žaludku. Spolupacientka si dokonce sama vytrhala infuze, aby jí do žíly nic neteklo, aby neztloustla. Neteř se odmítala i mazat krémem, aby se jí ta mastnota nedostala pod kůži do těla a o gram nepřibrala. Je to strašné psychické onemocnění, ze kterého se člověk moc špatně vlastní silou dostává.

Emimin7
Echt Kelišová 8094 příspěvků 08.09.18 09:19

Jde to resit i medikaci. Pokud ted neberes, premyslej o tom.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.18 20:54

Ano, mela jsem PPP v puberte a pak byl 13 let klid. Pak prisly tri tehotenstvi za sebou s velkym pribiranim. V tom tretim jsem byla na nervy a byla schopna po uspani deti snist 2 studentske pecete na posezeni a bohuzel jsem pak i zvracela:-( Ale cca 1× za 14 dni. Obecne je pro me rizikove drzet jakekoli diety, navic s trema zlobidlama, je tam tendence se futrovat vecer a neznam pak zadnou miru. Nastesti uz jsem temer na sve vaze. Zuby me hodne odrazuji od zvraceni, ted uz si jich vazim a nechci je vic huntovat, nechci mit v padesati klapaky. Je to nutkave jednani, rozumim ti. V te puberte me zachranilo nove sebevedomi, novi pratele, prestala jsem resit vahu a diety a behem 2 mesicu zhubla 15 kilo. Byl to zazrak ktery dodnes nechapu. Prestala jsem po x letech drzet dietu a tim padem se i prejidat a slo to dolu samo.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama