Bulka na noze u psa - rakovina?

2024
6.12.18 12:23

Bulka na noze u psa - rakovina?

Mame 10 mesicni stene norskeho buhunda. V nedeli jsme si vsimli, ze na zadni noze ma takovou jakoby odreninu, ktera krvaci, nevedeli jsme, kde se to tam vzalo, protoze jsme si nevsimli, ze by se na prochazce nejak poranil. Tak jsme ho radeji vzali v utery k veterinari. A ten rekl, ze je to bulka (a v to utery to bylo vetsi nez v nedeli, kdyz se zamyslim). A ze to nevypada vubec dobre, ze by to mohla byt i ta nejhorsi mozna varianta :,( odebral vzorek tkane na cytologii a do tydne budeme mit vysledky, ale mame moc strach.
Zda se nam, ze to od uterka zase porostlo a obcas to krvaci. Je to takove kulate, doruzova. Jinak se chova jako vzdy, je hravy, zere normalne, akorat teda poslednich par tydnu chodi celkem zvlastne na zachod. Vzdy na ranni prochaze jde tak 5× a prvni stolice je normalni ale pak ridsi a ridsi, a ta posledni az tekuta (a trochu dozluta). Tak uz se bojime, aby to fakt nebyla rakovina, a aby to nemel uz nekde v jatrech/strevech… Veterinar se moc pozitivne netvaril, kdyz to videl a chce to odstranit tak jako tak, at uz to bude zhoubne nebo ne. Dal nam i nejake leky na prujem.
Nema nekdo podobnou zkusenost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2030
6.12.18 13:09

Nepotesim; nase fenka, pote co mela projevy jako vase stene, tak s nami byla uz jen asi 2 tydny a pak jsme ji museli nechat uspat :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.12.18 13:26

@hani28 tak předně každá bulka nemusí být nádor a už vůbec ne zhoubný. počkala bych na výsledky a pak uvidíte. Může to být i něco zadřeného, co se tam podebralo/zapouzdřilo a hnisá to, určitě bych neplašila.

Jinak já mám bohužel s bulkou u psa zkušenost a ne dobrou - naší fence bylo 14 když jsme jí našli růžovofialovou bouli na břiše u třísel (dělali jsme jí „letní sestřih“, do té doby to bylo skryté pod chuchvalci srsti). Nekrvácelo to, ale bylo to ošklivé na pohled, probarvené, bolestivé jen při určitém doteku, veterinářem byl potvrzen nádor s tím, že při takové velikosti (navrch koukalo cca 2×2cm většina byla uvnitř) je v podstatě jistota, že to není jediné postižené místo.

Řešením byla operace v celkové anestezii bez jistého výsledku (vzhledem k umístění dalším ložiskům) a s rizikem úmrtí na stole (stará s dalšími zdravotními problémy), následná rekonvalescence s omezení hybnosti , tj. neustále límec, protože by si to jinak vylizovala a těžko by se to hojilo (nikdy žádný obvaz/náplast nenechala na místě).
nebo to nechat být, jak to je, s tím, že to skoro na 100% praskne a bude třeba to udržovat v čistotě, masti, převazy, k tomu opět límec dokud by to „nevyhnisalo“
nebo varianta uspat … vzhledem k tomu, kolik jí bylo a že už jí trápilo asi 6 dalších jiných zdravotních problémů, rozhodli jsme se jít touto cestou :( dost jsme to obrečeli, ale jsem přesvědčená, že držet jí tu dýl by bylo trápení

• Citovat
  • Nahlásit
2024
6.12.18 14:52
@Helca83 píše:
Nepotesim; nase fenka, pote co mela projevy jako vase stene, tak s nami byla uz jen asi 2 tydny a pak jsme ji museli nechat uspat :,(

To je mi lito, je to hrozne :,( A kolik ji bylo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2024
6.12.18 14:58
@Anonymní píše:
@hani28 tak předně každá bulka nemusí být nádor a už vůbec ne zhoubný. počkala bych na výsledky a pak uvidíte. Může to být i něco zadřeného, co se tam podebralo/zapouzdřilo a hnisá to, určitě bych neplašila.

Jinak já mám bohužel s bulkou u psa zkušenost a ne dobrou - naší fence bylo 14 když jsme jí našli růžovofialovou bouli na břiše u třísel (dělali jsme jí „letní sestřih“, do té doby to bylo skryté pod chuchvalci srsti). Nekrvácelo to, ale bylo to ošklivé na pohled, probarvené, bolestivé jen při určitém doteku, veterinářem byl potvrzen nádor s tím, že při takové velikosti (navrch koukalo cca 2×2cm většina byla uvnitř) je v podstatě jistota, že to není jediné postižené místo.

Řešením byla operace v celkové anestezii bez jistého výsledku (vzhledem k umístění dalším ložiskům) a s rizikem úmrtí na stole (stará s dalšími zdravotními problémy), následná rekonvalescence s omezení hybnosti , tj. neustále límec, protože by si to jinak vylizovala a těžko by se to hojilo (nikdy žádný obvaz/náplast nenechala na místě).
nebo to nechat být, jak to je, s tím, že to skoro na 100% praskne a bude třeba to udržovat v čistotě, masti, převazy, k tomu opět límec dokud by to „nevyhnisalo“
nebo varianta uspat … vzhledem k tomu, kolik jí bylo a že už jí trápilo asi 6 dalších jiných zdravotních problémů, rozhodli jsme se jít touto cestou :( dost jsme to obrečeli, ale jsem přesvědčená, že držet jí tu dýl by bylo trápení
:,( ta bulka je prave tak cca 1.5cm…ale nezda se, ze by ho bolela. Ani kdyz mu na to sahneme, ani si to nijak nekouse, nedrbe..
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4570
6.12.18 16:13

Může to být nezhoubný lipom, ale také mastocytom. U mastocytomu je průvodním příznakem i řídká stolice…ale je zase fakt, že tento typ nádoru je typický pro starší psy.
Doufám, že to bude v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2030
6.12.18 21:15
@hani28 píše:
To je mi lito, je to hrozne :,( A kolik ji bylo?
Hodne, asi 13 nebo vic, ona byla po babicce a nikdo si presny vek nepamatoval… vzali jsme si ji domu po babiccine smrti, na zaslouzeny “psi duchod” a jeste jsme ji meli asi 3 roky, nasi si ji zamilovali, tata ji udelal i vytapenou boudu :) Drzim palce at se Vase stendo uzdravi :andel:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
373
7.12.18 13:36

Moje fenka mela ted na noze lipom a pred tremi lety mastocytom nad okem, nejmirnejsi varianta zhoubneho nadoru, vyndali to a je v pohode. Je jí skoro deset. Nehazej flintu do zita, jeste nic nevis :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2024
13.12.18 13:07

Tak nastesti je to nezhoubny nador :) doporucili nam to odstranit, protoze to porad krvaci/hnisa a hrozi infekce (jinak by to mozna zmizelo samo ale tak za 3 mesice pry). Tak jde pristi tyden na operaci. Radsi at to vyndaji at je pokoj. Prujem s tim spojitost nema. Tak jsme si oddychli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
373
14.12.18 10:39
@hani28 píše:
Tak nastesti je to nezhoubny nador :) doporucili nam to odstranit, protoze to porad krvaci/hnisa a hrozi infekce (jinak by to mozna zmizelo samo ale tak za 3 mesice pry). Tak jde pristi tyden na operaci. Radsi at to vyndaji at je pokoj. Prujem s tim spojitost nema. Tak jsme si oddychli.

Tak super :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.12.18 11:47

@hani28 mám radost i za vás :hug: :potlesk:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu