Bulka u oka u miminka- dermoidní cysta

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.18 21:21
Bulka u oka u miminka- dermoidní cysta

Ahoj, chtěla jsem moc poprosit, máte někdo zkušenosti s bulkou u oka u miminka?
Naše malá má pět měsíců a má ji tam skoro měsíc. Byli jsme na kožním a UZ, prý to vypadá jako dermoidní cysta, ale s otazníky ve zprávě.. I podle doktorky, máme to sledovat a přijít příští rok, jakože nález celkem běžný ( :think: ), ale i tak mi to nedá být v klidu a raději bych ji nechala vyříznout. Máte někdo s podobným zákrokem zkušenost?

Prosím o anonym, děkuji :kytka:

Reakce:

Betula
Ukecaná baba ;) 1507 příspěvků 09.09.18 10:15

Ahoj, byli jsme na zákroku letos v červnu. Dceři bylo 4 a 3 měsíce. Bouličku měla viditelnou tak rok. Měli jsme štěstí, že dcera výborně spolupracovala, nechala si kapat do očí, dobře snášela narkózu a hladovku před operací.
U miminka je dost nepříjemné to nejedení a nepití před operací a po operaci, zažila jsem se synem a nenajedené mimiko prostě pláče a moc nepomůže ani chování a nošení.
S námi na tu cystu byla hospitalizována partička dětí se stejnou diagnózou od cca roku. Né všechny byly v pohodě, někdo hůř snášel premedikaci, někdo po narkóze zvracel, nebo nespal a plakal, někomu byl problém kápnout do oka.
Jinak v Motole nás přijali ve čtvrtek dopoledne vyšetřili a hospitalizovali nás. Odpoledne jsme mohli pryč z oddělení - šli jsme na místní hřiště. V pátek dopoledne zákrok a v sobotu dopoledne domů. Na zrak cysta neměla vliv, viděla dobře.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.18 13:47

@Betula dcera je velká šikulka! :srdce: Opravdu, neznám dítě co by si nechalo kápnout do oka. Vlastně i já bych s tím měla problém :lol: ;) jinak moc děkuji za odpověď. A jinak, jak myslíš, že zvládla tu anestezii a tak? Dělali to pouze v krátkodobé, že? A stehů má kolik? Ještě bych se ráda zeptala jakou měla tu bulku na dotyk? Děkuji :kytka:

Betula
Ukecaná baba ;) 1507 příspěvků 09.09.18 21:39

Ještě na pokoji se asi půl hodiny před odvozem premedikovalo Midazolamem, dcerka vypila roztok. Je to oblbovák, děti jsou spavé. Dcera si dlouhé minuty fascinovaně prohlížela svoje ručičky. Rozloučily jsme se a odjela s plyšákem na sál. Byla pryč tak 40 minut. Pak mi jí šoupli do postele a spala v klidu dvě hodiny (některé děti to proplakaly). Pak se mohla napít a když nezvracela, tak jsem jí dala vývar a pak piškoty. Měla jeden dlouhý steh a jeden malý zajišťovací. Oko nebylo zalepené celé, ale mohla jím koukat. Další den při propuštění obvaz sundali a už to bylo volné, nezalepené, jen potřené tekutým obvazem. Dostala pro jistotu ATB na 5 dní, protože šli až do očnice. A tu cystu nedokázali vyndat celou, protože to šlo za oko do té očnice. Seřízli jí vršek a vybrali obsah. Stehy vyndala po 10 dnech naše oční. Po třech měsících jizva v podstatě není vidět. Boulička byla tvrdší, pevně ohraničená.

Betula
Ukecaná baba ;) 1507 příspěvků 09.09.18 21:41

Týden jsem s ní byla na ošetřovačce. Ale byla v pohodě. Vlastně jen kvůli nebezpečí, že by ji někdo ve školce do očíčka omylem bouchnul a těm ATB.

Betula
Ukecaná baba ;) 1507 příspěvků 09.09.18 21:44

Ještě fotka očka se stehama.

Weki
Zasloužilá kecalka 737 příspěvků 10.09.18 08:21

z

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.18 08:30

Jejda, kočička, pěkně ji dali! :hug: Ale je výborné, že teď už není nic vidět. Přítel se trošku bojí, že bude mít jizvu u oka a jak poroste, tak se bude rozšklebovat.. Taky ji máme tuhou ohranicenou a volně pohyblivou. A z jakého důvodu jste přistoupili k odstranění, když tak byla rok? Rostla?

Betula
Ukecaná baba ;) 1507 příspěvků 11.09.18 08:07

No všimli jsme si toho někdy před prázdninama, na podzim byli u oční, ta nás poslala do Motola, dali nám termím na leden, kdy jsme měli už zařízené hory, tskže jsem poprosila o jiný a sestřička mi dala červen. Takže jsme na zákrok čekali 3/4 roku.

Betula
Ukecaná baba ;) 1507 příspěvků 11.09.18 08:09

U dcerky to fakt není vidět a ještě je ta jizva v tom záhybu víčka, takže maskovaná.

Weki
Zasloužilá kecalka 737 příspěvků 11.09.18 23:21

@Betula moc děkuji za vyčerpávající odpovědi! :) :kytka:

Weki
Zasloužilá kecalka 737 příspěvků 11.09.18 23:24

tak už asi nějakej čas nejsem tajná, ale nevadí :mrgreen: :lol:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Vyhrál v Milionáři, do roka vraždil: „Donutila mě Hepnarová,“ vysvětloval lesní vrah Kalivoda

V roce 2004 byla soutěž „Chcete být milionářem?“ na vrcholu popularity.... číst dále >

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >